Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предложения за монитор за игри.Бюджет 450 лв.

Препоръчан отговор

Добър вечер !
 Искам да си закупя монитор. Да, пускал съм  и друга тема , но там не разбрах нищо, но все пак си поръчах dell u2313h (или нещо подобно) В старата тема имаше доста предложения и много спорове , така че искам тази тема да помогне не само на мен а и на всички които ще купуват монитор ,който да е със сходни характеристики.

1.Мониторът да не е по голям от 26 инча и да е минимум 22 инча.

2.Добри цветове и картина.
   3.FULL HD
   4.Няма значение дали ще е 16:10 или 16:9
   5.Предпочитам да е от водеща марка , доказала се !
   6.ДА Е ЗА ИГРИ !!! (филми гледам най-много по 2-3 на месец ,но ако е добър монитора може и да се променя :D)
    7.времето за реакция не ми пречи , щом не се определя от независима организация а от производителите 
    8.Няма да е лошо да е красив.

9.Цената да е максимум 450 лева

10. Не е необходимо да има говорители

От другото просто не разбирам и нямам изисквания (динамичен контраст,големина на пиксел и тн)
В миналата тема ми се предлагаха BenQ , които били по-хубави от DELL после пък ми писаха ,че BenQ не струва , За матриците също имаше спор , но преди да пусна тази тема след като четох други разбрах ,че TN<IPS (има 3 вида кой от кой по-добър). Обаче пък после писаха ,че TN били по добри за игри , а DELL-a(с IPS) за филми и обработка . Накрая се обърках съвсем , затова моля разяснете ми ги поне да си имам малка представа какво съм си купил и защо !

Това ми е конфигурацията :
1. MSI R9 280X GAMING 3G BF4

2.GB B85M-D3H /1150

3.CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 

4.XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

5.2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

6.PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Сегашният монитор е : HANNS.G

За сега от разгледаните съм харесал няколко , но можах да намеря само 2 другите не съм ги добавил в отметки 
1.вариант 
2.вариант

3.вариант , за това какво мислите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер !

Искам да си закупя монитор. Да, пускал съм  и друга тема , но там не разбрах нищо, но все пак си поръчах dell u2313h (или нещо подобно) В старата тема имаше доста предложения и много спорове , така че искам тази тема да помогне не само на мен а и на всички които ще купуват монитор ,който да е със сходни характеристики.

1.Мониторът да не е по голям от 26 инча и да е минимум 22 инча.

2.Добри цветове и картина.

3.FULL HD

4.Няма значение дали ще е 16:10 или 16:9

5.Предпочитам да е от водеща марка , доказала се !

6.ДА Е ЗА ИГРИ !!! (филми гледам най-много по 2-3 на месец ,но ако е добър монитора може и да се променя :D)

7.времето за реакция не ми пречи , щом не се определя от независима организация а от производителите 

8.Няма да е лошо да е красив.

9.Цената да е максимум 450 лева

10. Не е необходимо да има говорители

От другото просто не разбирам и нямам изисквания (динамичен контраст,големина на пиксел и тн)

В миналата тема ми се предлагаха BenQ , които били по-хубави от DELL после пък ми писаха ,че BenQ не струва , За матриците също имаше спор , но преди да пусна тази тема след като четох други разбрах ,че TN<IPS (има 3 вида кой от кой по-добър). Обаче пък после писаха ,че TN били по добри за игри , а DELL-a(с IPS) за филми и обработка . Накрая се обърках съвсем , затова моля разяснете ми ги поне да си имам малка представа какво съм си купил и защо !

Това ми е конфигурацията :

1. MSI R9 280X GAMING 3G BF4

2.GB B85M-D3H /1150

3.CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 

4.XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

5.2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

6.PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Сегашният монитор е : HANNS.G

За сега от разгледаните съм харесал няколко , но можах да намеря само 2 другите не съм ги добавил в отметки 

1.вариант 

2.вариант

3.вариант , за това какво мислите ?

Последните 3,според мен последния е най-добре,защото е най-голям и пак е с IPS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз тези ги посочих като пример ,не че най-много ми допадат , да не са лоши но ако има по-добри предложете и обяснете на кратко защо смятате ,че е по-добър и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз тези ги посочих като пример ,не че най-много ми допадат , да не са лоши но ако има по-добри предложете и обяснете на кратко защо смятате ,че е по-добър и тн.

Последния е със същата матрица,но е по-грозен и по-голям,едното е минус,но другото е огромен плюс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IPS матрицата не е много подходяща за игри, защото времето за реакция по принцип е по-голямо и видимо се забелязва размазване на картината при бързи движения. TN матрицата и по-специално геймърските монитори, имат по-малко проблеми с бързото движение, но пък цветовете не са истински и се менят в зависимост от ъгъла на гледане. Сам имаш IPS  монитор доколкото разбрах и би трябвало да знаеш как се представя при игри. Лично аз доста играя игри, но никога не бих си взел геймърски монитор с TN  матрица по простата причина, че ако през 20% от времето играя, през останалите 80% върша друга работа и тоя монитор ми трябва точно за нея. Ако човек има парички, разбира се че може да си вземе един геймърски монитор и един за работа. В общия случай обаче мониторът с iPS  матрица е напълно подходящ и за игри, стига човек да се примири и да свикне с някои недостатъци.  Не бих се наел да препоръчвам точно определен монитор, но единия Dell  към който си дал линк, е с отлични отзиви при тестове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми моят не е точно IPS но цветовете не се менят чак толкова много , спомням си като го купих ми казаха че е "за филми" защото цветовете не са се променяли толкова много . Сега след като се замислих предпочитам монитор примерно с 5мс или 8мс но по-добри цветове .Виждал съм 1 AOC който е малко над бюджета с 1мс и 144хц ,но май е с TN матрица

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях още един : PHILIPS

В момента си мисля да взимам делл-а докато е на промоция , Вие как мислите ? Има ли той ШИМ - доколкото знам не , защото е нов модел

Единственият минус е че няма HDMI и че е с 8мс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Р" серията, от която си цитирал въпросния P2414H е без ШИМ. Старите от U серията са със. Ползвам P2314H около година и е великолепен монитор, което разбира се важи и за 2414Н. Играя достатъчно игри, гледам филми и картината е прекрасна и щади очите. Има възможност за настройка и завъртане в каквато посока се сетиш, което е огромен плюс. А че е 8ms не е абсолютно никакъв проблем, няма начин да забележиш с просто око разликата, така че това не трябва да ти е грижа. Единственият минус е липсата на HDMI, но при наличието на DP, и това не може да се нарече минус.

IPS матрицата не е много подходяща за игри, защото времето за реакция по принцип е по-голямо и видимо се забелязва размазване на картината при бързи движения. 

Не целя да се заяждам, но със съвременна IPS матрица човек изобщо не може да го забележи това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не целя да се заяждам, но със съвременна IPS матрица човек изобщо не може да го забележи това.

Забелязва се. Поне от мен. Иначе останалото написано от теб е абсолютно вярно и не мога да разбера защо масово по разни ревюта изтъкват липсата на HDMI като недостатък. DP 1.2 е напълно достатъчен за всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Р" серията, от която си цитирал въпросния P2414H е без ШИМ. Старите от U серията са със. Ползвам P2314H около година и е великолепен монитор, което разбира се важи и за 2414Н. Играя достатъчно игри, гледам филми и картината е прекрасна и щади очите. Има възможност за настройка и завъртане в каквато посока се сетиш, което е огромен плюс. А че е 8ms не е абсолютно никакъв проблем, няма начин да забележиш с просто око разликата, така че това не трябва да ти е грижа. Единственият минус е липсата на HDMI, но при наличието на DP, и това не може да се нарече минус.

Не целя да се заяждам, но със съвременна IPS матрица човек изобщо не може да го забележи това

Аз също си бях поръчал делл 2312H обаче се оказа с ШИМ и го върнах иначе беше много стилен ,но за жалост не съм го пробвал за игри а само го ползвах 1-2 дена и го върнах с цел малко по-късно да закупя без ШИМ . Само ме е страх че емаг не го намалят защото следва коледа а поради това , че го връщат хората или нещо от сорта .

В момента реших избора да се сведе до този P2414H , предложеното АОC и АСУС MX239H

Забелязва се. Поне от мен. Иначе останалото написано от теб е абсолютно вярно и не мога да разбера защо масово по разни ревюта изтъкват липсата на HDMI като недостатък. DP 1.2 е напълно достатъчен за всичко.

Как точно това ти влияе ,усеща ли се много и пречи ли на игрите . Мисля да взимам дела защото е на сравнително добра цена .Според вас прав ли ще изляза или да хвърля още малко пари за новия монитор и да взема един от другите два или в краен случай някой които ми предложат в последствие ??? :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си бях поръчал делл 2312H обаче се оказа с ШИМ и го върнах иначе беше много стилен ,но за жалост не съм го пробвал за игри а само го ползвах 1-2 дена и го върнах с цел малко по-късно да закупя без ШИМ . Само ме е страх че емаг не го намалят защото следва коледа а поради това , че го връщат хората или нещо от сорта .

В момента реших избора да се сведе до този P2414H , предложеното АОC и АСУС MX239H

Как точно това ти влияе ,усеща ли се много и пречи ли на игрите . Мисля да взимам дела защото е на сравнително добра цена .Според вас прав ли ще изляза или да хвърля още малко пари за новия монитор и да взема един от другите два или в краен случай някой които ми предложат в последствие ??? :huh:

Ако не си претенциозен геймър взимай някой от последните 3 с IPS. Аз също препоръчвам Дел както и посочения Асус, но първия е по-изгоден без да губиш от качество. Ако обаче си запален по шутър игрите не знам. Мен лично ме дразни, ако ми се разпуска  с някоя от поредицата COD да ми прави образа двоен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно : Значи делл-а не остъпва по-нищо на асуса освен че има по-малък динамичен контраст  а АОС е с 3д и е по-голям затова е по-скъп не че е по-добър ?
ако съм разбрал правилно нямам основание повече да питам и да се ровя и направо поръчвам делл-а докато е в промоция 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм назад с материала, моя монитор го взех преди година и половина и си бе последен модел с IPS  матрица. Може и да са ги подобрили нещата за това време, а може и различните производители да предлагат различно качество. Сега ще ме караш и аз да сменям монитор :) Т и от какъв монитор скочи на тоя Dell? Защото аз скочих директно от CRT  на IPS  и да ти кажа, разликата е огромна. В полза на CRT  разбира се, що се отнася до изобразяване на бързо и не толкова бързо движещи се обекти. Тук дори превъртането на страницата дразни. Сигурно не съм случил на монитор, а може би леко съм избързал с покупката. Обаче тия 8 мс за които говориш, ги има и при мен. Не знам как са постигнали това Dell,  но моя монитор е доста назад с материала, що се отнася до гейминга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих преди няколко месеца този модел на Самсунг: S24D390HL. За сега съм много доволен - цена, качество, дизайн и т.н. Има Game mode, но честно казано не го ползвам много :) Има го и в 27-инчов вариант. Но според мен перфектният размер за гейминг монитор е 24" (лично мнение). Особено за посочената резолюция. За филми и т.н ползвам втори дисплей - телевизор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм назад с материала, моя монитор го взех преди година и половина и си бе последен модел с IPS  матрица. Може и да са ги подобрили нещата за това време, а може и различните производители да предлагат различно качество. Сега ще ме караш и аз да сменям монитор :) Т и от какъв монитор скочи на тоя Dell? Защото аз скочих директно от CRT  на IPS  и да ти кажа, разликата е огромна. В полза на CRT  разбира се, що се отнася до изобразяване на бързо и не толкова бързо движещи се обекти. Тук дори превъртането на страницата дразни. Сигурно не съм случил на монитор, а може би леко съм избързал с покупката. Обаче тия 8 мс за които говориш, ги има и при мен. Не знам как са постигнали това Dell,  но моя монитор е доста назад с материала, що се отнася до гейминга. 

Специално тая серия на DELL (P****) е надградена версия на матрицата от използваната в предишната U-серия (пак на LG) без ШИМ и с безобразно нисък input lag, което също е много важна характеристика, но обикновено се пренебрегва за сметка на тоя response time. Забравя се и че това е времето за преход сиво-сиво, а не черно-бяло, но това така или иначе много малко производители го цитират. Както и да е. Аз също скочих от един 17" Samsung CRT на DELL P2314H, разлика има разбира се, но не е game breaking дето се вика. В никакъв случай не твърдя, че може да се сравнява с бързината на TN матрицата, но за мен има две положения - или си заклет геймър и инвестираш в TN 144 Hz (или поне 120), защото бързината е от критично значение за теб, или си щадиш очите и си наблягаш на значително по-добро цветопредаване и ъгли на видимост. С какъв монитор си ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално тая серия на DELL (P****) е надградена версия на матрицата от използваната в предишната U-серия (пак на LG) без ШИМ и с безобразно нисък input lag, което също е много важна характеристика, но обикновено се пренебрегва за сметка на тоя response time. Забравя се и че това е времето за преход сиво-сиво, а не черно-бяло, но това така или иначе много малко производители го цитират. Както и да е. Аз също скочих от един 17" Samsung CRT на DELL P2314H, разлика има разбира се, но не е game breaking дето се вика. В никакъв случай не твърдя, че може да се сравнява с бързината на TN матрицата, но за мен има две положения - или си заклет геймър и инвестираш в TN 144 Hz (или поне 120), защото бързината е от критично значение за теб, или си щадиш очите и си наблягаш на значително по-добро цветопредаване и ъгли на видимост. С какъв монитор си ?

Доколкото чета тестове, последната година всички нови монитори имат добър input lag  и той на практика е показател без значение. Бил е навремето важен, когато мръднеш мишката, а стрелкичката стои на едно място известно време. Сега подобни лагове при игри се дължат на съвсем други неща, нямащи нищо общо с монитора. А за щаденето на очите не знам дали е така, защото лично мен ме дразни много повече размазването на картината и очите ми стават на понички, отколкото работата с бившия ми CRT. При CRT  с изключенияе на първите два месеца като го купих, ме боляха очите, но след това 8 години съм нямал никакви проблеми с болки в очите. Обаче като взех тоя с IPS  матрицата, имам чувството, че очите ми отслабнаха. Може и да е свързано с годинките, но размазаната картина при игри ме дразни доста понякога. Особено в началото, когато при всяко движение на картината, имах чувството че някоя сестра ме боде да ми вземе кръвчица от безименния. И сега ме дразни размазаната картина, но по-малко. И това не е само при шутърите. Напротив, при шутърите изобщо не ме дразни размазаната картина, дори напротив - умишлено търся тоя ефект, ако съществува такъв в играта, както например при Crysis. размазването замазва кадрите и малкото на брой fps  изглеждат повече :) Обаче като играя рейсъри на писта, доста ме дразни. Там при всяко движение на автомобила рекламите така се размазват, че ме разсейват.  И с това се свиква, ама е неприятно и което е още по-лошото, непоправимо. Докато при CRT  може да увеличиш честотата на монитора до 75, 85 че и 100 херца, то при IPS  няма начин да махнеш размазването. А честота 75 херца при CRT  е напълно достатъчна, за да не ме дразни изобщо. Виж, 60 херца ме дразнят, защото виждам трептенията на картината. Но това зависи и от резолюцията. при по-висока резолюция, като 1600х1200, дразненето намалява и дори изчезва. Обаче при 1280х1024 не става да се играе на 60 херца и трябват поне 75. А това означава, че и за вертикална синхронизация трябват поне 75-80 минимални fps,  което е непосилно за много игри и то не заради видеокартите, а заради слабите процесори по принцип. И тук решението е бърза видеокарта на 60-65 херца и 1600х1200 но...това са отдавна отминали времена. Просто съпоставям CRT  и IPS. Макар да казват, че тоя iPS  щади очите, аз не съм много сигурен. Производителите произвеждат монитори с все по-голям контраст, което е вредно за очите. Да не говорим, че някои хора са чувствителни към използването на широкоимпулсна модулация и производителя направо ги принуждава да пускат монитора си с максимален или почти максимален контраст, за да изчезне тоя ефект от  ШИМ. И какво се получава? В гонене на голям контраст, се пренебрегват други неща, като трептенията от ШИМ. Аз за щастие не съм чувствителен към трептенията от ШИМ  и спокойно си пускам монитора с много ниска осветеност. Обаче много хора не са. И не съм сигурен, дали точно това не ми вреди на очите, без самия да забелязвам това. Нали ти казвам, имам чувството, че тоя монитор с IPS  матрица ме натоварва повече от предния с CRT,  макар там натоварването да идваше от дребната картина и буквички.  

Иначе монитора ми е както казах Philips blade 2  или по неизвестен като 239C4QHSB:

2014-12-15_164401.jpg

Само че с малко по-различен цвят. Дори бях написал едно ревю в една тема тук, след като го купих. Хубавото е, че цветовете са отлични след калибровка и след малка корекция на цветовата гама, изобразявана от карти на NVIDIA  при HDMI  връзка. Лошото е, че картината си е доста размазана при игри. Още по-лошото е, че софтуера на Philips  не се разбира с игрите и почва да товари едно от ядрата на 100%, което пък води или до насичане при игра или до дроп в кадрите. Затова решението е винаги да изключвам тоя процес. Вече го правя автоматично с Process Lasso. Писах и на тия от Филипс на руски. Обаче ония искат да им пиша на английски. теглих им една майна и се отказах изобщо да се занимавам с глупаци. Дано Dell  да нямат подобни проблеми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как пък някой не написа: "И не забравяйте - доставката е безплатна и винаги на време..."

Аман от емаг тролове - сами си пишат и сами си отговарят. Много им се забавлявам... :D :D :D

Поне са дали и някой лев на калдата за реклама, иначе щях да им се позаям, както през доброто старо време... Ама махнат ли рекламата ще има пак клекни-стани... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно този P2414H  е без конкуренция във момента. Трябва да сте много взискателен потребител  да не ви  удовлетвори желанията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... 

Проблемът не е като цяло в IPS технологията, а в конкретния монитор и дисплей. И определено не всички монитори имат нисък input lag и display lag като цяло. Проблемът си присъства и при съвременните монитори, и ако трябва да сме точни, трябва да говорим за забавяне в обработването на сигнала и времето за отговор на самите пиксели, тъй като двете са различни неща, но заедно представляват общия display lag. Да не задълбаваме, но на практика всичко под 16 ms (около 1 фрейм) е приемливо за игри. Последното е причината за размазването на картината. И то говорим за забележими разлики, като при тоя Philips Blade 2 скача до 18-22 ms, докато при DELL P2414H (идентичен с P2314H) e около 5 ms, което вярвам, би забелязал. Без да качвам снимки с разликите в ъглите на видимост, разлика в осветеността и т.н., всичко това го има по ревютата, както и най-вероятно наличието на PWM при тоя Philips, все неща които, събрани заедно, дават отражение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е като цяло в IPS технологията, а в конкретния монитор и дисплей. И определено не всички монитори имат нисък input lag и display lag като цяло. Проблемът си присъства и при съвременните монитори, и ако трябва да сме точни, трябва да говорим за забавяне в обработването на сигнала и времето за отговор на самите пиксели, тъй като двете са различни неща, но заедно представляват общия display lag. Да не задълбаваме, но на практика всичко под 16 ms (около 1 фрейм) е приемливо за игри. Последното е причината за размазването на картината. И то говорим за забележими разлики, като при тоя Philips Blade 2 скача до 18-22 ms, докато при DELL P2414H (идентичен с P2314H) e около 5 ms, което вярвам, би забелязал. Без да качвам снимки с разликите в ъглите на видимост, разлика в осветеността и т.н., всичко това го има по ревютата, както и най-вероятно наличието на PWM при тоя Philips, все неща които, събрани заедно, дават отражение.

Струва ми се, че нещо бъркаш нещата или отдаваш прекалено значение на тоя input lag. Аз пък съм чел още преди години тестове, където се споменава, че тоя инпутлаг е без значение при съвременните монитори. Най-лесно се разбира дали има такъв, след като хванеш един прозорец от explorer  и го разклатиш с мишката. Има ли забавяне?? няма. е тогава за какъв лаг говорим? И не бъркай лага при игри с тоя, предизвикан от монитора. Тоя лаг съществува не заради монитора, а заради изобразяването на кадрите от видеокартата. Това зависи много и от драйверите или по-точно от настройките им. При NVIDIA  има една опцийка, която всеки уважаващ себе си геймър трябва да държи на "1", а именно "maximum pre-rendered frames". При АМД не знам как се казва. Но тая стойност позволява изцяло да изчезне лага при игра, особени значим при шутърите и особено, когато се играе с вертикална синхронизация. И между другото, тоя тест дето си дал за Филипс е леко в грешка за настройките на цветовете. При Филипс бялото синее и е необходимо да се намали синьото до 88-90. А така като гледам какво са направили при теста, нещо ме съмняват нещата. Това мога да потвърдя, защото съм гледал и български тестове на моя монитор и там се калиброва по начина, по който калибровам и аз. А нали се сещаш, че в България се продават едни и същи партиди монитори и тия някъде там, на Запад или на Изток може да нямат нищо общо с нашата действителност?  Не знам какво се опитваш да ме убедиш, но Филипса със сигурност има ШИМ  без някой да ми пише по тестовете дали го има или не. а да се разбере това е толкова лесно, колкото да се каже азбуката от "а" до "я".  Не съм казал, че тоя Филипс е по-добър от нещо си. Напротив, казах истината - за игри не е много добре, като цветове е отличен след софтуерна калибровка и е със шибана поддръжка и от страна на Филипс и от страна на техния софтуер - Smart control. Като качество на изработка е над средното според мен. Виждал съм много по-нестабилни и клатещи се монитори от тоя. Има и други недостатъци, като например липсата на осветени бутони и наличието на сензорни бутони, които са много противни за работа. Какво друго? ШИМ, голямо време за реакция ( май ти това се опитваше да ми обясниш, ама нещо не схванах), отлични цветове, хубави софтуерни настройки в контекстното меню, калпав софтуер и калпава поддръжка. Това е китайския Филипс, щото са си такива тук в България. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря с теб, не това ми беше идеята, а и без това предостатъчно оспамихме темата на човека. Нямам желание да се задълбочавам в темата "Що е то input lag и има ли почва у нас", просто го споменах, а ти се хвана за него. Има достатъчно факти и информация за него, ако човек се поразтърси, само ще вметна, че хората използват SMTT и осцилоскоп за измерване, но щом настояваш, че се установява по-точно наличието и ефекта му като си размърдаш прозореца с мишката, ОК. В нищо не се опитвам да те убедя, най-малкото в това, че Philips-а няма ШИМ, напротив, но както и да е. Приключих с темата.

Надявам се авторът да е успял поне малко да се ориентира в избора си и да си хареса подходящ монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря с теб, не това ми беше идеята, а и без това предостатъчно оспамихме темата на човека. Нямам желание да се задълбочавам в темата "Що е то input lag и има ли почва у нас", просто го споменах, а ти се хвана за него. Има достатъчно факти и информация за него, ако човек се поразтърси, само ще вметна, че хората използват SMTT и осцилоскоп за измерване, но щом настояваш, че се установява по-точно наличието и ефекта му като си размърдаш прозореца с мишката, ОК. В нищо не се опитвам да те убедя, най-малкото в това, че Philips-а няма ШИМ, напротив, но както и да е. Приключих с темата.

Надявам се авторът да е успял поне малко да се ориентира в избора си и да си хареса подходящ монитор.

Виж сега. даваш ми линк към тест, където калиброват монитора с гама 2.2. Никой нормален човек не би ползвал 2.2. Аз ти казвам, какви са впечатленият ами близо две години от тоя монитор. Ако на мен не вярваш, вярвай на разни тестове с осцилоскопи. Ами да вземат таймери, ватмери, скоростни фотоапарати с един милиард снимки в секунда, ще стане отличен тест. Сигурно и ще има победител. Това ми напомня за разните му спорчета дали БМВ, Мерцедес, Ауди или Лексус. Щото видиш ли, единия подскочил леко на една шахта, пък другия с 0.00001 секунди спрял по-бързо върху nsplit настилка. Аз не споря или поне не исках да споря, включвайки се в тая тема. Тук много хора като чуят IPS  и дават последните си 250 лева за шибания монитор, без да си дават сметка, че има хиляди други фактори при тая покупка и още 1000 фактора, за да изглежда картината им добре или поне да се доближи до тая на сайтовете, които си нямат друга работа, а тестват, калиброват и засичат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета  ако трябваше да сме съвсем коректни към питащия трябваше да му натресем някой TN   от геймърските серии  и да приключим темата отдавна. Ако играе CS ще му трябва  и TN  монитор ама ако джитка куестове,рейсъри и моба игрици тия милисекунди не му трябват изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета  ако трябваше да сме съвсем коректни към питащия трябваше да му натресем някой TN   от геймърските серии  и да приключим темата отдавна. Ако играе CS ще му трябва  и TN  монитор ама ако джитка куестове,рейсъри и моба игрици тия милисекунди не му трябват изобщо.

Да ти кажа в CS:GO мен доста ме радва "размазването" и съм си включил Motion Blur-a,чак да е много важно не бих казал,но за моба изобщо няма никакво значение и с 30 милисекунди да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Mrnobody11
      Здравейте всички.
      Имам един въпрос някой знае ли къде мога да намеря ивеститор във България става въпрос за инвестиция във андроид игра искам да създам нова и интересна игра за андроид сигурен съм че играта ще стане хит защото няма подобна игра във плей стора а доста андроид потребители търсят нови и интересни игри.
      Знам за така наречените енджъл ивеститор но си нямам идея как се прави бизнес план проучвания и тн. Аи тези проучвания струват пари които нямам така че ако някой знаяе къде мога да се свържя дирекно със инвеститор и да му обясня за какво точно става въпрос и че наистина идеята ми си струва моля да сподели
    • от BabaKoika
      Привет,

Това е първият ми пост, извинявам се, ако не съм в правилната секция!

Наскоро получих стар BenQ w1070 прожектор. Всичко работи перфектно, но на картината се появяват перпендикулярни вертикални черни линии на равно разстояние една от друга. Интересното е, че изчезват, ако на няколко пиксела отляво цветът е черен (при друг тъмен цвят избледняват). Мисля, че проблемът не е свързан с драйвъри или кабели (линиите се появяват в началния скрийн на прожектора също). От малкото, което успях да намеря в гугъл, повечето хора смятат, че проблема е свързан с електричеството в прожектора.
      Отварях прожектора, но не мога да видя нищо нередно (нямам големи знания в тази област)!
      Прикачам снимка, която намерих в интернет от човек със същия проблем, но за съжаление без решение. Можете да забележите как линиите не се появяват по очертанията на прозореца (в неговия случай е отдясно)

Надявам се проблемът да е лесно решим и да съм уцелил правилното място за намирането на съответното решение  
    • от Frozenangell
      Здравейте, има ли фолио или протектор ( матиран ),който може да се сложи на един 23-24 инчов монитор или такова нещо няма.
      Благодаря предварително.
    • от makabi
      Здравейте,
      търся лаптоп за игри и гледане на филми, бюджетът ми е до 1800-1900 лева.

Кажете ми дали този е добър избор: https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-55-73hh-nh-q7jex-00l-173951

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване