Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при scanf

stambeto2013

Препоръчан отговор

Здравейте имам един въпрос при компилацията ми дава грешки и не мога да разбера какъв е точният проблем. Ето част от кода:

do
	{
		printf("\n N=");
		scanf("%d", &N);
	} while (N <= 2 || N >= 30);
	printf("\n Vhod na koordinatni tochki \n");

for (i = 1; i < N; i++)
		do
		{
		printf("tochka %d \n x=", i + 1)
		scanf("%f", &x[i]);

printf("\ny=");
		scanf("%f", &y[i]);
		}

Проблема ми го дава при този ред

scanf("%d", &N);

visual studio 2013\projects\consoleapplication2\consoleapplication2\consoleapplication2.cpp(15): warning C4996: 'scanf': This function or variable may be unsafe. Consider using scanf_s instead. To disable deprecation, use _CRT_SECURE_NO_WARNINGS. See online help for details.
microsoft visual studio 12.0\vc\include\stdio.h(283) : see declaration of 'scanf'
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване