Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много ли са 600 лв за мост и т.н. след счупен зъб ?

ZaKoNa

Препоръчан отговор

Здравейте,преди 2 3 месеца ми се отчупи част от един от горните зъби и тези дни бях при стоматолог който ми каза,че счупването е дълбоко и не може да се направи пънче за което се бяхме разбрали предварително и че трябва зъба да се извади и да се направи мост,коронка и не знам си още какви си неща за сумата от 600 лева от което меко казано ми стана лошо.Въпроса ми е дали има смисъл да се допитам до друг стоматолог или просто така вървят цените за тези услуги.Всякакъв вид съвет ще ми е от полза.Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

600 лв?! Че това е безплатно - моята ми поиска 1200 за мост от два зъба. Но все пак, ходих и за второ мнение - поискаха ми само 1100, та ги отсвирих... засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

малииии кви тия кожодери бре

250 лева мост - за 5 зъба

Въпроса ми е дали има смисъл да се допитам до друг стоматолог или просто така вървят цените за тези услуги.Всякакъв вид съвет ще ми е от полза.Благодаря.

попаднал си на обирджия

не вървят изобщо така цените

от кой град си, ако си от София мога да ти пратя координатите на моя стоматолог

п.с. коронка е 150 лева цялата бяла, 60 лева бяла и отзад метал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да за София става въпрос.
Също така за 1 пломба ми иска 30 лева доплащане,защото здравната каса я поема но от тия железните,а ако искам от белите се доплаштало но тук мисля,че нещатата са ти така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

супер, имаш поща

пратих ти координатите че тук не може щото все едно реклама правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.

Нищо не ти пречи да се консултираш и с друг специалист. Имаш това право. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също така за 1 пломба ми иска 30 лева доплащане,защото здравната каса я поема но от тия железните,а ако искам от белите се доплаштало но тук мисля,че нещатата са ти така.

ужас при моя стоматолог няма железни пломби не работи с желязо изобщо

само бели пломби

25 лева е без касата, с касата като бях помня че касата 18 лева даваше и другото доплащаш

също така ако в момента нямаш финансова възможност за коронка или мост - можеш да си направиш пломба само, бяла

доизгражда се зъбчето и става като ново

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е така, здравната каса поема две пломби без значение амалгама или не! 

Разбира се, вашият зъболекар може да използва материали с по-високо качество, но  от здравната каса не са сложили ограничението да се поемат само пломбите, който са от амалгама!

Щом имате съмнения, нищо не ви пречи да потърсите професионалното мнение на друг зъболекар.

До колкото разбрах имате един счупен зъб, и искат да ви го извадят, да ви изпилят съседните два зъба на счупения,за да могат да се сложат коронките и да бъде поставен моста. 

Керамичните коронки са на цена около 120-150 лева , говорим за коронки с добра изработка и добро качество.

А обикновените метални коронки са на цени от 60-100 лева.

Металокерамичните коронки са на цена около 200 лева.   Има и други видове коронки, някой от тях са много по-скъпи.

Има стоматолози, който приемат хората като клиенти, а не като пациенти. Внимавайте, не позволявайте да се възползват от вас!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пластмаса ли коронки му викат ми взеха 300лв.Металокерамиката е по-скъпа.

одрали са те

за металокерамика говорим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова си мия зъбите по-често не само с паста но и вода за уста.Ходя много рядко на зъбар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова си мия зъбите по-често не само с паста но и вода за уста.Ходя много рядко на зъбар.

честото миене рони емайла ама ти си знаеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взеха ми 60 кинта за чистене на зъбен камък и избелване.Пиозон му викат.Ся са перфектни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взеха ми 60 кинта за чистене на зъбен камък и избелване.Пиозон му викат.Ся са перфектни.

браво

с 20 лева си се минал

40 струва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

честото миене рони емайла ама ти си знаеш

Като топъл хляб го рони! ;)

здравната каса поема две пломби без значение амалгама или не! 

Здравната каса поема две пломби, НО направени от амалгама или от химиополимер ;)  Прочетете, преди да пишете!

Керамичните коронки са на цена около 120-150 лева , говорим за коронки с добра изработка и добро качество.

А обикновените метални коронки са на цени от 60-100 лева.

Металокерамичните коронки са на цена около 200 лева.   Има и други видове коронки, някой от тях са много по-скъпи.

Има стоматолози, който приемат хората като клиенти, а не като пациенти. Внимавайте, не позволявайте да се възползват от вас!

Тези цени по чий ценоразпис са!? Или са по Вашия? :ph34r:

ужас при моя стоматолог няма железни пломби не работи с желязо изобщо

само бели пломби

Железни пломби дори и едно време не са съществували. ;) Малко некомпетентен коментар. :nono: 

А що се отнася до "белите пломби" - те се поддържат от касата, но само единият вид от тях. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приемам забележката относно пломбите.

Това са реални цени, който съм виждал при доста стоматолози или съм проверявал в техни сайтове, включително и в стоматологични кабинети в големи градове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравината на зъбите зависи първо от генетичния фактор. Ако природата ти е казала, че няма да имаш здрави зъби, както и да ги поддържаш, няма да имаш здрави зъби. Честото миене, особено с твърди четки, е много вредно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Железни пломби дори и едно време не са съществували. ;) Малко некомпетентен коментар. :nono:

мчи ти щото четеш по диагонал - не виждаш ли че така му отговарям м

ми желязо пък (разг.)

знам че е амалгама

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мчи ти щото четеш по диагонал - не виждаш ли че така му отговарям м

ми желязо пък (разг.)

знам че е амалгама

мчи добре :tongue2:

.... Честото миене, особено с твърди четки, е много вредно.

Тогава излиза, че е по-добре да не се мият... :whist:

Приемам забележката относно пломбите.

Това са реални цени, който съм виждал при доста стоматолози или съм проверявал в техни сайтове, включително и в стоматологични кабинети в големи градове.

Цената зависи от материала, с който ще бъде направена въпросната пломба. :wink12: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зъбите се мият, за да се премахнат налепите от храна по тях. Същото е за езика и реално за всички останали повърхности в устната кухина - венци, бузи. Съответно, ако вечер след хранене си измиете добре устната кухина, сутрин няма да има какво да се търка с четката, освен емайла на зъбите. Ще има само някакви бактерии, които лесно се премахват с някаква вода за уста, според предпочитанията. Така не се нараняват венците, което често се случва при търкане с четка. Съответно ако се мият редовно зъбите, няма нужда от твърда четка, която да изтърква още повече емайла. И да, честото търкане с четка наистина прецаква емайла. Имам подръка пример на човек, който така си скапа зъбите, след като ги миеше по 3-4 пъти на ден.

п.п. касата поема пломби само от амалгама и химио полимер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване