Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nokia Lumia 930 софтуерни бъгове

IliaKostadinov

Препоръчан отговор

Здравейте.

Преди няколко месеца си взех Нокиа лумия 930 от Техномаркет, на изплащане. В началото всичко беше точно, докато наскоро ОС ми се ъпдейтна. В момента съм с Win 8.1 версия 8.10.14157.200. Бъговете са следните.

Не ми отчита мобилния интернет когато го пусна. За да се оправи трябва да изключа телефона.

По някога когато искам да заснема видео, цъкам на екрана или копчето острани, но не става нищо. Не тръгва да снима видео. Пак трябва да го изключа за да се оправи.

Когато слушам музика със слушалки за нокиа, след като свърши песента следващата не почва. За да се оправи трябва да изключа инвключа слушалките на ново.

Имам Wi-Fi и всичко до момента ми е актоализирано. Моля ако някой е наясно с Нокиа да сподели мнение. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави рекламация в магазина. Изтъкваш няколко проблема. Предполагам телефона е нов с гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди да го върнете в магазина - опитайте да го ресетнете и да видите дали всичко е ОК

( ресета ще го върне преди последния ъпдейт на ОС ). Ако всичко работи - значи проблема в ъпдейта и не знам дали в магазина ще признаят това за гаранционен проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирах, мобилния се пусна но видеото от ново не иска. По добре да ми признаят гаранцията, защото 1100лв за тоя дето ... няма да давам, голям скандал ще ги чака. По принцип след като се изключи/рестартира се оправя, но временно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ли ъпдейти са минали гладко, защото предполагам не е бил само един? С оригиналния ли плеър слушаш музика, защото има плеъри в магазина, при които песните не се сменят автоматично? Не разбрах точно за проблема с интернетa, как така не го отчита, за Data Sense ли говориш? 

Ако си имал проблем при някой от етапите на актуализирането, най- добре изтегли Nokia Software Recovery Toоl и следвай стъпките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ли ъпдейти са минали гладко, защото предполагам не е бил само един? С оригиналния ли плеър слушаш музика, защото има плеъри в магазина, при които песните не се сменят автоматично? Не разбрах точно за проблема с интернетa, как така не го отчита, за Data Sense ли говориш? 

Ако си имал проблем при някой от етапите на актуализирането, най- добре изтегли Nokia Software Recovery Toоl и следвай стъпките.

Оригиналния плеър ползвам. Когато си пусна мобилния нет. нали излиза едно "H" за да покаже че са включени данните, не излиза и няма интернет. Всичко при актуализирането е минало гладко, без проблеми. 

Сега му върнах заводските настройки, да видя дали ще се оправи и ако има отново проблеми, ще го връщам както ме посъветваха :) Иначе за Nokia Software Recovery Toоl, благодаря, ще го изтегля да видя за какво иде реч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти нищо не можеш да направиш. Това е затворена система. Преди време с моята Лумиа преди да я разкарам че ми писна от проблеми се наложи да флашна фърмуера с такъв който отговаря за България, но се появиха и доста проблеми. Особено ако телефона е заключен към оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и там няма да получи. На времето и аз задавах там въпроси и единствено ми обясняваха колко съм тъп както във всеки български форум всеки ти обяснява какъв тъпанар си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и там няма да получи. На времето и аз задавах там въпроси и единствено ми обясняваха колко съм тъп както във всеки български форум всеки ти обяснява какъв тъпанар си.

От година и 3 месеца съм във форума на WP и никой не е обидил никого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Почти нищо не можеш да направиш. Това е затворена система. Преди време с моята Лумиа преди да я разкарам че ми писна от проблеми се наложи да флашна фърмуера с такъв който отговаря за България, но се появиха и доста проблеми. Особено ако телефона е заключен към оператор.

Интересно с каква Lumia си бил??? 

А относно автора на темата - опитай както те посъветваха по-горе с програмката, супер лесно е. Проблема е чисто софтуерен и няма как да не се оправи ;). Ако го занесеш за гаранция, това което ще направят е да ти преинсталират SW и ще ти го върнат, е и 1м. ще си без телефон (грубо казано ;) ). А проблема с мобилните данни и при мен се случва веднъж,и аз съм с 930, но от тогава до момента няма втори такъв проблем. 

И за да не отварям нова тема, на някой случвало ли се е при загряване на телефона, високоговорителят да започва да пука? Говоря за видео разговор над 20,30 мин. след което започва да се чува странно цъкане???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,този телефон е страхотен както и операционната му с-ма.След ъпдейта  направи ли ресет???Ако не си няма да е лошо да го направиш!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно с каква Lumia си бил??? 

А относно автора на темата - опитай както те посъветваха по-горе с програмката, супер лесно е. Проблема е чисто софтуерен и няма как да не се оправи ;). Ако го занесеш за гаранция, това което ще направят е да ти преинсталират SW и ще ти го върнат, е и 1м. ще си без телефон (грубо казано ;) ). А проблема с мобилните данни и при мен се случва веднъж,и аз съм с 930, но от тогава до момента няма втори такъв проблем. 

И за да не отварям нова тема, на някой случвало ли се е при загряване на телефона, високоговорителят да започва да пука? Говоря за видео разговор над 20,30 мин. след което започва да се чува странно цъкане???

620 но през ръцете ми минаха и 720 и 820 и 920. Проблемите които срещах са абсолютно идентични. Както и минусите.

Отвратителен звук, много силно загряват при ползване 10 минути. Камерите са калпави. Плаща се много висока цена а се получава много малко в замяна. Софтуера е много малко, повечето е платен а дори и този който е платен е некадърно писан и не работи добре. Често ползвам Вайбър а вайбър за уиндоус фоун е отвратителен. В Скайп за Уиндоус Фоун имаш ограничена функционалност, примерно някой път от телефона си пращам файлове по скайп е с уиндоус фоун не мога и това да направя.

Понякога ми се налага да копирам указателя си от телефона в СИМ е и това животно не се поддържа от Уиндоус Фоун (нещо което имат и телефоните излезли през 2000).

Знам че ще кажете как бързо работела Уиндоус Фоун ами как да не работи като е гола и грозния интерфейс не се отразява с нищо? Обаче опитайте да сложите 10тина приложения и ще стане ужас ако работят в фонов режим (при 1ГБ РАМ).

43beab76cd36c3aeae77f80092f73656.jpg

f530f3f1faadc8989cff73033eb3b2de.jpg

a858335e4f68a0d9107a54cd50cb6d20.jpg

3bb42f041da9c45ffd5a82b687c34844.jpg

51b4a9bf4a216cb9119b7a8e1810e14c.jpg

Натовари така една лумия да ти гледам сеира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

620 но през ръцете ми минаха и 720 и 820 и 920. Проблемите които срещах са абсолютно идентични. Както и минусите.

Отвратителен звук, много силно загряват при ползване 10 минути. Камерите са калпави. Плаща се много висока цена а се получава много малко в замяна. Софтуера е много малко, повечето е платен а дори и този който е платен е некадърно писан и не работи добре. Често ползвам Вайбър а вайбър за уиндоус фоун е отвратителен. В Скайп за Уиндоус Фоун имаш ограничена функционалност, примерно някой път от телефона си пращам файлове по скайп е с уиндоус фоун не мога и това да направя.

Понякога ми се налага да копирам указателя си от телефона в СИМ е и това животно не се поддържа от Уиндоус Фоун (нещо което имат и телефоните излезли през 2000).

Знам че ще кажете как бързо работела Уиндоус Фоун ами как да не работи като е гола и грозния интерфейс не се отразява с нищо? Обаче опитайте да сложите 10тина приложения и ще стане ужас ако работят в фонов режим (при 1ГБ РАМ).

43beab76cd36c3aeae77f80092f73656.jpg

f530f3f1faadc8989cff73033eb3b2de.jpg

a858335e4f68a0d9107a54cd50cb6d20.jpg

3bb42f041da9c45ffd5a82b687c34844.jpg

51b4a9bf4a216cb9119b7a8e1810e14c.jpg

Натовари така една лумия да ти гледам сеира.

Половината споменати от теб неща не нещо съществено. Viber - използвам го постоянно функционалността му е добре, контакти на SIM (не, че трябва да правим сравнение но и IOS нямат тази функция) донякъде е минус, но ти дават опция за експорт/инпорт на карта памет, а пък и всеки малко уважаващ информацията си има backup в някоя от дадените възможности ;). И да навярно няма всички приложения които са за прехваленият Андроид, но приложенията нужни на масовият потребител са налични и функционални ;). За бързината, виж тестовете на HTC M8 (надявам се, че не се лъжа за модела) как работят с Windows и с Андроид ;) И все пак, затова всеки има право на мнение и на избор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Половината споменати от теб неща не нещо съществено. Viber - използвам го постоянно функционалността му е добре, контакти на SIM (не, че трябва да правим сравнение но и IOS нямат тази функция) донякъде е минус, но ти дават опция за експорт/инпорт на карта памет, а пък и всеки малко уважаващ информацията си има backup в някоя от дадените възможности ;). И да навярно няма всички приложения които са за прехваленият Андроид, но приложенията нужни на масовият потребител са налични и функционални ;). За бързината, виж тестовете на HTC M8 (надявам се, че не се лъжа за модела) как работят с Windows и с Андроид ;) И все пак, затова всеки има право на мнение и на избор :)

И кое е прехвалено на Андроид ? Това че пазарния дял за отрицателно време стана 90% ? Това че каквото инсталирам просто работи? Това че имам пълна функционалност на телефона ? Това че за да си вкарам някоя MP3 за тон позвъняване и известяване не ми се налага да свързвам телефона към компютъра и да копирам от картата памет в паметта на телефона в папка ringtones ? И други и други глупости? Какво е прехвалено? Че имам много по-качествен дисплей на Андроид телефон, че имам много по-качествена камера на андроид телефон ?

Че с камера 8 мегапиксела на Самсунг правя снимки които са непосилни за Lumia 1520 с нейната 20 мегапикселна камера ?

И грешиш много че има всички най-необходими приложения. Това което виждаш на екрана ми за мен са най-необходими а в Уиндоус Фоун ги няма всичките, или функционалността им е леле мале колкото да се каже че има. Помня преди че специално купих Moli Player Pro че уж поддържал субтитри ама ядец дадох 7 лева за поредното недоразумение (тъй като не дават да го пробваш преди да купиш, в андроид също не дават, но има опция върни покупката и ти връщат парите.).

Вярно че и андроид не е цвете за мирисане но от двете лоши той е по-добрия избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое е прехвалено на Андроид ? Това че пазарния дял за отрицателно време стана 90% ? Това че каквото инсталирам просто работи? Това че имам пълна функционалност на телефона ? Това че за да си вкарам някоя MP3 за тон позвъняване и известяване не ми се налага да свързвам телефона към компютъра и да копирам от картата памет в паметта на телефона в папка ringtones ? И други и други глупости? Какво е прехвалено? Че имам много по-качествен дисплей на Андроид телефон, че имам много по-качествена камера на андроид телефон ?

Че с камера 8 мегапиксела на Самсунг правя снимки които са непосилни за Lumia 1520 с нейната 20 мегапикселна камера ?

И грешиш много че има всички най-необходими приложения. Това което виждаш на екрана ми за мен са най-необходими а в Уиндоус Фоун ги няма всичките, или функционалността им е леле мале колкото да се каже че има. Помня преди че специално купих Moli Player Pro че уж поддържал субтитри ама ядец дадох 7 лева за поредното недоразумение (тъй като не дават да го пробваш преди да купиш, в андроид също не дават, но има опция върни покупката и ти връщат парите.).

Вярно че и андроид не е цвете за мирисане но от двете лоши той е по-добрия избор.

Надявам се, че няма да го приемеш като обида, не искам да го правя просто питам. Наистина ли мислиш, че пикселите на една камера са от голямо значение за качеството на снимката???? Мога да се обзаложа с теб на каквото ти пожелаеш, че няма как да направиш по-добра снимка с този твой самсунг с 8Mpx в сравнение с 8Мpx камера на 925 ;). Не се заяждам, надявам се ме разбираш. За дисплей - отново грешиш. И пак ще се повторя, затова има този избор, както казват за всеки влак си има пътници ;). Но поне на мен ми омръзна с това, че за андроид имало повече приложения................... Ок, така е, това което аз казах, че за Windows Phone има всички приложения за масовият потребител, а съгласи се, че ти не си един от тях и използваш доста по специализиран SW ;) (до колкото видях от това което си качил тук). Последното което ще кажа, че май доста се увлякохме в безмислен спор, поне за мен (аз няма да те убедя, че Windows-a е по-добър, както и ти мен, че андроид е такъв) камерите на Nokiа са може би най-добрите ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите по какво ?! По калпави снимки ?

По какво дисплеите са по-добри че са TFT ? Къде ги мериш с Super Amoled ? И да снима по-добре проверил съм го. Снимката не е само да я направиш и на твоя телефон да изглежда супер, а иначе като я качиш на компютъра да изглежда все едно е правена с VGA камера (както изглеждаха снимките с 1520 когато качвах на компютър).

Съгласи се че си заслепен фен и виждаш само това което ти показват от Майкрософт. И винаги се ловите като удавници за сламка че примерно на 1 андроид телефон от 1 милион се е случило да крашне някое приложение (предполага се някой супер бюджетен андроид телефон). Но аз мога да покажа многобройни крашове от лумиа. И то не от една или две лумии.

Не че е безсмислен спора, дори е градивен. Виж заглавието на темата..

Досега не съм чувал някой да се е оплакал че нещо спира да работи след актуализация на Андроид или Тизен.

Натъпчи какъвто и да е уиндоус телефон с 1ГБ рам да видим дали ще може да гъкне. Защото аз съм го правил и мога да ти кажа че забива целия и се оправя само с вадене на батерията.

Андроида се забавя но поне не забива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите по какво ?! По калпави снимки ?

По какво дисплеите са по-добри че са TFT ? Къде ги мериш с Super Amoled ? И да снима по-добре проверил съм го. Снимката не е само да я направиш и на твоя телефон да изглежда супер, а иначе като я качиш на компютъра да изглежда все едно е правена с VGA камера (както изглеждаха снимките с 1520 когато качвах на компютър).

Съгласи се че си заслепен фен и виждаш само това което ти показват от Майкрософт. И винаги се ловите като удавници за сламка че примерно на 1 андроид телефон от 1 милион се е случило да крашне някое приложение (предполага се някой супер бюджетен андроид телефон). Но аз мога да покажа многобройни крашове от лумиа. И то не от една или две лумии.

Не че е безсмислен спора, дори е градивен. Виж заглавието на темата..

Досега не съм чувал някой да се е оплакал че нещо спира да работи след актуализация на Андроид или Тизен.

Натъпчи какъвто и да е уиндоус телефон с 1ГБ рам да видим дали ще може да гъкне. Защото аз съм го правил и мога да ти кажа че забива целия и се оправя само с вадене на батерията.

Андроида се забавя но поне не забива.

Наистина ще е последното написано нещо от мен, в отговор на твоят пост. За мое съжаление не ми отговори на въпроса, ти сериозно ли смяташ, че Mpx са супер важният компонент за качеството на снимката???? И говоря за сравнения които не са правени от Microsoft ;) Говориш за 1520, но нищо не казваш за 925 с която, както вече написах, ти гарантирам, че снимката ще е много по-качествена ;) И за пореден път се опитваш себе си да изкараш като масовият потребител. Занимавам се с телефони, до момента няма апарат забил с ОС 8.1, за андроид.................... Мога да ти кажа много по тежки случай на телефони след ъпдейт на андройд, които дори не могат да стартират, губят мрежа и какво ли още не ;) И както написах по-горе, ако желаеш намери сравнението на М8 с двете ОС и виж как се държи ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята Lumia 520 вече я ползвам повече от година, минали са повече от 200 приложения през телефона, в момента са към 50 инсталирани. Нека почна 1 по 1: Има приложение за спортни новини на Спортал (безплатно), което е достатъчно добро. Приложение за спортни събития- SofaScore, футбол, баскетбол, тенис, волейбол, каквото се сетиш включва и известява веднага (напълно безплатно е). Приложения за БГ новини, колкото щеш. Има Twitter клиент, аз лично не го ползвам, не мога да изразя мнение. Фейсбук и Месенджъра ги ъпдейтват на 2 седмици и стават все по-функционални. За Инстаграм ползвам едно приложение 6tag (безплатно), всичко нужно предоставя. За ТВ има няколко приложения, въпреки, че аз не виждам логика да гледам ТВ на 4-5 инчов дисплей. За Ютуб ползвам кракнато приложение, което е същото като на андроид. Асфалт 8 я играех преди (безплатна), един път не е забила, говорим за смартфон с 512МБ РАМ, съмнявам се да върви така гладко на андроид за 120 лева. Има приложения за музика също безплатни, които имат много функции, като например да ти изкарват текста на песента и тем подобни. Видео-плеърите откриват субтитри и филми вървят без проблем. От IE съм доволен- изчистен и бърз браузър. Има и файлов мениджър с пълна функционалност. Поправи ме ако греша, но мисля, че за андроид няма официален файлов мениджър. Всички приложения, които ползвам са безплатни, а тези, които са платени ги качвам кракнати на телефона, тъй като е девелопърски отключен (това са Moliplayer, Youtube приложението, 2-3 игри). За камерата просто тук вече говориш пълни глупости. Всеки знае, че камерите на Нокиа са сред най-добрите с Carl Zeiss оптиката и т.н. Просто не искам да коментирам по този въпрос. Изкарай ми андроид за 130 лева да видим за, какво става въпрос. Например брат ми има такъв (Xperia E Dual). Та тоя телефон понякога забива, когато някой ти позвъни дори. Камерата е ужасна, мисля, че снима 480p видео, докато моята Lumia- 720p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята Lumia 520 вече я ползвам повече от година, минали са повече от 200 приложения през телефона, в момента са към 50 инсталирани. Нека почна 1 по 1: Има приложение за спортни новини на Спортал (безплатно), което е достатъчно добро. Приложение за спортни събития- SofaScore, футбол, баскетбол, тенис, волейбол, каквото се сетиш включва и известява веднага (напълно безплатно е). Приложения за БГ новини, колкото щеш. Има Twitter клиент, аз лично не го ползвам, не мога да изразя мнение. Фейсбук и Месенджъра ги ъпдейтват на 2 седмици и стават все по-функционални. За Инстаграм ползвам едно приложение 6tag (безплатно), всичко нужно предоставя. За ТВ има няколко приложения, въпреки, че аз не виждам логика да гледам ТВ на 4-5 инчов дисплей. За Ютуб ползвам кракнато приложение, което е същото като на андроид. Асфалт 8 я играех преди (безплатна), един път не е забила, говорим за смартфон с 512МБ РАМ, съмнявам се да върви така гладко на андроид за 120 лева. Има приложения за музика също безплатни, които имат много функции, като например да ти изкарват текста на песента и тем подобни. Видео-плеърите откриват субтитри и филми вървят без проблем. От IE съм доволен- изчистен и бърз браузър. Има и файлов мениджър с пълна функционалност. Поправи ме ако греша, но мисля, че за андроид няма официален файлов мениджър. Всички приложения, които ползвам са безплатни, а тези, които са платени ги качвам кракнати на телефона, тъй като е девелопърски отключен (това са Moliplayer, Youtube приложението, 2-3 игри). За камерата просто тук вече говориш пълни глупости. Всеки знае, че камерите на Нокиа са сред най-добрите с Carl Zeiss оптиката и т.н. Просто не искам да коментирам по този въпрос. Изкарай ми андроид за 130 лева да видим за, какво става въпрос. Например брат ми има такъв (Xperia E Dual). Та тоя телефон понякога забива, когато някой ти позвъни дори. Камерата е ужасна, мисля, че снима 480p видео, докато моята Lumia- 720p.

Брей сериозно ? И как отваря субтитри като не ги поддържа ? Абе хора вие май имате за глупаци 90% от потребителите по света. Ако Уиндоус Фоун беше толкова добра щеше тя да има 90% пазарен дял а не Андроид.

А да и какво кракване ? Какви са тези измишльотини? Камерите на Нокиа са само прехвалени и дисплеите сега не заблуждавайте хората с небивалиците които пишете (и са пристойни само за дебилни фенове на Нокиа и Майкрософт). Вижда се дори с просто око колко смотано снимат Нокиа камерите. Чува се и какъв отвратителен звук вадят.. Сега за такова ниско качество не мога да плащам такива суми. Изработката на корпусите е адски грозна и некачествена.. Много недомислен метод за отваряне на капака.. Натискаш камерата за да махнеш капака.. Това само някой дебил може да го измисли така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене, спамиш излишно.
Имам Nokia 925. Ето ти малко факти.

+ Плеъра поддържа субтитри, но за сметка на това не поддържa MKV.

+ Дисплея е хубав. Цветовете са приятни и плътността на пикселите е повече от задоволителна(около 332ppi). На директна слънчева светлина се вижда без абсолютно никакъв проблем.

+ Камерата снима задоволително добре. Все пак е телефон. Ако искам по-високо качество използвам DSLR фотоапарат.

+ Телефонът е пъргав, няма замисляне и забавяне. Работи много гладко.

- Платформата е затворена. По-горе се спомена за инсталирано кракнато приложение. Ще бъда повече от щастлив да разбера как го е инсталирал.

- Невъзможност за икони и начален тапет. Може би е въпрос на вкус, но някак съм свикнал да е с икони, а не с плочки на целия екран.

- Бедна софтуерна база. Лично аз бих искал Chrome, Firefox, Swype и т.н. Като цяло това е минус за мен. Липсват основни според мен приложения.

Има още плюсове и минуси, но не мисля да пиша всичко подробно.

Иначе накратко, Росене, човека споделя определен проблем. Никой не те пита какъв бил Андроид! Капиш?!

Защото, ако питаш жена ми за нейния телефон с Андроид ще умалееш да я слушаш как се оплаква от рестарти, забивания, замисляния и т.н.(Sony Xperia Ray с CyanogenMod10)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене, спамиш излишно.

Имам Nokia 925. Ето ти малко факти.

+ Плеъра поддържа субтитри, но за сметка на това не поддържa MKV.

+ Дисплея е хубав. Цветовете са приятни и плътността на пикселите е повече от задоволителна(около 332ppi). На директна слънчева светлина се вижда без абсолютно никакъв проблем.

+ Камерата снима задоволително добре. Все пак е телефон. Ако искам по-високо качество използвам DSLR фотоапарат.

+ Телефонът е пъргав, няма замисляне и забавяне. Работи много гладко.

- Платформата е затворена. По-горе се спомена за инсталирано кракнато приложение. Ще бъда повече от щастлив да разбера как го е инсталирал.

- Невъзможност за икони и начален тапет. Може би е въпрос на вкус, но някак съм свикнал да е с икони, а не с плочки на целия екран.

- Бедна софтуерна база. Лично аз бих искал Chrome, Firefox, Swype и т.н. Като цяло това е минус за мен. Липсват основни според мен приложения.

Има още плюсове и минуси, но не мисля да пиша всичко подробно.

Иначе накратко, Росене, човека споделя определен проблем. Никой не те пита какъв бил Андроид! Капиш?!

Защото, ако питаш жена ми за нейния телефон с Андроид ще умалееш да я слушаш как се оплаква от рестарти, забивания, замисляния и т.н.(Sony Xperia Ray с CyanogenMod10)

Абе човек имах 920 с уиндоус 8.1 и не поддържа никакви субтитри. Брат ми има 630 с 8.1 и не поддържа субтитри. Интересно как само при вас каквото и да имате с андроид то забива лагва не работи и така нататък?! И баба знае да сложи стара версия на CM която е с бавен андроид и да обеждаваш някого колко зле работел. Защо не му сложиш CM12 и тогава да кажеш пак че забива ? Или защо не фабричния фърмуер ?

И да и ти сам казваш че липсват много неща в уиндоус. Но аз мога да кажа че в моя телефон няма забавяния забиви и други. Докато много хора са се оплаквали точно от андроид 4.3 при мен няма грижи и работи повече от добре. Бързо стабилно гладко, и определено телефона ми не става горещ картоф след 10 минути разговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плеъра поддържа субтитри. Кодировката трябва да е UTF-8, а файловете с еднакви имена. Поинтересувай се малко.

Казах ти какъв е телефона. На 2 години е и НЯМА как да му сложа CM12, а стоковия фирм е махнат отдавна, защото е 4.0.4. Глупостите на Google също не са му инсталирани(вкл. Google Play).

Имаме таблет и телефон с Android. Таблета е с 4.3, а телефона е с 4.1.2. За съжаление телефона няма как да го ъпгрейдна. Определено таблетът работи по-добре(той и хардуерно е доста над телефона), но и при него съм имал рестарти. Нещо, което определено ми липсва при WP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално изтеглих филм и го свалих на телефона, с отделни субтитри. Ето скрийншотове:

От вграденото "Видео" приложение са скрийншотовете. 

Ето тема как да се направи дев акаунт и да се качват кракнати приложения на телефона, не знам за какви измишльотини става въпрос.

Та за пазарния дял- Андроид е ОС на повече от 10 години, докато WP се развива стабилно, откакто пуснаха WP 8, т.е. от година и половина. Ако бяха пуснати двете ОС по едно и също време, едвали дялът на андроид щеше да е такъв, да пак щеше да е по-голям, но нямаше да е толкова голям.

Не съм някакъв заблуден фен, просто казвам, че WP никак не е лоша ОС. Аз самият мисля да си взимам телефон с Андроид догодина, но ще е от високия клас. 

Да, на един му харесва как и от, какво е изработен телефона, на друг- не. На мен пък лично не ми харесва как са изработени телефоните от Galaxy S серията на Самсунг.

post-350369-0-80013000-1419769118_thumb.

post-350369-0-64510200-1419769135_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване