Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп до 1000-1100 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Решил съм да си купувам нов лаптоп покрай празниците, та реших да се посъветвам и с вас.
Лаптопа ще го ползвам за ровене в интернет, Фотошоп, малко кодиране на дизайни, и понякога игри, затова г/д с добра видеокарта. Спрял съм се на 2 модела, ако може да ги оцените или да предложите нещо по-различно.

http://plasico.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-lenovo-ideapad-g50-70-i5-4210u-270ghz-8gb-1tb-59424300-4498.html

http://plasico.bg/asus-f555ln-xo008d-9091.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първият за нищо не става с тоя лъскав дисплей, освен това видеото му е далеч от добро. АСУС лаптопа повече си заслужава - има матов екран и при продължителна работа не товаро толкова много очите и е с по-добро видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип е добър, ама тая външна видеокарта дето са му я сложили е по-слаба от вграденото видео в процесора. Т.е. плащаш допълнително за нещо по-слабо, от което нямаш полза. Справка.

ПС: вграденото видео в процесора на леново б 5400 е HD Graphics 4600

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложи ми ти нещо по-добро за тези пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acer Aspire E5-572G-39K0 LIN NX.MQ0EX.021 - много добра цена за процесорната и видео производителност, но е с лъскав екран май, което е лошо, ако ще го ползваш основно навън... Но 815лв. за такава конфигурация, си е доста добра сделка!

Ако искаш нещо по-стабилно, търси Probook или Fujisu с i3 или i5 Haswell процесори!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo M5400 - матов екран, 8гб памет, процесор от последно поколение, комбинирано с добра външна видеокарта.

От сайта сами са написали:   

"

• Графична обработка и дизайн
  • За интернет
  • За офис програми

"

Добрият процесор и доброто видео пък го правят подходящ и за лек гейминг.

ПС: Лъскавия екран е много лош навън, а в затворени помещения е просто лош - достатъчно е да грейне слънце през прозореца и нищо не се вижда, появяват се отблясъци и т.н. Като цяло голяма минавка. Ще си съсипе очите човек преди да се е усетил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo B 5400  

Lenovo B50-70 59-428917   този е със Full HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще е по-добро, но аз не намерих лаптоп за 1100лв с i5, матов екран и нормална виедокарта, която да не е минавка. Колегите горе са ви пуснали предложения но отново са с въпросната Nvidia 820m или със също толкова слабата Radeom m230.

За да си вземете нещо балансирано като конфигурация при тоя бюджет трябва да паднете на i3 (разликата с i5 не е толкова голяма - и двата процесора двуядрени). 

За 150лв отгоре обаче може да имате и двете - добро видео и страхотен процесор. Acer Travelmate P455.

Другият вариант е да си вземете нещо около 1100лв само с вградено видео и добър процесор - вместо по-слаб процесор комбиниран с видеокарта по-слаба от вграденото видео.

ПС: Обърнете внимание на предложената гаранция на този Ейсър в конкретният сайт. 3 години гаранция е доста, обикновено лаптопите ги продават с по 2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с матовия екран и с FULL HD  дисплея ако игрите не са от значение е най-важно,но у нас имам лаптоп с такива параметри и хубаво отделно видео някакво VAIO  е и е дори i5,тоест струваше 2000 лева,а това не са никак малко пари,идеята ми е,че не може всичко накуп,или влагаш повече пари в хубав дисплей,процесор и вградено видео или взимаш

i5 почти равен на i3  с единствения му плюс някакъв турбо бууст,видео нисък клас от сорта на GT840M,гледаш да не е с 64 битова шина,че си е умиране просто и гаден дисплей,аз бих прежалил игрите ако ще трябва да си мъча очите с някакъв дисплей с пиксели,на които мога да намеря лицето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо с i5 няма ли да е по-добро?

HP Probook 450 f7x65ea - i5-4200M+AMD 8750M

Този i5 е по-мощен от i7 в горепосочения Acer.... ;)

А и сглобката на Пробука е по-добра! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP Probook 450 f7x65ea - i5-4200M+AMD 8750M

Този i5 е по-мощен от i7 в горепосочения Acer.... ;)

А и сглобката на Пробука е по-добра! 

Travelmate мисля че бяха с добра конструкция. Иначе разликата между процесорите е доста близко до теоретичната. За сметка на това имаме 3 години гаранция :)

В интерес на истината нямах идея, че тая серия все още е в продажба (моделите с процесори различни от енергоспестяващи).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Бих желал да споделите мнение за следния продукт: http://laptop.bg/laptops-lenovo-Z50_70-lenovo_z50_70_80EC0055BM
Какви са впечатленията ви от марката,на какво ниво е конфигурацията и заслужава ли си парите?Смятам да го използвам предимно за музика,филми и интернет но би ми се искало и от време на време да цъкам някои от любимите ми заглавия като :World of warcraft,League of legends,Prince of persi,Darksiders поне на медиум (не съм хардкор играч )

П.С.
Имайте в предвид,че не използвам тежки програми и нямам намерение да го ползвам на открито (видях че не одобрявате лъскавите дисплеи :) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка марка си има и добри и лоши лаптопи. Специално тоя, според моето субективно мнение, изобщо не трябва да се обсъжа, защото е с гланцов дисплей. Препоръчвам само лаптопи с матов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все пак като изключим това че дисплея е гланцов каква оценка бихте дали на конфигурацията като цяло?Струва ли си да бъде закупена или не си заслужава парите?Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора явно е някакъв нов, няма много информация, но по това, което успях да намеря, може да се каже, че е условно равностоен на i3 4000m. Това  не е лоша производителност. Видеокартата сложена на лаптопа, обаче е доста слаба - по-слаба е от вградената в i3 4000m. Т.е. ще ви излезе по-изгодно да вземете лаптоп с този процесор и 8гб рам, вместо Леново-то за което питате (с АМД FX 7500 4гб рам и слабо видео).

Най-общо казано производителността на тва Леново, не е лоша, но определено смятам, че може да се намери по-изгоден лаптоп. Т.е. такъв, който за същата производителност да струва по-малко, или за същите пари да е по-производителен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване