Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, бюджета е към 200лв и съм се спрял на няколко варианта:

- AMD FX 6100 (130лв.) + някакво дъно АМ3+ (втора ръка до 70-80лв.)

- Athlon X4 860k (150лв.) + може би доста орязано дъно FM2+ (втора ръка до 50-60лв)

- Intel Pentium G3258 (двуядрен, но можел да се клоква добре, 140лв.) + дъно LGA 1150

Ще използвам SDD (SATA 3), и ме притеснява контролера на дъното. Ето едно интересно ревю, което ме хвърли в тъч- http://www.tomshardware.com/reviews/storage-controller-performance-ssd,3540-5.html

И сега не знам имали смисъл да заложа на по-нова архитектура (примерно дъно с FM2+ или LGA 1150), само за да се възползвам максимално от SSD-то ?

Редактирано от zubracha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако избора ще е AM3+ (FX-а) или FM2+ (Athlon-а) то ще ви трябва и диксретна карта, докато 1150 няма да се наложи. За SSD-то няма значение платформата, а само конкретния чипсет на дъното - дали разполага със SATA3 портове.

Споделете какви части ще се ползват от старата машина, това ще помогне повече за избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще сменям дъно, процесор и рам...

Ето старите части:

-Видео: HD 6750

-SSD: Corsair Force LS 60 GB (система)

-Хард: Segate 160gb (архив)

-Захранване: CM GX-450W

В ревюто, което постанах горе, ясно се вижда разликата между различните SATA контролери, също така ясно се вижда, че контролерите вградени в интелските чипсети (Z77 и Z87) показват значително по-добри резултати спрямо тези на AMD, така че не е само до това дъното да поддържа SATA 3...

Но все пак тестовете са синтетични и не знам колко може да им се вярва.

Просто искам SSD да работи максимално ефективно, което според тестовете, ще стане ако избера интелска конфигурация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, след дълго обмисляне стигнах до въпроса - по-висок клас процесор с по-стара архитектура

(Buldozer АМ3+) или по-нисък клас процесор с по-нова архитектура (Steamroller FM2+, Ivy Bridge, Haswell) ?

Като цяло AM3 архитектурата би трябвало да е значително по-бавна, тъй като там чипсета е от вида: процесор--->северен мост--->южен мост, а не както при новите, част от чипсета да се вгражда директно в процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, след дълго обмисляне стигнах до въпроса - по-висок клас процесор с по-стара архитектура

(Buldozer АМ3+) или по-нисък клас процесор с по-нова архитектура (Steamroller FM2+, Ivy Bridge, Haswell) ?

Като цяло AM3 архитектурата би трябвало да е значително по-бавна, тъй като там чипсета е от вида: процесор--->северен мост--->южен мост, а не както при новите, част от чипсета да се вгражда директно в процесора.

Клокнат 3258 е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юбилейният Пентиум е по-евтин с над 20 лв. от 860К а и ще има възможност за смислен ъпгрейд но не е по-добрия процесор.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, сега отново съм се спрял на други два процесора- i5 2500 и FX-6350

Изчетох всички бенчове в нета и все още не ми е ясно кой е по-добър...

FX-a е по-нов и поддържа повече инструкции (BMI1, FMA3, FMA4, F16C, TBM, XOP), но дали тези инструкции ще му помогнат за в бъдеще да бъде по-добър от Интела ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, сега отново съм се спрял на други два процесора- i5 2500 и FX-6350

Изчетох всички бенчове в нета и все още не ми е ясно кой е по-добър...

FX-a е по-нов и поддържа повече инструкции (BMI1, FMA3, FMA4, F16C, TBM, XOP), но дали тези инструкции ще му помогнат за в бъдеще да бъде по-добър от Интела ?

FX-а не е лош процесор,клоква се добре и не иска висок клас дъно.Справя се с игрите все още и то на добро ниво.Ако можеш да вземеш i5(не знам как вървят цените на i5 2500),вземи.Втора ръка  FX 6350 можеш да вземеш за 160-180лв(може би и по-евтино),а за тези пари не е никак лош избор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи i5 3470 за втора ръка,ако се навиеш ще ти пратя една обява.220 лева е процесора и към 80 за ново дъно...Струват си парите.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах само тези нови инструкции могат ли да направят процесора по-бърз когато след време започнат да се използват пълноценно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах само тези нови инструкции могат ли да направят процесора по-бърз когато след време започнат да се използват пълноценно ?

Смисъл?Какво питаш за какви инструкции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(BMI1, FMA3, FMA4, F16C, TBM, XOP) това са инструкциите, които при i5 2500 липсват, а при FX 6350 са налични.

Питам дали тези инструкции ще ускорят процесора за в бъдеще, когато програмите евентуално ще се възползват от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее, то да не пита нещо човек...

Ако се забавя още, наистина ще се спра на други два, ама вие не знаете нищо- аз този ъпгрейд го мисля вече 3та година... :D

И сега по темата- да заложа ли на по-новия, с повече инструкции и със 6 бавни ядра FX 6350

или да избера класиката 2500, който е малко по-стар, с по-малко инструкции и с 4, но доста по-бързи ядра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(BMI1, FMA3, FMA4, F16C, TBM, XOP) това са инструкциите, които при i5 2500 липсват, а при FX 6350 са налични.

Питам дали тези инструкции ще ускорят процесора за в бъдеще, когато програмите евентуално ще се възползват от тях?

Инструкциите не ускоряват процесора, а намаляват времето за изпълнение на определени задачи.

В i5-2500 липсват, защото това са AMD инструкции (повечето, от които си изредил са на база SSE или алтернатива). С изключение на BMI1, които са в Haswell и нагоре.

Та.. в общи линии, ако гледаш процесори, които са с разлика до 2-3-4 поколения... наборът от инструкции, които поддържат е най-малкият ти проблем. Е, освен ако не се занимаваш с оптимизиране на алгоритми, например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...