Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Acer Aspire V 15 Nitro (VN7) и ASUS G551

Препоръчан отговор

Привет колеги!

Първо не съм сигурен дали темата ми е за тук или за лаптопите, но щом този раздел е за видеокарти ..

Та искам да си купя asus rog G551jm, който е наличен в две конфигурации на същата видеокарта 860м, едната с памет 4гб, а другата с 2. Първо нека спомена, че съм наясно, че самата памет няма почти никакво значение, а другите характеристики са по-важни.

Въпроса:

След изчитане на многобройни ревюта в лаптоп.бг и Notebookcheck.com:

видях следното нещо:

Acer v15 nitro (с въпросната Nvidia 860m maxell шина и 2гб памет) : 28377 на 3DM Cloud (G) теста, асуса с 4гб 20669. В (3DM Fire (G) 3DMark 11 (G) U. Heaven, нямаше разлика в тестовете. Като се сравняват бенчмаркове на игри (хай-енд игри като Metro Last Light и Tomb Rider, пак няма особенна разлика), но в по-леките игри като фифа 2014 асуса прави 100 фпс на високи настройки, а acer-а над 300. Очевидно 100 фпс са повече от достатъчни да върви добре играта, но не мога да си обясня по-ниската производителност на карта с повече памет, при положение, че всичко останало е идентично. Да уточня, 4гб картата не е с Кеплер архитектура, а Макуел.

Разликата между двете конфигурации е 200 лева, което по никакъв начин не ме притеснява, но ме притеснява да давам повече пари за нещо, което хипотетично ще се представя по-зле.

Съответно по-новите игри предполагам ще изискват и повече памет, така че може би в дългосрочен план 4гб е по-добро решение, но до тук стигат моите ограничени технически познания. Та колеги, помагайте (с обосновки) кое е по-добре!

П.С Acer-a  и Асуса са с еднакви процесори, асуса е с 4 гб рам повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, да бе дал моделите, че да ти отговорят по-точно. А тия 2 GB  са напълно достатъчни за тоя клас видеокарти. Още повече, че при Maxwell  паметта не е чак от такова значение, както при по-старите архитектури. При Maxwell  GM207  имаш 2 МB L2 кеш, което спрямо 512KB  на kepler  си е огромна разлика. Имаш и подобрено кодиране на информацията между ядрото и паметта, а от там и еквивалентно по-голяма пропускателна способност на 128 битовата шина, спрямо аналогична при старата архитектура. Изобщо, предимствата на GM207  са доста. Макар 2 GB памет да ти се струват недостатъчни, то в тоя клас не са. Стигат за всичко, дори и за Crysis 3. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2ГБ кеш. О, забравих че сме 2024-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2ГБ кеш. О, забравих че сме 2024-та.

Дори децата на по 10 години се сещат,че просто е сгрешил и има предвид MB.Maxwell архитектурата е с повече L2 cache 2048kb,а при kepler е 512kb.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, да бе дал моделите, че да ти отговорят по-точно. А тия 2 GB  са напълно достатъчни за тоя клас видеокарти. Още повече, че при Maxwell  паметта не е чак от такова значение, както при по-старите архитектури. При Maxwell  GM207  имаш 2 МB L2 кеш, което спрямо 512KB  на kepler  си е огромна разлика. Имаш и подобрено кодиране на информацията между ядрото и паметта, а от там и еквивалентно по-голяма пропускателна способност на 128 битовата шина, спрямо аналогична при старата архитектура. Изобщо, предимствата на GM207  са доста. Макар 2 GB памет да ти се струват недостатъчни, то в тоя клас не са. Стигат за всичко, дори и за Crysis 3. 

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-asus-g551-gejmarska-legenda-ili-prosto-rebrandiran-n551/

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-acer-aspire-v-15-nitro-vn7-nova-gejming-seriya-na-acer-izpalnena-sas-skorost-i-elegantnost/

ето ти двата модела с тестове и подробни спецификации.

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Кое точно не му е ясното? Въпроса ми е за един и същи модел карта, дали е по-добре с 2 или с 4 гб памет. Ти, какво, не разбра ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш монитор си купи един десктоп за 1000 лева и един лаптоп за 1000 лева,по-доволен от това няма да си...Един лаптоп за 1000 лева става за игри като LoL,WoT,WoW...А десктопа за 1000 лева става за игри,които можеш да играеш и на лаптоп за 2000,не виждам смисъл от тези геймърските лаптопи,то хората ги ползват за турнири по LoL съм забелязал...То има лаптопи за по 1000 лева с хубав дисплей и i3 процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

monicho, напълно съм съгласен с това, което казваш за десктопа.

Проблема е, че в квартирата ми физически нямам къде да сложа десктоп. Още повече машината я/ще я ползвам и за работа и ми трябва мобилноста. Това, което ме вълнува реално е наистина, кой модел е по-добър. Защото според тестовете 4-те гб-та се справят малко по-зле. T.e:

http://laptop.bg/archive/laptops-asus-ROG_G551-asus_rog_g551jmcn013d

Или

http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_G551-asus_rog_g551jmcn094d

Както се вижда разликата са едни 4гб рам, които при наличието на 8 няма абсолютно никакво значение и разлика от 50 лева, която също не е фактор. Съгласен съм с това, което каза и билдера, че 2гб като памет са ми напълно достатъчни, но искам да знам ако варианта с 4гб е по-добър, възможно и защо ако е така. Както казах едни 50 лева разлика между двете конфигурации не са проблем. Иначе ми се иска да си взема десктоп, но както казах нямам къде да го сложа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло няма за какъв лаптоп да се хванеш,ROG с MAXWELL архитектура е по-добре.Друг въпрос е,че ще играеш на 768p,което значи 2 гигабайта са достатъчни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Monicho, дилемата ми идва от там, че идвата лаптопа са рог и са с maxwell, разликата е само в паметта и цената (50 лева). Ясно ми е, че 2гб са достатъчни, но не е ли по-добра идея да взема 4гб, при положение, че няма съществена разлика в цената. Затова и цялата тема, затова и питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Monicho, дилемата ми идва от там, че идвата лаптопа са рог и са с maxwell, разликата е само в паметта и цената (50 лева). Ясно ми е, че 2гб са достатъчни, но не е ли по-добра идея да взема 4гб, при положение, че няма съществена разлика в цената. Затова и цялата тема, затова и питам.

За 50 лева вземи с 4,но ако единия е с по-малко рам или пък без ссд не си струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 50 лева вземи с 4,но ако единия е с по-малко рам или пък без ссд не си струва.

без двд са и двата, по-късно ще си взема допълнително ссд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тебе синтетиката ли те интересува  или ще работиш на тоя лаптоп ? При реалното ползване  са еднакви  и тези разлики  няма и да ги усетиш. Имаш разлика в рамта и   харда  на единия е хибриден  с 24GB за кеш. нали знаеш,че това е старата серия  на ROG. Сега има 2 нови серии  и  тая с 980М  размазва  всичко наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тебе синтетиката ли те интересува  или ще работиш на тоя лаптоп ? При реалното ползване  са еднакви  и тези разлики  няма и да ги усетиш. Имаш разлика в рамта и   харда  на единия е хибриден  с 24GB за кеш. нали знаеш,че това е старата серия  на ROG. Сега има 2 нови серии  и  тая с 980М  размазва  всичко наред.

Тая с 980М струва сигурно 3к :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Agreed. Само дето струва наистина 3к, което ми е извън бюджета и тежи 5кг, което не е много мобилно. :D затова и разглеждам г551. Иначе благодаря на всички за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване