Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Захранване за SAPPHIRE DUAL-X R9 280X

ivaylo71

Препоръчан отговор

Здравейте!

Знам, че на страницата на въпросната видеокарта си е написано че е необходимо 750 ватово захранване, но в момента нямам възможност да купувам.

Въпросът ми е ето това захранване дали ще я подкара:

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-620GB-BRONZE

Ако някой има такава карта и я ползва с подобно като мощност захранване нека сподели.

И другото: има ли опасност дори да тръгне картата, захранването или пък нещо друго да изгори. 

Системата е:

Intel Core i5-2400

Asrock P67 Pro 3

8 GB RAM

Два диска и едно DVD

Сега съм с видеокарта Sapphir 6850.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Знам, че на страницата на въпросната видеокарта си е написано че е необходимо 750 ватово захранване, но в момента нямам възможност да купувам.

Въпросът ми е ето това захранване дали ще я подкара:

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-620GB-BRONZE

Ако някой има такава карта и я ползва с подобно като мощност захранване нека сподели.

И другото: има ли опасност дори да тръгне картата, захранването или пък нещо друго да изгори. 

Системата е:

Intel Core i5-2400

Asrock P67 Pro 3

8 GB RAM

Два диска и едно DVD

Сега съм с видеокарта Sapphir 6850.

Би трябвало да работи без проблем на това захранване. Картата "яде" около 350W под товар, а процесора е 142 също под пълен товар. Друг е въпроса че е почти невъзможно и двете части едновременно да се натоварят на 100%. Та двете заедно са към 460-500W (грубо смятане), и остават едни 80-90W за другите чаркуляци.

ПП: За същите пари можеш да вземеш един FSP Raider 750W, който също е с бронзов сертификат, но по-голяма мощност:

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно това. 280X при игри едва ли ще премине 200-220W. Единствено при Furmark може да достигне до 300W.

Системата ще е с консумация от около 350-400W и на практика едно FSP 550W е съвсем достатъчно.

FSP Raider 650W и FSP Raider 750W въпреки повечето ватове са с по-лоши показатели от 550W-то.
Избрания Seasonic от теб е съвсем достатъчно. Fractal Design Integra M 550WSEASONIC SS-520GB BRONZESuper Flower Golden Green HX, 500W също са чудесни варианти. Който и да вземеш, няма да сбъркаш.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Захранването си го имам в момента, затова съм го посочил. Просто нямам възможност да купувам нищо в момента, а картата ще ми е подарък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто като инфо продължавам темата. Картата запали от раз и се държи прекрасно с това захранване. Дано при маскимална мощност на системата, захранването да не е на ръба на възможностите си, че ще си иде бързо-бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според тестове правени от различни хардуерни сайтове типичната консумация на картата е посочената от нико. Тея 350 вата, за които говори Just Human пък са нещо като възможно най-лошото стечение на обстоятествата. Те са пикови натоварвания и реално за едно качествено захранване не са проблем.

Проблем може да имате като остарее захранването и натоварите всичко на 100% с някакъв стрес тест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което аз успях да събера като инфо за максимална консумацията на компонентите ми е:

- CPU - Intel Core I5 2400 - 140W

- VGA - Sapphir R9 280X - 330W

- MB - Asrock P67 Pro3 - 50W

- 2 HDD - 20W

- DVD - 20W

- RAM DDR3 -2x8 - 16W

- 2 Fans 80mm - 6W

Всичко около 582-590 W или кръгло 600W. На кантар е работата, но това е положението. По-нататък ще се търси захранване около 750W-както се препоръчва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бе Ивайло, голяма си паника! ;)

R9280X-REVIEW-56.jpg

Ето ти консумацията на цяла система. Процесора е Intel i7 3930K @ 4.5GHz. Както виждаш, няма и 400W. Толкова колкото ти казах и по-горе! Щом съм ти казал нещо, значи е така. 

Гледаш консумацията на процесора и видеокартата само. Дъното, записвачката и паметта въобще не ги слагай в сметките, понеже на практика и те не изразходват толкова. Ти го изкара че и 1000W-тово захранване няма да ти стигне, а си със среден клас машина. Хората с по-няколко мощни видеокарти, клокнати на макс процесори, 10 харда и т.н. какво захранване ще им трябва? 2000W? Спокойно дори може да сложиш още една 280-ка, без да се притесняваш, че ще стане беля. Ползвай си захранването и компютъра без да го мислиш. :)

Повече инфо за картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно! 280 и i5 3570 с 520 ватовия брат на твоето захранване не минават 400 вата.Друг въпрос е,че захранването ти е много качествено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване