Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да минавам направо какво стана-Днес реших да си почистя малко компютъра и изкарах харда и рам паметта временно,след това пак си ги сложих,пуснах компютъра но този път останах на Windows логото  (windows 8.1)Стои си на логото  малко време,след което се рестартира и изписва Preparing Automatic Repair,стои и след това отново се рестартира и така отново и отново.Пробвах да сложа рама в някой друг слот-пак същото.Пробвах да заредя Windows от друг хард диск-пак същото.Пробвам да сложа флашката,с която си инсталирах системата,за да преинсталирам,но не влиза в Windows setup-а и пак рестартира.Рових се много в интернет,но не намерих човек,който да има като моя проблем,затова пиша тук.

П.п извинете ме ако има грешки в правописа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си преебал...

Случайно да си проверявал как са температурите, да не би ако си демонтирал охладителя да не е монтиран добре и за това да гасне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си прееб*л...

Случайно да си проверявал как са температурите, да не би ако си демонтирал охладителя да не е монтиран добре и за това да гасне.

Не съм демонтирал охладителя и компютъра не гасне,а се рестартира в bootването

Температурите са нормални,гледам ги в bios-a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има причина...

Гигабайт не казва ли нещо ? По принцип тези дъна са интелигентни и когато системата не може да зареди следващия път излиза прозорец с надпис че системата няколко пъти не е успяла да зареди и те подканва да върнеш биоса към фабрични.

Ммм сега като се замисля... Ти получаваш от Уиндоус съобщение че влиза в режим за възстановяване. Много интересно... Проблем с диска или някой бацил който ти е изтрил системни файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има причина...

Гигабайт не казва ли нещо ? По принцип тези дъна са интелигентни и когато системата не може да зареди следващия път излиза прозорец с надпис че системата няколко пъти не е успяла да зареди и те подканва да върнеш биоса към фабрични.

Ммм сега като се замисля... Ти получаваш от Уиндоус съобщение че влиза в режим за възстановяване. Много интересно... Проблем с диска или някой бацил който ти е изтрил системни файлове.

Едва ли е от диска,защото както написах в 1вия пост пробвах и с друг диск,на който има Windows.Преди малко ръчно си върнах bios-а на фабрични като премахнах за малко батерията,но ефект нямаше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да не би случайно... Някой кабел на захранването да не контактува добре. Знае ли човек при профилактика може да се размести.

Това ми прилича на някакъв проблем със захранването, може кабели може и дефект в захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да не би случайно... Някой кабел на захранването да не контактува добре. Знае ли човек при профилактика може да се размести.

Това ми прилича на някакъв проблем със захранването, може кабели може и дефект в захранването.

Благодаря Ви за бързите отговори.Аз бях проверил конекторите от захраанването,но сега ще ги проверя пак за всеки случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да минавам направо какво стана-Днес реших да си почистя малко компютъра и изкарах харда и рам паметта временно,след това пак си ги сложих,пуснах компютъра но този път останах на Windows логото  (windows 8.1)Стои си на логото  малко време,след което се рестартира и изписва Preparing Automatic Repair,стои и след това отново се рестартира и така отново и отново.Пробвах да сложа рама в някой друг слот-пак същото.Пробвах да заредя Windows от друг хард диск-пак същото.Пробвам да сложа флашката,с която си инсталирах системата,за да преинсталирам,но не влиза в Windows setup-а и пак рестартира.Рових се много в интернет,но не намерих човек,който да има като моя проблем,затова пиша тук.

П.п извинете ме ако има грешки в правописа

Да не си замърсил слотовете или да не си сложил хубаво плочката/те рам памет ?

Първо се опитай да ги извадиш и вкараш докато щракне хубаво и изобщо не мърда, ако пък това не помогне опитайте се да изчистите слотовете за паметта с гумичка за молив.

П.П.Росене, чети преди да пишеш, той компютъра не може да стартира, а па да загрее... Също и то инсталацята не може да стартира, а па диска да е виновен ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо се опитай да ги извадиш и вкараш докато щракне хубаво и изобщо не мърда, ако пък това не помогне опитайте се да изчистите слотовете за паметта с гумичка за молив.

П.П.Росене, чети преди да пишеш, той компютъра не може да стартира, а па да загрее... Също и то инсталацята не може да стартира, а па диска да е виновен ...

Не съм сигурен за рам паметта,компютъра си я засича нормално,но ще я проверя пак.

Всичко проверих,нищо не се оправи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато тръгнеш да правиш профилактика, изключваш захранването от бутона му (или контакта) и натискаш 2-3-5 пъти бутона за пускане на компота. Това елиминира разни остатъчни токоове по кондензаторите които иначе могат да доведат до натрупване на статично електричество и подобни.

Ако не го правиш, прави го занапред. Също така го направи сега, като разкачиш всичко което си пипал (видео, рам, хард - ти си знаеш какво си пипал) и нулирай BIOS-а. За целта на спряно захранване (както ти казах още в началото) вадиш батерията за 30-60 секунди. Връщаш я обратно , сглобяваш всичко както трябва като може да погленеш да не си зацапал нещо с прах. След като завършиш, пускаш обратно захранването и палиш машината.

Предполагам си натрупал статично електричество някъде, случва се понякога. Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти слушаш ли се какви ги плещиш? Ако е от разместена памет компютъра изобщо няма да тръгне и при наличие на зумер ще пищи постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато тръгнеш да правиш профилактика, изключваш захранването от бутона му (или контакта) и натискаш 2-3-5 пъти бутона за пускане на компота. Това елиминира разни остатъчни токоове по кондензаторите които иначе могат да доведат до натрупване на статично електричество и подобни.

Ако не го правиш, прави го занапред. Също така го направи сега, като разкачиш всичко което си пипал (видео, рам, хард - ти си знаеш какво си пипал) и нулирай BIOS-а. За целта на спряно захранване (както ти казах още в началото) вадиш батерията за 30-60 секунди. Връщаш я обратно , сглобяваш всичко както трябва като може да погленеш да не си зацапал нещо с прах. След като завършиш, пускаш обратно захранването и палиш машината.

Предполагам си натрупал статично електричество някъде, случва се понякога. Успех.

Направих го,но за съжаление проблемът си остава.

Да не би да бъркам нещо в последователността? Ето какво направих: Изключвам захранването от контакта,след това разкачам рам и хард диск(да не би да трябва и 24 пиновия да разкача?) След това натискам пауър бутона няколко пъти и махам батерията за 1 минута.Накрая закачам всичко отново но като включа машината отново същия проблем.Само дъното ми казва,че биоса е нулиран и аз избирам load optimized defaults and boot

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остава само повреда в захранването. Пробвай с друго

Сега се сетих от какво е.Захранването ми дава на късо,защото към молекс бях свързал един вентилатор,работещ на 7волта.Няма ли начин захранването да се оправи или непременно трябва да купя ново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих от какво е.Захранването ми дава на късо,защото към молекс бях свързал един вентилатор,работещ на 7волта.Няма ли начин захранването да се оправи или непременно трябва да купя ново?

Ти си отговори сам, как ще работи като дава на късо ?

Трябва да го сменяш, същото като контакт е, даде ли на късо трябва да го смениш.

Ти слушаш ли се какви ги плещиш? Ако е от разместена памет компютъра изобщо няма да тръгне и при наличие на зумер ще пищи постоянно.

Искаш ли да ти кажа нещо ? Например старият ми компютър, при липса на рам памет дъното нищо не казва, просто се рестартираше постоянно, за това го казвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го сменяш, същото като контакт е, даде ли на късо трябва да го смениш.

Искаш ли да ти кажа нещо ? Например старият ми компютър, при липса на рам памет дъното нищо не казва, просто се рестартираше постоянно, за това го казвам.

Явно не е на късо,защото току-що го пробвах на старата конфигурация,която е с по-малко консумация и работеше перфектно,но довечера отново ще го свържа и ще погледна по-добре конекторите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не е много повредено. Но като не е при мен не мога да ти кажа със сигурност дали ще се оправи.

То самото захранване ако работи на друга конфигурация, тогава проблема трябва да го търсиш след него в окабеляването къде какви молекси си дублирал какво си връзвал към тях може да има някъде измежду тях късо съединение..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е на късо,защото току-що го пробвах на старата конфигурация,която е с по-малко консумация и работеше перфектно,но довечера отново ще го свържа и ще погледна по-добре конекторите

Тогава може да е вариант захранваннето да не е достатъчно мощно и да се рестартира, или пък да не е с реалната мощност каквато пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е бил необикновен компютър, досега в практиката и опита ми за 10 години никога не съм виждал компютър който да светне без рам и да се рестартира. Би ли направил един филм на тази необикновена машина ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е бил необикновен компютър, досега в практиката и опита ми за 10 години никога не съм виждал компютър който да светне без рам и да се рестартира. Би ли направил един филм на тази необикновена машина ?

Не мога, отодавна е здала багажа.

И да, беше необикновен компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна! Защо ремонтирате нещо когато то не е счупено! Защо разглобявате цялата машина на съставните и части, че да я почистите! Акъл трябва!  При това сглабяне и разглабяне винаги нещо може да се обърка та макар и дребно! Аз лично изсмуквам прахта от радиаторите, вентилационните отвори и това е! Почиствам самите вентилатори. Другите профилактични процедури ги извършвам само при индикация за нередност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна! Защо ремонтирате нещо когато то не е счупено! Защо разглобявате цялата машина на съставните и части, че да я почистите! Акъл трябва!  При това сглабяне и разглабяне винаги нещо може да се обърка та макар и дребно! Аз лично изсмуквам прахта от радиаторите, вентилационните отвори и това е! Почиствам самите вентилатори. Другите профилактични процедури ги извършвам само при индикация за нередност!

Аз просто отварям компютъра, издухвам прахта, изчиствам и сменям термопастата на процесора и това е. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е де,и аз сега си се чудя на акъла :D  А и не беше само за почистване,а и да добавя още един хард.

По темата: Преди малко извадих видеото и го сложих на старата конфигурация,за да има повече консумация на захранването.Сложих си и хард диска и работи нормално.Но все пак още ме съмнява захранването,защото стария комп е с процесор Athlon 64 X2 5200+,който е с TDP 60w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е де,и аз сега си се чудя на акъла :D  А и не беше само за почистване,а и да добавя още един хард.

По темата: Преди малко извадих видеото и го сложих на старата конфигурация,за да има повече консумация на захранването.Сложих си и хард диска и работи нормално.Но все пак още ме съмнява захранването,защото стария комп е с процесор Athlon 64 X2 5200+,който е с TDP 60w.

А сигурен ли си че захранваннето е достатъчно мощно за да изтърпи и още един хард ?

Разкарай го и виш как ще се държи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си че захранваннето е достатъчно мощно за да изтърпи и още един хард ?

Разкарай го и виш как ще се държи.

Разкарах го по-рано,защото не работеше както трябва.Бях сигурен,че ще издържи още един хард,защото и преди бях с два.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам следния проблем и то голям проблем за мене и ще се радвам някой да ми помогне.
      Аз съм видео оператор и снимам сватби миналата година имах доста материал прехвърлен на един външен хард диск ( с 7 сватби вътре) и тока спря, след което дойде и така диска получи токов удар и спря да работи. Питал съм къде ли не и решение няма изпратих го в София при един "майстор" и вече 17 месеца никакъв разултат няма звъня му не ми вдига "майстора" от 17 месеца все ме отлага и така стигнахме до увода да ми го върне обратно. До тук ок, но през това време много хора ми звънят и питат какво става с видеата им немога да им обясня, че "майстора" не е никакъв майстор. Та искам да питам някой дали би могъл да го оправи проблема ще се радвам много и ще платя доволно само да ми изкарат информацията поже и на друг диск или флашка ако ще и на плоча само да се сдобия с инфото. Аз съм от шуменския край оставям си телефонния номер ако някой има идея как се подхожда в случая да ми звънне 089 615 06 04 благодаря ви предварително
    • от [email protected]
      Здравейте,
      Хард диска на лаптопа си заминава и машината работи изключително бавно. Правена е порверка на машината от Hijack team и по отношение на вирусите всичко е чисто.
      Преди да сложа нов диск, искам да опитам с поправка ако се получи нещо. Моля препоръчайте ми какъв инструмент да използвам за поправка.
      Поздрави,
      Стоян
    • от Ahh, Baaaka!
      Закупих си хард диск (Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3) и когато го включа ми изписва една грешка.
      Грешката е: Reboot and select proper boot device
      Опитах много неща: влезнах си в bios-a select-нах се boot device, но не става. Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка. Дори замених диска с нов, защото мислех, че този който съм купил не работи.
      Въпреки това когато си включа стария хард диск всичко си работи (Вмомента го ползвам така.)
      Ако някой попита старият диск (Който ползвам в момента) е форматиран и няма абсулютно нищо на него. В смисъл важни файлове свързани с Windows-a.
      Та въпросът ми е как да го оправя и дали SATA III изобщо работи с SATA II вход на дъното (ASRock не съм сигурен за модела)?
      Моля ви се да ми помогнете защото стария ми хард е много бавен и изобщо нищо не мога да правя с него освен да гледам снимки.
    • от darinaaxx
      Здравейте моля за помощ с тази задача: Създаване на калкуллатор за шестнайсеична бройна система. Програма трябва да е във visual studio 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване