Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Температура на лаптоп

Cwetan Mariqnov

Препоръчан отговор

Здравейте нов съм и се извинявам ако някъде има същия въпрос .Та купих си лаптоп Леново y50 -70 2 ядра на 2.9  интел коре и5  .въпроса ми е следния каква трябва да е температурата на ядрата защото ми се струват доста височки . Без натоварване 50 градуса а като го натоваря в някой игра скача на 69-75 градуса настройките  са на максимум . Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре са ти горе-долу. Ако искаш да е още по-ниско, сменяш му ебаната заводска термопастата с MX-4.

В покой ми се вижда малко височко, то зависи и колко е в покой, де. Ама ако буквално е на 0% и държи 50 градуса, най-вероятно SpeedStep-а ти не работи като хората и трябва да му префлашнеш наново биоса, за да проработи, особено ако си с бъгливия Insyde биос. Когато е в покой, какъв множител държи и какво напрежение(ако биоса позволява да се гледа) ?

Другата причина, поради която държи 50 градуса, е евентуално ако външното му видео работи. Но Y50-70 е с отделни тръби за охлаждане на процесор и видео, но пак си се отразява в температура на другия компонент, защото двете тръби стоят една до друга и се раздухват с два вентилатора, а не с по един за тръба.

Но като цяло са ти доста добре температурите, стига наистина да държи максимум толкова при игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре са ти горе-долу. Ако искаш да е още по-ниско, сменяш му ебаната заводска термопастата с MX-4.

В покой ми се вижда малко височко, то зависи и колко е в покой, де. Ама ако буквално е на 0% и държи 50 градуса, най-вероятно SpeedStep-а ти не работи като хората и трябва да му префлашнеш наново биоса, за да проработи, особено ако си с бъгливия Insyde биос. Когато е в покой, какъв множител държи и какво напрежение(ако биоса позволява да се гледа) ?

Другата причина, поради която държи 50 градуса, е евентуално ако външното му видео работи. Но Y50-70 е с отделни тръби за охлаждане на процесор и видео, но пак си се отразява в температура на другия компонент, защото двете тръби стоят една до друга и се раздухват с два вентилатора, а не с по един за тръба.

Но като цяло са ти доста добре температурите, стига наистина да държи максимум толкова при игри.

еми евереста показва толкова максимално съм го виждал на 75 градуса а едва на една седмица е че да му сменям пастата и стой на 0.1 % и да биоса е на Insyde а за видеото съм го направил от биоса като се натовари да сменя видеокарите а и в стаята е около 25 градуса 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заводските пасти са зле, с MX-4 ще ти падне температурата с 5+ градуса. Но щом като не искаш, няма да я сменяш.

Insyde биосите са много бъгливи и неработещ SpeedStep е един от най-честите бъгове. Пак ти казвам, отвори CPU-Z и провери какъв множител ти държи без товар и евентуално напрежение, въпреки че биоса надали ще ти позволи дори да гледаш. Ако ти държи пълен множител постоянно, теглиш от леново последния биос или сегашната версия и го префлашваш.

Ако външното видео се спира от биоса, в GPU-Z трябва да ти показва нулеви честоти на въшното видео. Ако се спира драйверно, трябва да ти показва минималната му честота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа не става за игри. Тези температури са му проблематични. Грее ти доста Nvidia видеокартата. Дори и да смениш термопастата пак ще имаш високи температури, а това след време ще ти убие лаптопа. Процесора може да държи на тези температури, но елементите около него не. В един момент просто ще се повреди. Да не говорим, че сега времето е студено, а какво ще стане когато дойде лятото и външната температура стане 40 градуса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа не става за игри. Тези температури са му проблематични. Грее ти доста Nvidia видеокартата. Дори и да смениш термопастата пак ще имаш високи температури, а това след време ще ти убие лаптопа. Процесора може да държи на тези температури, но елементите около него не. В един момент просто ще се повреди. Да не говорим, че сега времето е студено, а какво ще стане когато дойде лятото и външната температура стане 40 градуса?

Ахахахах, точно Y50-70 не ставал за игри...Айде, спри се, че вече тотално се излагаш в тоя форум.

Как позна, че му грее картата, като той дори не я е споменавал ?

Като нямаш опит, не говори глупости и за термопастата. В заводите им слагат шибани пасти, след смяната им с MX-4 лаповете държат с поне 5 градуса по-малко, и това на доста лапове съм го забелязал.

Какви елементи около процесора ще има в една почти изцяло от SMD елементи лаптопска дънна платка ? Кондензаторите също са smd.Мосфетите абсурд да им стане нещо, колко може да се натоварят от един 30 ватов лаптопски процесор ?

Колега, просто не знам откъде ги измисляш тези глупости.

Колко па да са проблематични 75 градуса ? Колко трябва да са ? 60 ?

Y50-70 е лаптоп направен за игри, виждал съм го на живо, цъкал съм на него, един приятел го има и лаптопа си е бетон, особено ако неговия е GTX 860 версията.

Сериозно се спри. Писна ми вече да те хейтя, но то просто няма по какъв друг начин да се изразя върху тези малоумни писания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво аз говоря глупости, а лаптопа на постващия грее и умира. И интересно защо карате постващия да си сменя термопастата след като:

1. Лаптопа е на 1 седмица и е в гаранция.

2. Постващия едва ли може да сменя сам термопаста и да разглобява лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.....И интересно защо карате постващия да си сменя термопастата след като:

1. Лаптопа е на 1 седмица и е в гаранция.....

Аз на малоумник ли говоря ?

В заводите им слагат шибани пасти

това го споменах и в трите поста

И най-скъпия лаптоп с най-изродското охлаждане ще държи 75 градуса на видео или процесор, ако не и повече. По твоята логика дай и на тях да не играем игри, защото ще умрат. Нещо нямаш връзка с главния мозък. И откъде пък си научил, че 75 градуса е висока температура ?

Ще помоля модераторите да ме баннат още сега. Предавам се. Аз с малоумници не мога да споря. Не си и заслужава.

Всичките тези писания в темата са пълен фейспалм. Нормалните температури за процесор са до 120 градуса, на видеокарта - до 70-75 градуса принципно, но хайде, може и към 80 за по-мощните мобилни карти, защото при тях просто няма как, не че е безопасно. Но все пак има разлика между нисък клас лаптоп с мощни железа и такъв, който е предвиден за такова натоварване. Зависи колко добре Compal са си свършили работата при изработката на дънната платка, естествено, но при високия им клас ще е по-добре BGA запояването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези температури са високи, но не прекалено. Проблем може да има лятото. На моят лаптоп подлагам една малка книжка отдолу и температурите падат веднага с 5-6 градуса и в idle и по време на игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говориш на малоумник, но не знаеш какви са възможностите на постващия и дали е навътре в нещата. 

И да попитам къде казах глупост? Не се заяждам и нищо лично разбира се. Това е форум и се изказват мнения, чрез които се дават насоки и се опитва да се даде помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

айде без да се карате и обиждате видеото държи 60 градуса на ултра или на вери зависи от игрите какви са настройките а видео картата е gtx 860M na nvidia 4 gb рам и не съм мн на вътре в нещата и докато е в гаранция няма да го бутам а след това може и да видя какво има в него :Д ако е още ЖИВ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

айде без да се карате и обиждате видеото държи 60 градуса на ултра или на вери зависи от игрите какви са настройките а видео картата е gtx 860M na nvidia 4 gb рам и не съм мн на вътре в нещата и докато е в гаранция няма да го бутам а след това може и да видя какво има в него :Д ако е още ЖИВ 

Видеокартата държи 60 градуса, но чипа и е до процесора и са на едно охлаждане. За процесора тези температури са високи. Гаранцията ти няма да покрие отлепване на чип или изгаряне на елемент. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Lifebeyounearth оставяме настана, това че не си съгласен с мненията ми или че са смешни за теб. Очаквам да дадеш правилно решение на постващия, за да не му прегрява лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Lifebeyounearth оставяме настана, това че не си съгласен с мненията ми или че са смешни. Очаквам да дадеш правилно решение на постващия, за да не му прегрява лаптопа.

не останаха повече facepalm gif-ове в гугъла вече...

https://www.kaldata.com/forums/topic/184193-%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F-2/page-93

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест според теб температурите му са нормални. Аз повече няма да коментирам. Нека да видим мненията и на други колеги. А постващия като иска нека да си тества машината при тези показатели да видим колко ще издържи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не му е нормалното на температурите ? Олеее, не, просто се отказвам вече. Имам чувството, че говоря с човек, който през живота си не е виждал компютър в разглобено състояние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не му е нормалното на температурите ? Олеее, не, просто се отказвам вече. Имам чувството, че говоря с човек, който през живота си не е виждал компютър в разглобено състояние.

За мен 75 градуса температура под товар на лаптоп и то с такова охлаждане не е нормална и ще продължавам да го твърдя.

Колко и какви компютри съм гледал или разглобявал няма да коментирам. Ако си работил в сервиз или имаш познат който работи в сервиз ще знаеш защо изказвам такова мнение и държа на него.

Както и да е, не мисля да споря с теб. Времето ще покаже дали съм прав или не. 

Постващия има право сам да си прецени какво да прави и как да процедира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един Celeron на такова охлаждане би държал по-ниски температури, да.

Но има разлика между Celeron/Pentium и Core i5 като топлоотдаване.

HP Elitebook, Mobile Workstation държат по 80 градуса под товар. Ако не си запознат, тези лаптопи са най-висока серия и се използват от професионалисти, с Quadro/FirePro видеокарти. Но няма да споря с дебил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато лаптоп е гаранционен се носи на сервиз не се пише по форуми. Lifebeyounearth, не се пали толкова, прав си, но не е начина да ругаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване