Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп между 1200-1300 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся си лаптоп между 1200-1300 лева максимум. Лаптопа ще се ползва за програмиране, по-конкретно ще се работи с Visual Studio. В бъдеще ще се ползва и Oracle Database, игри почти няма да се играят. От време на време Дота 2. Ще ползвам мобилността на лаптопа. Също така ще ви бъда благодарен да ми кажете и от къде най-изгодно мога да взема лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@bloslo, аз също съм с подобно търсене, като изискванията ми са сходни, ще се включа в запитването с теб и ще предложа каквото вече намерих:

ще се ползва за сърфиране, малки игри (фейсбукски основно), даскало, презентации. Държа да е с SSD, защото ползвам и смятам, че има голяма полза от него. Също смятам, че са нужни поне 8 ГБ рам като (4 ще са малко). 

Като бюджет ми се иска да влезем до 1200-1300 лв, но ако има толкова фрапантна разлика, може и малко да се качи.

Това са моделите до около 1300:

Тези отиват към 1500:

Принципно съм фен на Dell, Lenovo и по-малко на HP. Acer ползвам от няколко години и доста грее, незнам дали са още така, за това го има в списъка горе.

Предложиха ми и ACER  V5-573G, но май вече няма налични. Какво ще ме посъветвате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo B5400 - 1 069 лв. с 8GB  - 1 148 лв. с 16GB - 1 357 лв.

С по-голямо SSD

С по-голямо SSD и HDD

пс. I5-4200M е по-добър от всеки I5 завършващ на U които реално са на ниво I3 та даже малко по-зле. По-добър е и от подобни I7 които са двуядрени.

Изключение е модела с i7-4700MQ (третия ти линк) които е по-як но ще е и по-горещ не само заради процесора но и заради видеокартата.

Отделно като гледам е без SSD. Ако мислиш че хибридчетата ще ти свършат работа като истинско SSD се заблуждаваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Търся си лаптоп между 1200-1300 лева максимум. Лаптопа ще се ползва за програмиране, по-конкретно ще се работи с Visual Studio. В бъдеще ще се ползва и Oracle Database, игри почти няма да се играят. От време на време Дота 2. Ще ползвам мобилността на лаптопа. Също така ще ви бъда благодарен да ми кажете и от къде най-изгодно мога да взема лаптопа.

Доколкото разбирам ще се занмавате с програмиране. В този случай, лаптопите препоръчани от checho_85, могат да бъдат третирани като списък "какво не трябва да купувате", като от този списък ще изключа само HP Probook 450 - една много добра серия лаптопи, както и Lenovo ThinkPad Edge, които са традиционно с високо качество и много често се ползват точно от програмисти.

Предложението на naruto:

Lenovo B5400 - 1 069 лв. с 8GB  - 1 148 лв. с 16GB - 1 357 лв.

С по-голямо SSD

С по-голямо SSD и HDD

пс. I5-4200M е по-добър от всеки I5 завършващ на U които реално са на ниво I3 та даже малко по-зле. По-добър е и от подобни I7 които са двуядрени.

Изключение е модела с i7-4700MQ (третия ти линк) които е по-як но ще е и по-горещ не само заради процесора но и заради видеокартата.

Отделно като гледам е без SSD. Ако мислиш че хибридчетата ще ти свършат работа като истинско SSD се заблуждаваш.

също е отличен избор. Силно препоръчвам да се вслушате в съвета му за повече РАМ. 8гб е абсолютният минимум, който можете да си позволите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като махнем U процесорите (включително и пробука е с такъв), останаха двете леновота. IdeaPad, което доколкото знам е по-бюджетен модел от ThinkPad, но е с по-добър процесор и по-ниска цена:

Незнам обаче, как се сравняват с: Lenovo B5400 - 1 069 лв. с 8GB  - 1 148 лв. с 16GB - 1 357 лв.

Също ми предложиха и Acer Aspire E5-572G, но незнам дали няма да грее?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърси си и подложка с вентилатор (вървят хубавите по 35-40 лева) и да си нямаш никакви ядове,за да е хладен лаптопа.

Предложения от Игнатов лаптоп е сравнително мощен за цената си и е добро решение,но батерията му е като на телефона ми 2500 mAh,което за телефон е малко дори,имай го предвид.Препоръчвам ти нещо със SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване