Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

премахване на паролата на БИОС ? или ... ?

protechnics

Препоръчан отговор

Здравейте съфоркумци 

Проблема ми е следния , ще разказвам от игла до конец 

Дойде ми един клиент с лаптоп , лаптопа е купен от Мтел , 

и е с Линукс Убунту 

иска човека да се смени на Уиндоус , ОК 

Вземам го аз ... искам да вляза в БИОС меню ... иска паролааааааааа ;) 

Разглобих го с идеята да изключа батерията , да дам накъсо

или 20 минути да седи без батерия за да си забрави паролата на БИОС и дата и т.н. . 

Обаче .... не си забрави нищо смотания Ейсър ! 

С ф12 за буут меню пък - позволява само от мрежа да се буутва 

ОК , изкарах харда , сложих го на друг лаптоп за да инсталирам Уина , 

да го върна и да го добърша с драйверите , така съм правил много пъти 

и съм успявал , обаче този път не стана , явно си пази паролите някъде , 

в някой чип , където може би не трябва ток . 

След преинсталацията на харда на друг лаптоп - ето какво ми изписва 

/ прилагам снимки / 

Моля коментирайте , дайде съвет , и моооооооля , да коментират хора 

саааааааамо на които им се е случвало това , празни приказки - само ще развалят добрия тон и темата .

post-352942-0-32534700-1418584998_thumb.

post-352942-0-32806400-1418585003_thumb.

post-352942-0-91734700-1418585008_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, точно да цитирам и ти ме изпревари...

Като цяло - няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, точно да цитирам и ти ме изпревари...

Като цяло - няма да стане.

Темата не ми помага , четох я , някои от линковете поствани - са вече стари и не съществуват 

и какво значи "НЯМА ДА СТАНЕ" ??? 

Ти пробвал ли си ? Това ли работиш ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата не ми помага , четох я , някои от линковете поствани - са вече стари и не съществуват 

Вие прочетохте ли какви са тези чипове? И ако човека толкова е искал друга ОС защо не си е купил лаптопа с Windows?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си изчел темата, ще разбереш, че паролата се съхранява на отделен чип, който не се повлиява от премахването на батерията...

Как искаш тогава да я премахнеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паролата се пази в отделен чип.Наистина е трудно премахването,без смяната му.По добре да се пита предишният собственик,за паролата.Има възможност също,някой техник,който е инсталирал системата на този лаптоп,да си е сложил негова парола за биос.С цел да може след време само той да преинсталира на въпросния лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще четете ли? ;)

Задавате въпросите си на човека пуснал темата,с цел да се разясни и обясни конкретно какво може да се направи в случаи като този,и какво не може! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще четете ли? ;)

Задавате въпросите си на човека пуснал темата,с цел да се разясни и обясни конкретно какво може да се направи в случаи като този,и какво не може! ;)

И на човека, който я е закачил като "ВАЖНА" в раздела, за да я видят всички...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване