Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация за средностатистически малък геймър, бюджет до 700 лв

Препоръчан отговор

Че кой ти говори за синтетични тестове? Лично аз меря процесорите само при игри, защото ме интересува само игровата производителност. А и процесорите на АМД са по-добри при синтетични тестове по принцип. Но при игри не винаги се представят на ниво. Не виждам смисъл да спорим. Аз казвам каква е реалността. А реалността е, че няма как един тест, продължаващ 30 секунди до минута, да е меродавен за бързината на видеокартите при дадена игра. Затова и различни резултати може да има в нета, освен ако теста не е някой стандартизиран, като тестовете на Metro примерно. От своя страна обаче тия тестове също не са меродавни, защото примерно дават минимални кадри от порядъка на 10 fps, а при игра може кадрите никога да не паднат под 60. И точно тук АМД имат предимство, защото по някакъв начин успяват да извадят при теста доста повече от 10 fps. малко гъделичкане за феновете, защото в реална игра нещата са напълно различни, особено с включен Advanced PhisX. А и без него.

Значи, може и да си прав. Но си гълта и 3-4 ГБ при 120 процеса в таскмениджъра и дълга работа на системата без рестарт или почистване. Гледай колко ми е глътнала в момента с два отворени браузера и 5 прозореца общо. Това са Опера и Chrome, като имам отворен и YouTube, но без да съм пуснал клипове.

2014-12-17_222023.jpg

И аз не вярвам на очите си, но това е положението. и сега като пусна CoD AW, отива на 7.5 GB. Тоест вече влизам в ограничението и почва да сече.

Как си представяш, аз постоянно да чистя памет за да играя? Ами аз може 5 минути да поиграя и 5 минути да пиша тук. Постоянно ще чистя ли? Някой преди години бе написал тук - за какво ми е тоя компютър, като няма да мога да го ползвам? Много ми е лесно да затворя половината ненужни процеси, но затова ли съм дал 6-7000 лева за ъпгрейди? За да затварям винаги по няколко програми, само и само да играя някоя игра?

Ами не купувай Интел. И ще можеш да правиш много неща едновременно
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

Ами не купувай Интел. И ще можеш да правиш много неща едновременно

Абе ти в час ли си? Какво общо има процесора със заетата РАМ памет? Или АМД идват с 4 GB вградена РАМ памет? Как ли още не са се сетили за това? Аз ти казвам, че не се оплаквам от бързината на системата, ти ме караш да вземам АМД. Защо? Понякога наистина се чудя, защо изобщо отговарям на определени хора тук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти в час ли си? Какво общо има процесора със заетата РАМ памет? Или АМД идват с 4 GB вградена РАМ памет? Как ли още не са се сетили за това? Аз ти казвам, че не се оплаквам от бързината на системата, ти ме караш да вземам АМД. Защо? Понякога наистина се чудя, защо изобщо отговарям на определени хора тук. 

А ние се чудим понякога защо изобщо проговаряш. Сам си противоречиш във всеки коментар. Първо викаш че машината ти увисвала и трябвало да спираш приложения за да можеш да играеш после че си имал достатъчно бързина, ти си имай бързина ама на 1 - 2 ядра, от там нататък всичко ти е с клизма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ние се чудим понякога защо изобщо проговаряш. Сам си противоречиш във всеки коментар. Първо викаш че машината ти увисвала и трябвало да спираш приложения за да можеш да играеш после че си имал достатъчно бързина, ти си имай бързина ама на 1 - 2 ядра, от там нататък всичко ти е с клизма.

Момче, я се съвземи! Ти изобщо в час ли си за какво говорим? Ние говорим за РАМ памет и нейната достатъчност или недостатъчност. Чат ли си? Една система не е нито само процесор, нито само видеокарта, нито само памет. Ти дори и калпаво захранване да имаш, пак е възможно да не може да клокнеш картата си и с мегахерц. Тогава за какви АМД-та и щуротии ми говориш? Пак ще ти го повторя и дано да разбереш тоя път. Една игра идва с определени изисквания. Примерно разработчика казва - GTX460, 4 GB RAM, FX6300, свободно пространство на харда - 10 GB. И когато ти не изпълняваш едно от тия изисквания, просто не играеш нормално.  В случая разискването бе за това, дали трябват 4, 8 или 16 GB  памет, за да се играе нормално. Аз имам стотина инсталирани игри на хардовете си, може би 30-40 програми от всякакво естество и се опитвам да ползвам пълната функционалност на Windows. Не като ми се наложи да се свържа с друг компютър примерно, да се чудя к акви оптимизации съм правил, че не иска да се свърже. А за тая цел се ползват ресурси на системата, искаш или не искаш. И когато се ползват ресурси, RAM  паметта бързо се пълни. Аз показах как набързо минава 3 GB  след включване на два браузера. А защо два? Защото аз ползвам 3 браузера за различни цели. За банките един, за видеоклипове втори и за да ти отговарям на тъпите въпроси, трети. Сега вече чат  ли си?  И тук няма нищо общо спора дали АМД или Интел. Факт е, че Интел си работят много по-добре от АМД при игри. Нещо да кажеш по въпроса ти и приятелчетата ти по фирма? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аре земете си скайповете да си доказвате кой повече знае за хардуер, моля ви... постоянно ми излизат някви съобщения в мейла че някой ми е писал в темата. Предлагам да приключим всички спорове и да затворим темата и да я наречем УСПЕШНА :) Благодаря още веднъж на всички които се включиха, ще има и рунд две ... само загатвам че ще взимам още една машина която ще е "малко" по скъпичка .. успех и весели празници.

Поздрави,

Дани :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване