Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време майка получи ужасни болки в коляното, днеска ходихме в болницата обясниха ни, че има скъсан менискус. Казаха ни, че единственото решение е операция-артроскопия. Въпроса ми е, има ли друг начин за лекуване на менискус освен оперативно? Насочиха ни към гр. Пловдив - Еврохоспитал - д-р Свилен Шидеров. Искаме да попитаме някой има ли лични впечатления от горе-посочения лекар. Благодаря на всички за вниманието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктора на форума със сигурност ще си каже мнението. Изчакай го ако е на линия би трябвало да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клиниката е добра, мой познат се оперира от същото там и не се е оплаквал.

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих те насочил към ВМА-София или по-точно към артроскопска травматология, там според мен са най-големите специалисти в областта може би в България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от известно време майка получи ужасни болки в коляното, днеска ходихме в болницата обясниха ни, че има скъсан менискус. Казаха ни, че единственото решение е операция-артроскопия. Въпроса ми е, има ли друг начин за лекуване на менискус освен оперативно? Насочиха ни към гр. Пловдив - Еврохоспитал - д-р Свилен Шидеров. Искаме да попитаме някой има ли лични впечатления от горе-посочения лекар. Благодаря на всички за вниманието :)

Шидеров е много добър специалист , само добри неща съм чувал за него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шидеров е много добър специалист , само добри неща съм чувал за него

Благодаря ти, искам да попитам освен оперативно лечение, има ли друг начин? Тъй като наближават коледните и новогодишните празници, майка категорично отказва да се оперира сега да предложиш някакъв мехлем нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е наистина скъсан менискус - нямаш други варианти

Само внимавай дали е ;)

На твое място ще потърся мнението на поне още един ортопед

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е наистина скъсан менискус - нямаш други вариантиСамо внимавай дали е ;)

На твое място ще потърся мнението на поне още един ортопед

Кои би препоръчал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от известно време майка получи ужасни болки в коляното, днеска ходихме в болницата обясниха ни, че има скъсан менискус. Казаха ни, че единственото решение е операция-артроскопия. Въпроса ми е, има ли друг начин за лекуване на менискус освен оперативно? Насочиха ни към гр. Пловдив - Еврохоспитал - д-р Свилен Шидеров. Искаме да попитаме някой има ли лични впечатления от горе-посочения лекар. Благодаря на всички за вниманието :)

Ще опиша лична случка от преди 10-тина години, а ти както прецениш. Преди време получих силни болки в коляното. И аз отидох на травматолог. Същия ми каза "скъсан менискус - операция". За всеки случай отидох при втори травматолог, който каза, че капачката ми се пълни с вода и трябва операция. От дума на дума, мой познат ме заведе при негов приятел - ветеринарен лекар. Същият ми каза да си купя Камфор-салициликум мехлем за животни от ветеринарна аптека. Мехлемът струваше 2-3 лева. Мажеше се тънко /да не ме изгори/ вечер и коляното се замотваше с вълнен парцал или чорап и отгоре найлон, да загрее. Ако искаш вярвай след 4-5 дни болката отмина без операция до ден днешен. Моят съвет е пробвай мехлема и ако не бива, тогава операция.

Ето препарата:

http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/5177/camphor-salicylicum-kamfor-salicilikum-himioterapevtichen-produkt-za-vynshna-upotreba.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опиша лична случка от преди 10-тина години, а ти както прецениш. Преди време получих силни болки в коляното. И аз отидох на травматолог. Същия ми каза "скъсан менискус - операция". За всеки случай отидох при втори травматолог, който каза, че капачката ми се пълни с вода и трябва операция. От дума на дума, мой познат ме заведе при негов приятел - ветеринарен лекар. Същият ми каза да си купя Камфор-салициликум мехлем за животни от ветеринарна аптека. Мехлемът струваше 2-3 лева. Мажеше се тънко /да не ме изгори/ вечер и коляното се замотваше с вълнен парцал или чорап и отгоре найлон, да загрее. Ако искаш вярвай след 4-5 дни болката отмина без операция до ден днешен. Моят съвет е пробвай мехлема и ако не бива, тогава операция.

Ето препарата:

http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/5177/camphor-salicylicum-kamfor-salicilikum-himioterapevtichen-produkt-za-vynshna-upotreba.html

Благодаря ти Анди, утре ще проверя в нашите аптеки за домашни любимци. Иначе има ли някаква опастност, ако не й помогне да й навреди мехлема? Колко тънко трябва да се маже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С мениските шега не бива. Съвета ми е, задължително при 2-ри, та дори и 3-ти ортопед! Някои от тях си обичат да си говорят наизуст, пък и някой лев преди празниците ще вземат по пътеката или на ръка за тая операция...

Имам и аз като колегата горе случай с мениска на левия крак... Заболя ме, не супер силно, но все пак....Началника на клиниката по ортопедия и травматология във Варна, Окръжна Болница, е познат, та отивам при него. Въртя ме, сука ме и ми каза: Една "артроскопийка" ще ти направим и ще си пушка...Ама на тях им дай да режат само :D Та болката отшумя след няколко дена, после един санаториум и в момента правя заден клек серия 7-8 със 100 кила (не бях тренирал поне 2 години, от 2 месеца влизам във форма). 

Мисля, че мениск се вижда най-добре на ЯМР, но там цифрата е сериозна, във Варна читавия излиза около 300 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди около 15 години (може и повече да се) се подложих на артроскопия в ортопедичната клиника в Плевен при доц. Аспарухов. Процедурата беше около половин час, след това докторът ми каза - слизай от масата и се прибирай в стаята си - на втория етаж. Имах само една превръзка на коляното. И след около час (с оформянето на документите) брат ми ме взе и се прибрах.

P.S.

Разбрах, че доц. Аспарухов е станал професор. Заслужава го Човекът, защото по онова време май само в тази клиника правеха такива операции.

Шапка му свалям!!!!

Редактирано от mir4a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Анди, утре ще проверя в нашите аптеки за домашни любимци. Иначе има ли някаква опастност, ако не й помогне да й навреди мехлема? Колко тънко трябва да се маже?

Няма определено, но например "колкото грахово зърно от мехлема" да се намаже в областта на болката /коляното/. Да не се наплеска здравата. Няма опасност да и навреди. Напиши в гугъл "камфор салициликум" и чети надолу да видиш, че е мехлема на пенсионерите /понеже е евтин/. Помага за плексит и други болежки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за да сте сигурни , задължително ЯМР , но както по нагоре е споменато те са по около 300 лева . Самата операция не е нищо особено , не мисля че има нужда от кой знае какви специалисти , които оправят Меси и Роналдо , всеки ще я направи по един и същи начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анди, днеска взехме мехлема, още от тази вечер ще започнем с мазането! След няколко дни, ще споделя дали има резултат.

Лост, все пак това е жена и не може да търпи болките.

Мирча, ако това не помогне ще потърсим и други мнения.

Благодаря на всички, ще споделя след няколко дни какви са резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лост, все пак това е жена и не може да търпи болките.

Физическата болка, която може да изтърпи една жена, дори не можеш да си я представиш.

Желая на майка ти скорошно оздравяване. Загрижеността ти е похвална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физическата болка, която може да изтърпи една жена, дори не можеш да си я представиш.

Желая на майка ти скорошно оздравяване. Загрижеността ти е похвална.

Може би си права, но да я гледам как страда от болка.....

Благодаря, все пак ми е майка дала ми е живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че няма да я оставиш да страда и да търпи болките. Не това имах предвид. Дори е редно /както и по-горе са те посъветвали/ да отидете при повече от един специалист преди да вземете решение за оперативна намеса евентуално и преди да се ориентирате точно на кого да се доверите, ако все пак се стигне до там.

Просто реагирах принципно на думите ти за поносимостта на болка според половата принадлежност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е само ако са разкрасяващи процедури. Тогава имате даян, спор няма. Ама за останалите неща и за минимална болка надувате гайдата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето препарата:

Здравейте Анди, от 16-ти започнахме да използваме горе посочения мехлем, но вече 10 дни няма никакъв ефект. Болката отслабва, но след 5-6 часа пак се връща. Направиха й снимка, след празниците ще идем при друг специалист да изкаже мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип артроскопията не е толкова тежка операция, но нали знаеш всяка операция си крие рисковете. Както ще я направят в една болница така и в друга... друг е въпроса, дали наистина има нужда от тагава за това правилно си решил да попиташ и другиго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, за съжаление все още не са открили не оперативно решение, на мен ми предстои такава операция, но не е страшна.

Сигурно вече са ви обяснили какво представлява тя.Тъй като е без кръвна възстановяването и ще бъде по-бързо. Но ако не се извади менискуса - това ще доведе до намаляне на хрущяла, защото той действа като шкурка когато се скъса.

Надявам се всичко да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помоля автора на темата, да докладва в темата за напредък по случая, тъй като наистина ме ангажира, както и може да е от полза на други потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помоля автора на темата, да докладва в темата за напредък по случая, тъй като наистина ме ангажира, както и може да е от полза на други потребители.

Привет!!!

Операцията е отложена за този идния четвъртък, но проблема ни е, че не можем да решим в коя болница да се оперира майка ми. Първия лекар ни препоръча, че по-добре операцията да се направи в гр. Пловдив МБАЛ "Еврохоспитал" при доктор Шидеров, а за всеки случай посетихме и друг лекар, той ни препоръча да отидем да извършим операцията в МБАЛ "Пълмед" гр. Пловдив при др. Симидчиев. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...