Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора бих искал да ви помоля да ми дадете предложения за конфиг. до 450-ина лева.Компютарът ще се използва за главно за игрички като ЦС:ГО и ЛоЛ.Конфигурачията ще бъде за един приятел с когото спорим относно АМД или Интел и затова  решихме да попитаме и вас.Предполагам ,че ще дадете доста идеи.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 449.41 лв. с ДДС
Това е достатъчно за лигата на минимални и контрата...
Ако ще иска да ги играе като хората ще трябва да се изръси поне 250 лева още за нормални видео и процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне това за горе-долу комфортна игра на медиум с изключени AA-та и прочия...:
ASROCK FM2A55M-VG3+ /FM2+
OMEGA ATX-5823BK /BLACK
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
AMD A8-7600 X4/3.1GHZ/FM2+/BOX

Обща стойност - 488.68 лв. с ДДС

Видео как ще работи конфигурацията в LoL да не забравяме, че човека в момента записва и това значи, че ще има приръст в кадрите (около 10 кадъра нагоре)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъжки може ли да имаш конфигурацията от подписа и да  питаш за гейминг компютър от 450лева ? Вие взехте вече да се подигравате с хората като искате  такива абсурдни неща. Я му  асемблирай ти нещо да видя какво ще измислиш за тая  сума .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете на вашия приятел да посъбере още малко парички ако иска да играе що-годе нормално. Поне като собственик на тази конфигурация от подписа, предполагам осъзнавате че този бюджет е много малък. И спора е излишен - Интел е абсурд в този бюджет. Вариант е да се вземе слаб Пентиум с хубаво дъно и захранване сега, но при условие че в бъдеще ще се направи ъпгрейд, в противен случай се взима AMD APU. Ама като гледам даже и за едно хубаво захранване няма да стигне...

Малко офф//:

Тук май доста хора взеха плюят по AMD, но то си е за тяхна сметка. Щом смятат че в този бюджет е удачно - ОК. Аз няма да навлизам в спорове, тезата съм си я изказал както тук, така и в много други теми. Прочетете и важната тема от раздела - Важни правила при избора на конфигурация. Държа да подчертая - не съм привърженик нито на AMD, нито на Intel. Просто бюджета не позволява голям избор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето на APU-то му трябва двуканална РАМ, като на този в клипа и то по възможност над 1600MHz, че за да покаже сили. А и човека едва ли записва с FRAPS, за да му смъква 10 кадъра. И предвид неоправдано високите цени на APU-тата, айде няма нужда...

Обща стойност - 481.94 лв. с ДДС
С бокса процесора спокойно си прави 3.8-4GHz и ще е с производителност на i3. И с добавянето на видеокарта за 150-200 лв. ще издуха всяко АПУ. 
С качествено дъно, качествено захранване, по-сносна кутия и 1ТБ хард.
Точно Интел е решението в този бюджет, ако си мъдър и мислиш за бъдещето. 
Плюйте ме, ама аз така ги виждам нещата и мисля че така е най-добре. Ама различни хора, различни представи. :)
Както си прецени автора.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико ти кога ще проумееш ,че   не всеки има желание да клоква  със дъно за 30$  и  знания колкото да си  включи компютъра в контакта ? Компютър за игри на цената на посредствен таблет !!!! Вие в ред ли сте ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алка, отивай да опъваш кабели, че в хардуера хич те няма..! 

Явно само за теб е голяма философия да дръпнеш множителя. А и дъното си има готови профили за клок, та не ти трябват никакви знания...

Повече няма да се разправям в тоя форум. Дерзайте си.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алка, отивай да опъваш кабели, че в хардуера хич те няма..! 

Явно само за теб е голяма философия да дръпнеш множителя. А и дъното си има готови профили за клок, та не ти трябват никакви знания...

Повече няма да се разправям в тоя форум. Дерзайте си.

Човека щом отделя 450лв за ЦЯЛА конфигурация ми е чудно как ще отдели 1/3 от сегашния бюджет за видео?

Да не говорим, че докато ги събере тези пари ще трябва да кара с умрялата графика на интел, която и за CS 1.6 се чувства слаба...

Проблем бил двуканалната памет... След време може да отдели (~30-35лв.) и да си вземе още една плочка рам 4GB на 1600Мхз от някой сайт за обяви!

ПП: При тестовете A8-7600 вади 5300 точки това G3258 вади с 1300 точки по-малко, та сметни с колко трябва да го клокнеш та да го настигне... Пак ще ти кажа за предимството на вграденото видео в APU-тата. Да не говоря за това, че ако се добави някое видео (зависи от процесора) за Dual graphics, къде отива този пентиум със същото видео. Но продължавайте да си налагате Интелските процесори на мен не ми пречи!

Колкото до сравнението на селерона с една i3-ка ще отбележа, че i3-ките имат 4 треда, докато пентиума е с 2.. Колкото и да го клоквате се същото си е

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека щом отделя 450лв за ЦЯЛА конфигурация ми е чудно как ще отдели 1/3 от сегашния бюджет за видео?

Да не говорим, че докато ги събере тези пари ще трябва да кара с умрялата графика на интел, която и за CS 1.6 се чувства слаба...

Проблем бил двуканалната памет... След време може да отдели (~30-35лв.) и да си вземе още една плочка рам 4GB на 1600Мхз от някой сайт за обяви!

ПП: При тестовете A8-7600 вади 5300 точки това G3258 вади с 1300 точки по-малко, та сметни с колко трябва да го клокнеш та да го настигне... Пак ще ти кажа за предимството на вграденото видео в APU-тата. Да не говоря за това, че ако се добави някое видео (зависи от процесора) за Dual graphics, къде отива този пентиум със същото видео. Но продължавайте да си налагате Интелските процесори на мен не ми пречи!

Колкото до сравнението на селерона с една i3-ка ще отбележа, че i3-ките имат 4 треда, докато пентиума е с 2.. Колкото и да го клоквате се същото си е

Ти компютър за тестове или за работа и игри си купуваш?Защото в случая игри ще се играят,а една видеокарта от ранга на r7 250X и пентиума размятат навсякъде A10 апу-тата дори,а повечето хора ъпгрейдват от FX 41xx/4300/FX6XXX с пентиума,дали многоядрените печки са по-добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива пари и компютър за офис не се купува камо ли за игри . Нали ще играе CS GO със 20FPS  и  лигата и тя с толкова ще върви . Като става за игри подобна конфигурация вие защо се  набутвате с по 1500 лева  асемблатори виртуални ? И Нико клокъра и той ше ми клоква във  кутия за 25 лева със боксов интелски охладител и  дъно за 70 лева :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива пари и компютър за офис не се купува камо ли за игри . Нали ще играе CS GO със 20FPS  и  лигата и тя с толкова ще върви . Като става за игри подобна конфигурация вие защо се  набутвате с по 1500 лева  асемблатори виртуални ? И Нико клокъра и той ше ми клоква във  кутия за 25 лева със боксов интелски охладител и  дъно за 70 лева :)

Трябват си малко повече парички,на мен 1500 лева изобщо не са ми достатъчни за това,което искам,но мога и с по-малко да съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти компютър за тестове или за работа и игри си купуваш?Защото в случая игри ще се играят,а една видеокарта от ранга на r7 250X и пентиума размятат навсякъде A10 апу-тата дори,а повечето хора ъпгрейдват от FX 41xx/4300/FX6XXX с пентиума,дали многоядрените печки са по-добре?

Покажи ми един тест на тоя Пентиум клокнат как издухва някое APU (от A8/A10 серията) като става дума за игри, и други програми които се нуждаят от процесорна мощ (каквото намериш) и задължително не искам температурите да са като в това видео по-долу защото така системата ще си умре доста бързо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Къде е сравнението с APU?

2. Защо Атлона е клокнат със 700Mhz, а пентиума със 1,5Ghz отгоре? Къде е уловката/

3. Ако може да се вярва на тези "пичове" дето тестват тези процесори, то ако сравним твоето видео с ето това по-долу, то тоя пентиум бие даже и една i5...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

860К е равен на най-мощното APU А10-7850К

И пентиума и на сток е по-добър в повечето случаи от атлона...Почти всички знаят,че Pentium-а е най-мощния процесор в този бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

860К е равен на най-мощното APU А10-7850К

И пентиума и на сток е по-добър в повечето случаи от атлона...Почти всички знаят,че Pentium-а е най-мощния процесор в този бюджет.

И като се клокне настига една i5 ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като се клокне настига една i5 ясно...

На 7 гигахерца може да я настигне :D Просто погледни няколко теста в нета между 860к и 3258...Аз бих взел АПУ-то ако няма да ъпгрейдвам.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.