Премини към съдържанието
JackSparroww

Малка червена точка на монитора/мъртъв пиксел

Препоръчан отговор

Забелязах я преди малко. Колкото прашинка. С почукване и потъркване не се маха. Вероятност да стане по-голяма? И друг вариант освен сервиз?

Редактирано от JackSparroww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах я преди малко. Колкото прашинка. С почукване и потъркване не се маха.

Ние какво трябва да направим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние какво трябва да направим?

Да предложите варианти за премахването й, за да се предотврати в бъдеще образуване на  цяла черта примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е мъртъв няма оправия.Ако е заседнал може (но не сигурно).Може както си описал, а има и едни слайдове, при които се маркира въпросния пиксел с един прозорец и се оставя така няколко часа (то пише 10-тина минути, но не е достатъчно)

Потърси в нета тези слайдове, че сега нямам време да ровя и пробвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все още не си пробвал ето ти слайда.Няма нужда да инсталираш нищо.Стартираш и провлачваш прозореца със слайда над проблемния пиксел.Оставяш така няколко часа.Имал съм успех на 2 лаптопа с тези слайдове.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все още не си пробвал ето ти слайда.Няма нужда да инсталираш нищо.Стартираш и провлачваш прозореца със слайда над проблемния пиксел.Оставяш така няколко часа.Имал съм успех на 2 лаптопа с тези слайдове.

Успех.

Благодаря. Сега го пускам и ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф,стига глупости. Телевизора ми има от 5 години 2 пиксела,само те си останаха (няма черти,няма нищо). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма е старичка (Build 02/28/2007, version 2.2)

Тази я хвалят и излиза нова версия почти всеки месец http://www.rizonesoft.com/software/pixel-repair/  безплатна е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф,стига глупости. Телевизора ми има от 5 години 2 пиксела,само те си останаха (няма черти,няма нищо). 

И така да е. Специално за тези неща съм много капризен и искам всичко да ми е перфектно. Повярвай ми – очите ми няма как да не я погледнат на черен фон като е (защото само тогава се вижда). Мога да преглътна само надраскан панел за телефон, но да не е прекалено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така да е. Специално за тези неща съм много капризен и искам всичко да ми е перфектно. Повярвай ми – очите ми няма как да не я погледнат на черен фон като е (защото само тогава се вижда). Мога да преглътна само надраскан панел за телефон, но да не е прекалено.

Тази, която ми предложиха не стана (3 часа работа). Ще я пробвам като го оставя цяла нощ.

Щом сте капризен си купувате нов лаптоп. Плащате си за каприза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сте капризен си купувате нов лаптоп. Плащате си за каприза!

И все пак........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак........

Преди няколко дни имаше подобен въпрос (коригиране на хардуерен проблем със софтуерни средства). Та и там препоръката ми беше: Мислете!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни имаше подобен въпрос (коригиране на хардуерен проблем със софтуерни средства). Та и там препоръката ми беше: Мислете!!!

Хората са споделили мнения, че опитите им (някои опити) са били успешни. Не ми пречи да опитам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са споделили мнения, че опитите им (някои опити) са били успешни. Не ми пречи да опитам.

Опитайте. И после се върнете тук и започнете да мислите

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте. И после се върнете тук и започнете да мислите

Ако вашият вариант е сервиз – благодаря, добре, ако не стане по този начин, ще помисля и за сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако вашият вариант е сервиз – благодаря, добре, ако не стане по този начин, ще помисля и за сервиз.

Един е варианта. И той си е - сервиз. Но това е само един пиксел - не са много. Така че трябва да посетите сервиз, но за капризни хора! Каприз ще Ви се стори и когато узнаете...цената на услугата! Иначе, нищо лично. Ако не вярвате, моля проверете! Аз ви го написах от опит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Може да не се заяждате за този каприз. Мисълта ми беше, че не мога да го оставя просто ей така, дразни ме. Няма значение. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре. Може да не се заяждате за този каприз. Мисълта ми беше, че не мога да го оставя просто ей така, дразни ме. Няма значение. Благодаря.

Това съвсем не значи, че когато на човек нещо не му е наред както му се иска, другите се заяждат с него. Помагаме Ви. Или просто не питайте тогава. От първият пост до последният, няма нито една обидна или заядлива дума! Я да пораснете по- добре!И накрая. Няма сервиз, който заради един пиксел ще се занимава с цял монитор  и смяна на матрица, която ще Ви струва колкото...монитора. Нали не забравяте труда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ми колко често гледаш неща на черен фон за повече от 10-15 секунди. И не,няма да я забелязваш тази точка. Сега я забелязваш,защото ти така искаш,като спреш да мислиш за тая тъпа точка,въобще няма да ти прави впечатление,че е там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  :)  :)  :) ....... Добре. Няма значение. Последен пост от мен и въпрос: няма опасност да стане черта или да се увеличи броя на повредените пикселите?  :D

EDIT: Абе и да няма опасност, пак ще го водя на сервиз.

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитор ли става дума или за дисплей на лаптоп/нетбук? Ао е за монитор, май по-добре, щом си толкова капризен с парите на родителите си, се замислете за нов монитор. Ако този монитор е гаранционен и е с 0 писела гаранция можете да тъсите подмяна на устройството. В противен случай или си плащате за нова матрица или си траете.

ПП. Прави ми впечатление масовото "дразнене" на 15-22 годишните за дреболии - големи драми.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  :)  :)  :) ....... Добре. Няма значение. Последен пост от мен и въпрос: няма опасност да стане черта или да се увеличи броя на повредените пикселите?  :D

EDIT: Абе и да няма опасност, пак ще го водя на сервиз.

Мерси.

Това никой не може да каже. Поради тази причина се дава гаранция, само че:

Всеки производител си има различни критерии за признаването на гаранцията. При някои гаранцията важи дори за един пиксел, при други за няколко, но пък ако са близо един до друг и/или са в центъра може да е по-малка бройката. Друг е въпросът фирмата, от която си купувал, какво мисли по въпроса. Търси в гаранционната карта и в сайта на производителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах по-горе - на телевизора ми Сони Бравиа КДЛ32-нещо-си... има 2-3 пиксела,кото са "умрели"(светят в зелено,червено и бяло). И аз като теб - тръгнах да го "рекламирам",да ама не. Отидох в центъра на Сони в Пловдив и там представителя на Сони за България ми обясняваше колко стотин/хиляди пикселчета трябва да са изгорели за да ми го сменят. Оказа се,че горе-долу един квадрат от около 4-5 сантиметра не трябва да свети,че да ми сменят телевизора. 
Тоест, няма смисъл и да се разкарваш до сервиза,само бензин ще хабиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.