Премини към съдържанието
2249

Мога ли да сложа SSD на Dell Inspiron N5030 ?

Препоръчан отговор

Привет.

Имам Dell Inspiron N5030. Има ли техническа възможност да му се сложи /в сервиз, разбира се/ един SSD на който да сложа OS ? Сегашния HDD да остане втори такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет.

Имам Dell Inspiron N5030. Има ли техническа възможност да му се сложи /в сервиз, разбира се/ един SSD на който да сложа OS ? Сегашния HDD да остане втори такъв.

Сегашния може да се замени но не и да остане разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои (ако не и повечето) лаптопи позволяват да се сложи 2.5-инчово устройство на мястото на оптичното такова, което става с адаптер като този:

http://www.amazon.com/SANOXY®-caddy-12-7mm-Universal-DVD-ROM/dp/B0056EW4A4/ref=pd_cp_pc_0

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои (ако не и повечето) лаптопи позволяват да се сложи 2.5-инчово устройство на мястото на оптичното такова, което става с адаптер като този:

http://www.amazon.com/SANOXY®-caddy-12-7mm-Universal-DVD-ROM/dp/B0056EW4A4/ref=pd_cp_pc_0

Супер !

Намирам го в ebay същото за 6 паунда с безплатна доставка.

Благодаря за идеята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Olx виж - пълно е с такива кади-та. Търси като hdd caddy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах си от ebay. Докато дойде ще реша какъв ssd за сложа и да си уточня процедурата.

Гледам, че ssd са sata3. Предполагам, че няма да има проблем за връзването им към това caddy ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички кади-та са с такъв интерфейс, а и в сайта трябва да има спецификация за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поръчах такова от ebay ,дано да върши работа,не че е за моя лаптоп,но да върши работа поне...

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - ЧНГ на всички с пожелания за здраве и много късмет :snowboard1:  !!!

Възползвам се от темата за да задам още един въпрос: има ли значение какъв ssd ще сложа ? Да, наясно съм с различните капацитет и гаранция. Друго ? Или казано по друг начин - какво бихте ми препоръчали за около 150 лв. с минимум капацитет 120 GB ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - ЧНГ на всички с пожелания за здраве и много късмет :snowboard1:  !!!

Възползвам се от темата за да задам още един въпрос: има ли значение какъв ssd ще сложа ? Да, наясно съм с различните капацитет и гаранция. Друго ? Или казано по друг начин - какво бихте ми препоръчали за около 150 лв. с минимум капацитет 120 GB ?

Препоръка за SSD до 170 лв.

Съвет за покупка на SSD за лаптоп

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново.

Сложих SSD и инсталирах ОС. През флашка инсталацията отне 10 минути.

Сега идеята ми е на мястото на DVD-то да сложа оригиналния хард. Преди да дойде caddy връзвам харда през конектори и USB. Системата го разпознава и наличните дялове, които преди бяха С и Д сега са Ф и Н. Нормално. Бих искал да затрия данните от Ф /преди там беше ОС/ и да съединя дяла с Н за да се получи един дял. Но данните на Н са ми ценни и не искам да ги губя. Мога ли тези действия да ги направя с вградения инструмент в Win 7 ?

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново.

Сложих SSD и инсталирах ОС. През флашка инсталацията отне 10 минути.

Сега идеята ми е на мястото на DVD-то да сложа оригиналния хард. Преди да дойде caddy връзвам харда през конектори и USB. Системата го разпознава и наличните дялове, които преди бяха С и Д сега са Ф и Н. Нормално. Бих искал да затрия данните от Ф /преди там беше ОС/ и да съединя дяла с Н за да се получи един дял. Но данните на Н са ми ценни и не искам да ги губя. Мога ли тези действия да ги направя с вградения инструмент в Win 7 ?

Поздрави

Не, ползвайте инструмент за работа с дялове - Easeus Partition Master примерно. И задължително бекъп на данните на друг носител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Caddy-то дойде. Монтирах го на мястото на DVD-то и всичко е 6. При първоначално пускане ситемата не разпозна новия хард, но установих, че причината за това е липсата на присъединена буква.

Благодаря за мненията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.