Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.На жена ми шефката,някой се представил като куриерска услуга SDA (в ел.пощата) с надпис № на вашата поръчка е ******* потвърдете поръчката и след като кликнала и изчезнали най важните папки.Явно са и вкарали вирус защото и пратили съобщение че ако иска да се разблокират трябва да закупи уж нещо от някъв си сайт (да преведе някви мангизи).Та искам да попитам има ли някаква програма с която да можем да разблокираме тези папки.

Предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно да не може да се дешифрира заключеното съдържание. А откупът колко е? 1BTC?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е новият вирус criptoni, и е почти невъзможно да се разшифроват файловете.

Следващият път, шефката на жена ти, да изтегли sandbox програма и с нея да отваря съмнителни програми (това представлява пускане на процес изолиран изобщо от цялата система).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За откупа не знам,не казват,но жената казва че са доста притеснени,вътре било всичко банки,манки целия бизнес,не че разбирам,но с програма за възтановяване на файлови дали няма да стане (живеем в чужбина и я посъветвах да се обади на пощенска полиция,те точно с такива търгачи се занимават) но тя решава какво да прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е новият вирус criptoni, и е почти невъзможно да се разшифроват файловете.

Следващият път, шефката на жена ти, да изтегли sandbox програма и с нея да отваря съмнителни програми (това представлява пускане на процес изолиран изобщо от цялата система).

не е било съмнителна програма а е-маил от SDA на ден при тях минават почти всички куриери и жената изобщо не е предполагала че може там да е капана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П.П. Ако файловете са толкова важни, трябва да се държат на повече от един носител! Това си е правило. А и със сигурност една компания може да си позволи едно евтино сървърче на което да копира файловете.

SDA не е ли застрахователна агенция ? Или нещо аз се бъркам?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е било съмнителна програма а е-маил от SDA на ден при тях минават почти всички куриери и жената изобщо не е предполагала че може там да е капана

Това не е оправдание да е малко по-внимателна къде клика. И по-горе споменаха за архивиране, това е много важно, без него за никъде

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам авторът на темата да се обърне към Антивирусния раздел на форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не благодаря колега,тва за мен е сложна тема,исках само да попитам дали има нещо по опростено но след като проблема е наистина сериозен,шефката и по някъв начин ще се оправи,ще плати и после ще си инсталира нужните програми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не благодаря колега,тва за мен е сложна тема,исках само да попитам дали има нещо по опростено но след като проблема е наистина сериозен,шефката и по някъв начин ще се оправи,ще плати и после ще си инсталира нужните програми

Подобни проблеми рядко са прости и лесни за оправяне. Все пак си заслужава да се пробва

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...За откупа не знам,не казват...

Вижте тази тема и обърнете внимание на мнението на B-Boy [style].Там е казано за тези "криптирани" файлове какво представляват и какво евентуално може да се направи.

И занапред внимавайте къде кликате и къде се ровите в интернет пространството!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От един руски сайт дръпнах програмата spyhunter 4 в темата която постна пише че намирала тези криптонити,сега пробвам на моя  :)  и после ще пробвам и на другия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.