Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи тия дни забелязах, че в програмата GPU-Z, няма отметка на PhysX.

Първоначално си помислих, че самата програма не показва коректно и реших да я премахна и инсталирам наново, обаче без ефект.
После реших да премахна драйвера на NVIDIA и да изчистя остатъците с Driver Fusion под Safe Mode и опитах да инсталирам последната версия на видео драйвера, обаче отново без ефект.
Разрових се и в панела на NVIDIA и избрах видео картата да използва PhysX, вместо Auto-select, но пак нищо не стана.
Разрових се в интернет дълги часове и намерих ето тази тема http://www.techpowerup.com/forums/threads/gpu-z-not-showing-physx.182459/но не открих отговора.

В момента се чудя дали просто GPU-Z не показва точно, а реално PhysX, може би работи, но точно това ме съмнява и се чудя как да проверя дали игрите ми използват PhysX.
В момента играя играта Alan Wake!

dxCmQxF.png?1

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-важното е дали играта може да се възползва от технологията, а относно програмата - просто игнорирай, вероятно е бъг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се е  дънила доста тази порграма аида64 си остава лидера ето една от сайта на кпу-з похвалиха ми я преди 3 4 години http://www.cpuid.com/softwares/pc-wizard.html

Може да е и от уиндоуса нямам доверие на 8 виждам ,че сте поне с 8 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои да помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е вярна и проблема не е в програмата, Имаш само една видеокарта на нвидиа и я ползваш като такава, а физиката се смята от процесора. Ако имаше втора карта nvidia можеше да я ползваш тя да ти смята физиката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е вярна и проблема не е в програмата, Имаш само една видеокарта на нвидиа и я ползваш като такава, а физиката се смята от процесора. Ако имаше втора карта nvidia можеше да я ползваш тя да ти смята физиката. 

Аз съм също с една карта, но при мен всичко си е наред.

2014-12-18_130635.jpg

Следователно не е в това проблема.

Към автора: този проблем кога по-точно се яви? Спомни си точно какво си правил по компа си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм също с една карта, но при мен всичко си е наред.

2014-12-18_130635.jpg

Следователно не е в това проблема.

Към автора: този проблем кога по-точно се яви? Спомни си точно какво си правил по компа си.

Мисля, че е възможно от windows актуализациите да е проблемът. Иначе последвия път преди да преинсталирам компютъра на PhysX имаше отметка, обаче аз установих това едвам миналата седмица, а компютъра е преинсталиран преди 3-4 месеца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че е възможно от windows актуализациите да е проблемът. Иначе последвия път преди да преинсталирам компютъра на PhysX имаше отметка, обаче аз установих това едвам миналата седмица, а компютъра е преинсталиран преди 3-4 месеца!

Моят комп не е преинсталиран от почти 3 години и работи, сякаш вчера съм го инсталирал. С всички възможни ъпдейти е, една камара програми и над 100 инсталирани игри. 

Но е възможно, наистина, някой ъпдейт да е омазал нещо из регистрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  много смешно, но ще се радвам ако ми обясниш как си го направил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петко а драйвера  за  PhysX  инсталирал ли си го ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  много смешно, но ще се радвам ако ми обясниш как си го направил ?

Алкатраз ти подсказа ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петко а драйвера  за  PhysX  инсталирал ли си го ?

Естествено!

Алкатраз ти подсказа ;)

Къде?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено!

Къде?

Инсталирал ли си PhisX? PhisX  е нещо различно от драйвера за NVIDIA. Ето ти линк:

http://www.nvidia.com/object/physx-9.14.0702-driver.html

Ако нещо не става, търси проблема във PhisX. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал ли си PhisX? PhisX  е нещо различно от драйвера за NVIDIA. Ето ти линк:

http://www.nvidia.com/object/physx-9.14.0702-driver.html

Ако нещо не става, търси проблема във PhisX. 

Чакай сега!

Колко вида PhysX има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега!

Колко вида PhysX има?

Това си е отделна програма, нямаща нищо общо с драйверите на видеокартата. може с нея, може и без нея. Чисто и просто някои игри ползват PhisX  и искат да бъде инсталиран, дори да си с карта на АМД. Проблеми с PhisX  излизат отвреме навреме и за последно имах такъв при пускане на NFSShift. Тогава решението на проблема бе да се инсталира стара версия на PhisX  и всичко след това заспа, дори като инсталирах и нови версии. Нищо чудно при теб нещо да се е омацало, ако някоя стара игра е тръгнала да инсталира стар PhisX. Допреди няколко години тоя PhisX  бе технология на Ageia и някои игри не разпознават новите версии. Та нищо чудно да са се опитали да инсталират стара версия и от там нещо да се е объркало, а ти да нямаш реално PhisX. Затова го деинсталирай, ако го имаш инсталиран и инсталирай наново. Просто предполагам какво може да е. Когато нямаш инсталиран PhisX,  виждаш какво става с GPU-Z. нарочно го деинсталирах, за да ти направя скрийншот. След това го инсталирах и той се появи в GPU-Z.От тук насетне си ти. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е отделна програма, нямаща нищо общо с драйверите на видеокартата. може с нея, може и без нея. Чисто и просто някои игри ползват PhisX  и искат да бъде инсталиран, дори да си с карта на АМД. Проблеми с PhisX  излизат отвреме навреме и за последно имах такъв при пускане на NFSShift. Тогава решението на проблема бе да се инсталира стара версия на PhisX  и всичко след това заспа, дори като инсталирах и нови версии. Нищо чудно при теб нещо да се е омацало, ако някоя стара игра е тръгнала да инсталира стар PhisX. Допреди няколко години тоя PhisX  бе технология на Ageia и някои игри не разпознават новите версии. Та нищо чудно да са се опитали да инсталират стара версия и от там нещо да се е объркало, а ти да нямаш реално PhisX. Затова го деинсталирай, ако го имаш инсталиран и инсталирай наново. Просто предполагам какво може да е. Когато нямаш инсталиран PhisX,  виждаш какво става с GPU-Z. нарочно го деинсталирах, за да ти направя скрийншот. След това го инсталирах и той се появи в GPU-Z.От тук насетне си ти. 

Аз деинсталирах въпросно Physx и го инсталирах наново, но без никакъв ефект.

Все пак мери за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип PhisX-а си идва с всеки нов драйвър на Nvidia. Тъй че, ако Петко по незнайна причина е махнал тикчето по време на инсталацията, би трябвало да го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип PhisX-а си идва с всеки нов драйвър на Nvidia. Тъй че, ако Петко по незнайна причина е махнал тикчето по време на инсталацията, би трябвало да го има.

Не съм махнал тикче срещу PhysX! но опитах да деинсталирам PhysX от "деинсталиране на програми". След това изтеглих PhysX от сайта на NVIDA и го инсталирах и пак без ефект тоест в GPU-Z пак липсва отметка на PhysX?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И деинсталира ли го тоя PhisX  наистина? Използвай някоя програма за почистване на остатъци от драйвери, в случая PhisX. Пробвай и някоя игра, искаща PhisX, дали ще тръгне с деинсталиран PhisX. Не да я инсталираш наново, щото ако го направиш, 99% играта сама ще си инсталира липсващия PhisX. Какви стари игри имаш инсталирани, ползващи PhisX? Ако не знаеш кои са тия игри, списък на такива има на сайта на NVIDIA. Виж дали си инсталирал скоро някоя от тях. Засега за друго не се сещам, но опита показва, че омацат ли се драйверите, оправията е трудна или я няма. Определено проблемът ти е с PhisX  и неговото наличие или липса на компютъра ти. Но ако игрите с PhisX  ти вървят без проблем, не виждам смисъл да се притесняваш за нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях!

ofKfpTb.png

Отговорът е в тази тема:

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-2284749/completely-uninstall-amd-nvidia-gpu-drivers.html

Е аз по-горе те попитах, дали наистина си деинсталирал PhisX  или само си мислиш, че си го направил. Дори щях да ти предложа програма, с която под safe mode  да махнеш всички остатъци от драйвери на NVIDIA,  включително PhisX. Но щом си се оправил по тоя сложен начин, добре :) Все пак програмите не са панацея и не винаги помагат така, че честито. Само не разбрах за какво ти е тоя PhisX,  след като нямаш проблеми с игрите или поне не отговори и на тоя въпрос. Обикновено ако имаш проблеми с PhisX,  някои игри се инатят и не искат да тръгнат докато не го инсталираш. Тия дни 10 пъти инсталирах и деинсталирах драйвери на NVIDIA  и на 2-3 пъти драйверите уж инсталирани, но няма начин да бъдат деинсталирани. Решението си беше просто - просто пак инсталирам драйверите  и след това деинсталирам.

Предполагам, нещата щяха да се оправят, ако просто при инсталацията на драйверите бе отметнал чавката за чиста инсталация. Не знам дали си пробвал така, но ако си, кажи да знаем. Не знам дали това важи и за PhisX  или само за драйверите, но е една възможност да се почне на чисто. доста кофти, ако си си играл да правиш настройки за всяка игра като мен. Изведнъж след това - нула. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз по-горе те попитах, дали наистина си деинсталирал PhisX  или само си мислиш, че си го направил. Дори щях да ти предложа програма, с която под safe mode  да махнеш всички остатъци от драйвери на NVIDIA,  включително PhisX. Но щом си се оправил по тоя сложен начин, добре :) Все пак програмите не са панацея и не винаги помагат така, че честито. Само не разбрах за какво ти е тоя PhisX,  след като нямаш проблеми с игрите или поне не отговори и на тоя въпрос. Обикновено ако имаш проблеми с PhisX,  някои игри се инатят и не искат да тръгнат докато не го инсталираш. Тия дни 10 пъти инсталирах и деинсталирах драйвери на NVIDIA  и на 2-3 пъти драйверите уж инсталирани, но няма начин да бъдат деинсталирани. Решението си беше просто - просто пак инсталирам драйверите  и след това деинсталирам.

Предполагам, нещата щяха да се оправят, ако просто при инсталацията на драйверите бе отметнал чавката за чиста инсталация. Не знам дали си пробвал така, но ако си, кажи да знаем. Не знам дали това важи и за PhisX  или само за драйверите, но е една възможност да се почне на чисто. доста кофти, ако си си играл да правиш настройки за всяка игра като мен. Изведнъж след това - нула. 

Аз всъщност използвах и Driver Fusion. но в нормален режим и след това допълнително изчистих регистрите и други папки свързани с NVIDIA.

Не знам дали и при други хора е така, но при опит да деинсталирам драйвера и следователно рестартиране на компютъра се оказва, че драйвера на NVIDIA отново е инсталиран на компютъра.

За това този път реших да използвам Driver Fusion под нормален режим (под Safe Mode, не се стартира поради някаква грешка и се оказа, че авторите на програмата съобщиха за тази грешка която се повява само в безопасен режим) и премахнах всичко свързано с NVIDIA тоест вместо да деинсталирам драйвера от (добавяне/премахване на програми) в "контролен панел" този път изтрих драйвера директно от Driver Fusion.

След всички тези неща резултата беше налице  :) 

Относно инсталирането на драйвера, аз винаги слагам отметка на "чиста инсталация".

Иначе никога досега дадена игра не ми е поискала да инсталирам предварително PhysX или пък да изкарва някаква грешка поради липсващ PhysX.

В крайна сметка почти съм сигурен, че проблема с липсващата отметка пред PhysX в GPU-Z и други подобни програми е може би заради омазан драйвер на NVIDA тоест остатъци от предишни версии на драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.