Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видеокартата не подава сигнал към монитора.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем:

От около седмица, докато използвам компютъра си за каквото и да било идва момент, в който видеокартата ми просто престава да подава сигнал към монитора, въпреки че целия компютър (включетелно и GPUто) продължава да работи. Проверих HDMI кабела и монитора, но проблемът не е в тях. Аудиото не спира, ала картина няма.. Веднъж дори говорих с приятели по скайп и след появяване на проблема те още можеха да ме чуят, катко и аз тях. Не съм сигурен дали проблема е във видеокартата или в платката. Има ли начин да се намери някакво решение на проблема?

Системата ми е следната:

-процесор Intel Core i5 4440 3.1GHz

-видеокарта Radeon HD 7750 Sapphire 1GB GDDR5 Edition

-RAM памет Corsair Vengeance 8GB DDR3

-дънна платка ASRock Z87 Pro4

-хард диск WD Caviar Blue 500GB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Как провери монитора и HDMI кабела?

2. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy, за да видим как стоят нещата с температурите и най-вече температурата на видеокартата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със същата карта съм на стария компютър и досега съм нямал такъв проблем.Явно,както каза techmaniac,проблема е в драйверите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със същата карта съм на стария компютър и досега съм нямал такъв проблем.Явно,както каза techmaniac,проблема е в драйверите.

С последните драйвери на AMD съм amd-catalyst-omega-14.12-with-dotnet45-win7-64bit

1. Как провери монитора и HDMI кабела?

2. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy, за да видим как стоят нещата с температурите и най-вече температурата на видеокартата.

Използвах Chrome Remote Desktop, за да видя дали изобщо се подава някакъв сигнал, но и там нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С последните драйвери на AMD съм amd-catalyst-omega-14.12-with-dotnet45-win7-64bit

Използвах Chrome Remote Desktop, за да видя дали изобщо се подава някакъв сигнал, но и там нищо.

Провери си температурите, а най-точно може да се провери кабела и монитора като се закачат за друг компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери си температурите.

Ами проверявах ги. Бях на 39градуса, докато гледам един клип в YouTube и проблема отново се появи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами проверявах ги. Бях на 39градуса, докато гледам един клип в YouTube и проблема отново се появи. 

На кое 39 градуса? Интересувам ме на картата температурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих, както казахте кабела и монитора с друг компютър и не дават проблеми.

На кое 39 градуса? Интересувам ме на картата температурата.

На видеокартата. AMD Catalyst Control Center показва температурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих, както казахте кабела и монитора с друг компютър и не дават проблеми.

На видеокартата. AMD Catalyst Control Center показва температурата.

Остава проблема да е или с драйверите или със самата карта. Когато монитора става черен изписва ли някаква грешка или нещо от този сорт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остава проблема да е или с драйверите или със самата карта. Когато монитора става черен изписва ли някаква грешка или нещо от този сорт?

За момент забива картината и след това екранът се включва в режим на енергоспестяване.Просто спира да показва каквото и да било

За момент забива картината и след това екранът се включва в режим на енергоспестяване.Просто спира да показва каквото и да било

Преди ме се е случвало драйвера да забие и да изпише следната грешка: Display driver stopped responding and has recovered, ала след това се възобновява без да трябва да рестартирам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би това е само предположение. Подобен проблем имахме с компютрите в работата. По някаква причина google chrome така товареше gpu-то, че компютъра минаваше в Power Saving Mode и без рестартиране нямаше оправяне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би това е само предположение. Подобен проблем имахме с компютрите в работата. По някаква причина google chrome така товареше gpu-то, че компютъра минаваше в Power Saving Mode и без рестартиране нямаше оправяне.

Ами възможно е и такъв да е проблема, но компютъра все още продължава да си работи. Пробвах да изключа опцията да се самоизключва като достигне висока температура, но и това не реши проблема.

Ами възможно е и такъв да е проблема, но компютъра все още продължава да си работи. Пробвах да изключа опцията да се самоизключва като достигне висока температура, но и това не реши проблема.

Имам впредвид опцията от BIOSа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата с конфигурацията ли е купувана или после? Втора употреба ли е била или нова? Компютъра спирал ли е поради прегряване ( в смисъл да не му е правена дълго време профилактика и после да е носен на сервиз или чисте)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата с конфигурацията ли е купувана или после? Втора употреба ли е била или нова?

Купихме я нова преди година от Solitron. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купихме я нова преди година от Solitron. 

А от колко време ти е започнал проблема и правена ли е профилактика на компютъра скоро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата с конфигурацията ли е купувана или после? Втора употреба ли е била или нова? Компютъра спирал ли е поради прегряване ( в смисъл да не му е правена дълго време профилактика и после да е носен на сервиз или чисте)?

Преди време даваше подобен проблем, но само докато го натоварвам с някоя игра. Тогава обаче и аудиото забиваше и трябваше да се рестартира, но се оправи без ремонт.

А от колко време ти е започнал проблема и правена ли е профилактика на компютъра скоро?

Проблема е от около седмица, но на профилактика никога не е носен. Спомням си, че преди така като отказваше имах някакъв Malware или нещо подобно, което натоварваше компютъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема:

1. Проблемни драйвери. Това, че си с най-новите не е гаранция, че картата ще работи коректно с тях - Може да пробваш с по-стари версии на драйвера.

2. Повредена видеокарта. В повечето случаи този проблем като твоя е от повреден или отпоен видеочип на рамта на картата.

3. Проблем със захранването на компютъра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема:

1. Проблемни драйвери. Това, че си с най-новите не е гаранция, че картата ще работи коректно с тях - Може да пробваш с по-стари версии на драйвера.

2. Повредена видеокарта. В повечето случаи този проблем като твоя е от повреден или отпоен видеочип на рамта на картата.

3. Проблем със захранването на компютъра. 

Стари драйвери пробвах и проблема отново се появи, но при първа възможност ще го занеса в някой сервиз да го видят. Като се замисля и захранването е от 2006г(използвам една стара кутия)така че и това ще проверя. Благодаря за помощта! Лека вечер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване