Премини към съдържанието
Krasimir Velikov

Видеокартата не подава сигнал към монитора.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем:

От около седмица, докато използвам компютъра си за каквото и да било идва момент, в който видеокартата ми просто престава да подава сигнал към монитора, въпреки че целия компютър (включетелно и GPUто) продължава да работи. Проверих HDMI кабела и монитора, но проблемът не е в тях. Аудиото не спира, ала картина няма.. Веднъж дори говорих с приятели по скайп и след появяване на проблема те още можеха да ме чуят, катко и аз тях. Не съм сигурен дали проблема е във видеокартата или в платката. Има ли начин да се намери някакво решение на проблема?

Системата ми е следната:

-процесор Intel Core i5 4440 3.1GHz

-видеокарта Radeon HD 7750 Sapphire 1GB GDDR5 Edition

-RAM памет Corsair Vengeance 8GB DDR3

-дънна платка ASRock Z87 Pro4

-хард диск WD Caviar Blue 500GB

Редактирано от Krasimir Velikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало обновете драйверите, може и от тях да идва проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Как провери монитора и HDMI кабела?

2. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy, за да видим как стоят нещата с температурите и най-вече температурата на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същата карта съм на стария компютър и досега съм нямал такъв проблем.Явно,както каза techmaniac,проблема е в драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същата карта съм на стария компютър и досега съм нямал такъв проблем.Явно,както каза techmaniac,проблема е в драйверите.

С последните драйвери на AMD съм amd-catalyst-omega-14.12-with-dotnet45-win7-64bit

1. Как провери монитора и HDMI кабела?

2. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy, за да видим как стоят нещата с температурите и най-вече температурата на видеокартата.

Използвах Chrome Remote Desktop, за да видя дали изобщо се подава някакъв сигнал, но и там нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последните драйвери на AMD съм amd-catalyst-omega-14.12-with-dotnet45-win7-64bit

Използвах Chrome Remote Desktop, за да видя дали изобщо се подава някакъв сигнал, но и там нищо.

Провери си температурите, а най-точно може да се провери кабела и монитора като се закачат за друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си температурите.

Ами проверявах ги. Бях на 39градуса, докато гледам един клип в YouTube и проблема отново се появи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проверявах ги. Бях на 39градуса, докато гледам един клип в YouTube и проблема отново се появи. 

На кое 39 градуса? Интересувам ме на картата температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих, както казахте кабела и монитора с друг компютър и не дават проблеми.

На кое 39 градуса? Интересувам ме на картата температурата.

На видеокартата. AMD Catalyst Control Center показва температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих, както казахте кабела и монитора с друг компютър и не дават проблеми.

На видеокартата. AMD Catalyst Control Center показва температурата.

Остава проблема да е или с драйверите или със самата карта. Когато монитора става черен изписва ли някаква грешка или нещо от този сорт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава проблема да е или с драйверите или със самата карта. Когато монитора става черен изписва ли някаква грешка или нещо от този сорт?

За момент забива картината и след това екранът се включва в режим на енергоспестяване.Просто спира да показва каквото и да било

За момент забива картината и след това екранът се включва в режим на енергоспестяване.Просто спира да показва каквото и да било

Преди ме се е случвало драйвера да забие и да изпише следната грешка: Display driver stopped responding and has recovered, ала след това се възобновява без да трябва да рестартирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би това е само предположение. Подобен проблем имахме с компютрите в работата. По някаква причина google chrome така товареше gpu-то, че компютъра минаваше в Power Saving Mode и без рестартиране нямаше оправяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би това е само предположение. Подобен проблем имахме с компютрите в работата. По някаква причина google chrome така товареше gpu-то, че компютъра минаваше в Power Saving Mode и без рестартиране нямаше оправяне.

Ами възможно е и такъв да е проблема, но компютъра все още продължава да си работи. Пробвах да изключа опцията да се самоизключва като достигне висока температура, но и това не реши проблема.

Ами възможно е и такъв да е проблема, но компютъра все още продължава да си работи. Пробвах да изключа опцията да се самоизключва като достигне висока температура, но и това не реши проблема.

Имам впредвид опцията от BIOSа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата с конфигурацията ли е купувана или после? Втора употреба ли е била или нова? Компютъра спирал ли е поради прегряване ( в смисъл да не му е правена дълго време профилактика и после да е носен на сервиз или чисте)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата с конфигурацията ли е купувана или после? Втора употреба ли е била или нова?

Купихме я нова преди година от Solitron. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купихме я нова преди година от Solitron. 

А от колко време ти е започнал проблема и правена ли е профилактика на компютъра скоро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата с конфигурацията ли е купувана или после? Втора употреба ли е била или нова? Компютъра спирал ли е поради прегряване ( в смисъл да не му е правена дълго време профилактика и после да е носен на сервиз или чисте)?

Преди време даваше подобен проблем, но само докато го натоварвам с някоя игра. Тогава обаче и аудиото забиваше и трябваше да се рестартира, но се оправи без ремонт.

А от колко време ти е започнал проблема и правена ли е профилактика на компютъра скоро?

Проблема е от около седмица, но на профилактика никога не е носен. Спомням си, че преди така като отказваше имах някакъв Malware или нещо подобно, което натоварваше компютъра

Редактирано от Krasimir Velikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема:

1. Проблемни драйвери. Това, че си с най-новите не е гаранция, че картата ще работи коректно с тях - Може да пробваш с по-стари версии на драйвера.

2. Повредена видеокарта. В повечето случаи този проблем като твоя е от повреден или отпоен видеочип на рамта на картата.

3. Проблем със захранването на компютъра. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема:

1. Проблемни драйвери. Това, че си с най-новите не е гаранция, че картата ще работи коректно с тях - Може да пробваш с по-стари версии на драйвера.

2. Повредена видеокарта. В повечето случаи този проблем като твоя е от повреден или отпоен видеочип на рамта на картата.

3. Проблем със захранването на компютъра. 

Стари драйвери пробвах и проблема отново се появи, но при първа възможност ще го занеса в някой сервиз да го видят. Като се замисля и захранването е от 2006г(използвам една стара кутия)така че и това ще проверя. Благодаря за помощта! Лека вечер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.