Премини към съдържанието
Glenarvan

Ще взимам ново дъно до 140лв. Asus или MSi?

Препоръчан отговор

В идната седмица обмислям да си закупя нова дънна платка, за да "освежа" машината, защото със старата брах достатъчно нерви. 

Търсих по разни сайтове нещо за не повече и не по-малко от 140лв. - не открих. Процесора ми е AMD FX 6100, 3.3GHZ, SIX CORES, Видеокарта - Sapphire ATI Radeon 7750HD GDDR3 2GB.

Желанието ми е дъното да има поне 6 USB порта, 4 слота за РАМ (все пак обработвам видео и 3Д анимация) и повечко PCI слотове, защото със сегашното ми дъно Biostar 960G+, което го закупих за 60лв. миналата година, PCI слотовете са два - близо един под друг, и когато сложа видеокартата и платката за DV камерата вентилатора на видеото няма свободно място, от което да черпи въздух, платката за камерата го запушва и компютъра забива постоянно. Дразни ме и това, че е само с 4 usb порта... не стигат за нищо. Въобще абсолютен РУК <-- и се ядосвам постоянно. 

Бюджета ми е 140лв. и си харесах само тези две дъна: 

MSi 970A-G43, Socket AM3+ - 139лв.

Asus M5A97 LR 2.0, Socket AM3+ - 145лв. 

На мен повече ми харесва ASUS-a, но ще се радвам да видя и други предложения :).

Не ми е проблем, че нямат вградено видео. Харесва ми това, че са с 8 usb-та, 4 слота за РАМ и 6 порта за HDD SATA 3.0, а не както сега съм със SATA 3, а портовете са за SATA 2(мисля, че не е от значение). 

Edit:

В Никема открих и това:

Gigabyte GA-970A-DS3P - 125лв.

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето две читави дъна:  ASUS M5A97 R2.0, AMD 970, DDR III 2133(O.C)/166/1600/1333, SATA III, RAID, USB 3.0, GLAN, AM3+  GIGABYTE 970A-UD3P, AMD 970, DDR III 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066, AM3+ Ако ще се избира от горните 3 аз бих взел MSI.

П.П. Защо си взел тоя Булдозер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой Булдозер :D ? За процесора ли става дума? Ако е за това... защото е с 6 ядра и 3.3 GHZ 6mb kache - приемлив е и го взех на промоция 160лв. преди месец...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш, но разликата с Vishera е голяма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.