Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте въпросът ми е коя по лека антивирусна програма , защото във момента съм със нод32 8.0 ,  и никога не съм ползвал друга винаги нод .

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти работи NOD32 не виждам смисъл да я сменяш.

Новата Avast в момента е доста тежка. 

От какво точно се оплакваш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Натежава при стартиране но чак пък доста тежка не бих я нарекъл. Пробвано лично на чисто нов компютър преди точно три дни.

Нод 32 отдавна не е това което беше преди няколко години.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натежава при стартиране но чак пък доста тежка не бих я нарекъл. Пробвано лично на чисто нов компютър преди точно три дни.

Нод 32 отдавна не е това което беше преди няколко години.

Да, така е, затова питам постващия от какво точно се оплаква. Вероятно ще искаме и с каква конфигурация е.

Аз в момента използвам тази антивирусна програма и съм доста доволен от нея

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за MSE какво смятате ? Според мен е лека и достатъчно добра,но не съм компетентен в тази област.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте въпросът ми е коя по лека антивирусна програма , защото във момента съм със нод32 8.0 ,  и никога не съм ползвал друга винаги нод .

Поздрави

Akо търсиш по лека антивирусна това със сигурност не е аваст, за да ти се предложи нещо подходящо кажи поне какъв уиндоус ползваш и на какво желязо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави

Пробвай облачната Панда. Аз лично съм много доволен от нея. Единственият "недостатък" е, че трие без да пита :). Так, че разни кей генератори и подобни заминават директно в коша. Иначе е много стабилна и лека. Изобщо не се усеща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много от новите антивирусни,които са излезли в момента на пазара,черпят много ресурси и памет! ;)

Много рядко човек може да попадне на лека,нечерпеща ресурси и памет антивирусна програма,сред новите антивирусни програми!

Затова първата работа,която трябва да направите е да се съобразите с конфигурацията,която имате!

Хубаво би било е да споделите,каква точно е характеристиката на машината ви,за да може по-добре да ви насочиме?!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast free е най подходящата антивирусна за слаби машини! Могат и да бъдат и изключени няколко от излишните и функции, но това за смета и поет риск от собственика на защитаваната машината!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш предвид тежка че на по слаби машини няма да върви ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш предвид тежка че на по слаби машини няма да върви ли ?

Ако се качва на метода на кварталния хакер ще е тежка. Има множество функции като Avast Sandbox , Grime Fighter , Чистач на браузери , Достъп от всякъде и прочие , но за това има и къде да се прочете , коя функция за какво служи и по преценка на потребителя да се остави или изключи дадена функция.

https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=489 - Тук ясно пише : "Има 2 интерефейса - опростен и с пълен набор от функций , което го прави подходящ за потребители с всякакви умения."

Аз съм привърженик на тезата "Ако мача върви ,  смени не се правят" , така че ако имаш полза от NOD32 си продължавай с нея и аз преди години съм ползвал тази антивирусна  и бях много доволен , но цялостното и изоставане се съдържа в думите на колегата nikssi "Нод 32 отдавна не е това което беше преди няколко години."

Друга съществена разлика между NOD32  и Avast е , че първата никога не е имала безплатна версия. За вредата от кракове , пачове и прочие , особено като активатори на антивирусни е говорено многократно , така че не смятам за необходимо да го повтарям.

http://www.avast.com/fi-fi/faq.php?article=AVKB87 - Искам да попитам , кое и е тежкото. https://www.raymond.cc/blog/which-free-antivirus-is-the-lightest-on-system-memory-usage/ - Някой ще спорят , че тази статия излиза от мода , но аз гарантирам , че по отношение на Аваст нещата са такива като миналата година, т.е. статията е валидна и до момента , поне в частта и за Аваст. Ако има по-лека и едновременно по-качествена антивирусна да го докаже.

Само не ми говорете за Microsoft Security Essentials , че току-що съм ял. Ако ще я препоръчвате на някой , първо си я качете на своето устройство. Ако вече сте го направили ви съветвам, да не ползвате интернет.

Нямам нищо против всеки да си вика за своите , но поне да е аргументирано.http://www.lifehacker.co.uk/2014/08/07/9-best-free-antivirus-suites-windows - Тук ясно пише - "Програмата е лесна за инсталиране с опростен интерфейс, което я прави лесна за използване.Прави първо бързо сканиране , за да идентифицира всички потенциални заплахи на вашето РС и всичко това оказва минимално въздействие върху вашата система.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две ръце, и два крака съм за НОД32. Няма какво да се чудиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за 8та, но 7та е мн лека и не товари системата WIN7*64 Home Preium

P.S. Avast досадна с мн предупреждения,  Comodo Още по досадна, на 2кликвания предупреждава, PC Tools 9 мн леко досадна,  сега NOD32 нямам никакви грижи, за 3мес. ме е спряла 2 пъти.
Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за 8та, но 7та е мн лека и не товари системата WIN7*64 Home Preium

P.S. Avast досадна с мн предупреждения,  Comodo Още по досадна, на 2кликвания предупреждава, PC Tools 9 мн леко досадна,  сега NOD32 нямам никакви грижи, за 3мес. ме е спряла 2 пъти.

Макар че ненавиждам всякакви антивирусни (ползвам много рядко и уиндоус) мога да кажа че Нод32 се е запазила в най-добър вид, без досадни реклами без досадни предложения какво да прави тя вместо теб в стил аваст... Една от малкото която не я огрозиха в стил уиндоус метро.

Но в момента за перфектно съотношение Касперски си е супер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз пак ще пиша за Microsoft Security Essentials, питах по-горе какво смятате,но не ме отразихте. 

Все пак ще си кажа - според мен е достатъчно добра антивирусна програма - лека е,няма постоянно изкачащи глупости, ъпдейтва се почти всеки месец, пълната версия е безплатна.

От около 2 години съм с нея и до сега не съм имал проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз пак ще пиша за Microsoft Security Essentials, питах по-горе какво смятате,но не ме отразихте. 

Все пак ще си кажа - според мен е достатъчно добра антивирусна програма - лека е,няма постоянно изкачащи глупости, ъпдейтва се почти всеки месец, пълната версия е безплатна.

Ако е дневно ще го приема ама чак месечно да се обновява. Не е ли малко нарядко този ъпдейт. Хората пускат дефиниции поне през четири часа,някои  като Аваст (понеже се споменава в темата) пуснаха поточни обновявания, а Вие разчитате на едномесечни. :ohmy:

Ако желаете да проверите антивирусната си защита може да посетите темата с Подпомагането или Ловенето ако така по Ви харесва и да пробвате за да се убедите дали нивото на отрочето на Майкрософ си заслужава или не. Лично според мене с тия ъпдейти ще я пробиете на първият линк.

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за MSE какво смятате ? Според мен е лека и достатъчно добра,но не съм компетентен в тази област.

казвам ти че ще ти изневери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нов компютър може и да се държи добре,но на по-стари машини едва ли! ;)

Аз преди много си я харесвах,бях с нея и си я ползвах,говоря за времето когато версия 4.8 беше излезнала и наистина се чувстваше,че беше лека!

После минах на версия 5,версия 6 компютъра взе да зацепва,от тогава се отказах от нея(като се има в предвид,че съм с 4GB рам памет на компютъра)! ;)

По същото време,когато Avast версия 4.8 беше излезнала,беше излезнала и AVG версия 8.0/8,5,всички тези антивирусни да добавя само,за да не си помислите,че всичко на веднъж съм инсталирал,съм ги пробвал по отделно,когато се е налагало да преинсталирам ОС-ма и се оказа,че бяха много тежки(AVG верси 8.0 и 8.5)!

А,когато излезе AVG версия 9.0 и я пробвах се оказа доста лека и удобна,като че ли сякаш си размениха ролите с Аваста версии 5.0/6.0 и т.н.!

Но пък на мен друго не ми допадна в AVG-то и я смених с Avira,която се оказа най-удобна поне за мен! ;)

Имам добри впечатления и от Trend Micro!

И все пак да се върна в темата,ако трябва да дам своя глас за една от двете програми бих избрал NOD32! ;)

П.П.

Интересно ми е на стари машини с рам памет под 1GB,необходимо ли е да се инсталира антивирусна,как мислите?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е със 2гб рам процесор  intell x2 t7500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П.

Интересно ми е на стари машини с рам памет под 1GB,необходимо ли е да се инсталира антивирусна,как мислите?! ;)

Доскоро на машина с 512 РАМ беше инсталиран KAV WKS 6 и работеше напълно прилично. Пък и какво пречи да се сложи още една плочка ? На съпругата ми на нетбука с 1 гига рам е инсталиран пак KAV WKS и работи като пушка. 

Що се отнася до Аваст известно ми е,че товари системата и писах конкретно кога. При стартиране и инициализация на програмата. Много се пише,че антивирусните товарят и оплакващите са все с по над 2 гига рам. Освен хардуера трябва и операционната система да се поддържа. Тогава всичко работи нормално. Пък и с новите версии на браузърите например какво излиза - товарят повече от антивирусните програми.А без тях накъде?

На снимката KSOS 4 бета версия + Mozilla FF ESR

b65c2d84d88ad033923534bd0afe60c7.jpg

Машината е със 2гб рам процесор  intell x2 t7500

Това ли е http://ark.intel.com/products/29761/Intel-Core2-Duo-Processor-T7500-4M-Cache-2_20-GHz-800-MHz-FSB

Ето моят http://ark.intel.com/products/37253/Intel-Pentium-Processor-T4300-1M-Cache-2_10-GHz-800-MHz-FSB

Пак с два гига рам. И нямам проблем с Касперски,Аваст,Есет и Qhioo 360  Впрочем защо не пробвате Qihoo 360 IS не TS ?

http://www.360safe.com/internet-security.html безплатна е и с много добра детекция.

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът се оказа че е от мозилата ... Тя ми е товарела толкова много сложих Chrome и всичко се оправи 

Благодаря всички отзовали се във темата :)

Поздрави :) 

Проблемът се оказа че е от мозилата ... Тя ми е товарела толкова много сложих Chrome и всичко се оправи. 

Да такъв ми е процесора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът се оказа че е от мозилата ... Тя ми е товарела толкова много сложих Chrome и всичко се оправи 

Опитай Mozilla ESR   https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доскоро на машина с 512 РАМ беше инсталиран KAV WKS 6 и работеше напълно прилично. Пък и какво пречи да се сложи още една плочка ? На съпругата ми на нетбука с 1 гига рам е инсталиран пак KAV WKS и работи като пушка. 

Що се отнася до Аваст известно ми е,че товари системата и писах конкретно кога. При стартиране и инициализация на програмата. Много се пише,че антивирусните товарят и оплакващите са все с по над 2 гига рам. Освен хардуера трябва и операционната система да се поддържа. Тогава всичко работи нормално. Пък и с новите версии на браузърите например какво излиза - товарят повече от антивирусните програми.А без тях накъде?

Само на 2-3 машини не съм имал проблем с антивирусните,на другите антивирусните са зацепвали яко! ;)

Говоря за компютри на които съм попадал с рам памет - 904МБ/ 879МБ / 809МБ/ 704МБ /512МБ /384МБ /224МБ и когато се е налагало да ги преинсталирам,не съм им слагал антивирусна,защото разбрах,че ще си създам излишни главоболия! ;)

Затова според мен не е нужно,излишно е да се мъчи и машината,а също и човека,който я ползва! ;)

А,да,да вметна само че не всеки желае да си сложи допълнително рам памет! ;)

==================================================

Колкото до Аваст версия 5.0/6.0,проблемът ми не беше само от такова естество,което ти посочваш!

ОС-ма ми зацепваше много яко! Отварям папка,или отварям някакъв плейър много бавно ставаха нещата! Каквото и да отварях все се бавеше,накрая ми писна и я махнах,и всичко се оправи! ;)

ОС-ма съм си я поддържал много добре даже,нищо излишно нито съм инсталирал,нито съм преинсталирал!

Освен два плейъра -VLC и KMPlayer,един офис пакет-OpenOffice,една записваща програма-Nero 6,adobe flash и adobe reader,два конвертера,един k-lite кодек и една почистваща програма (Glary utilities)нищо друго не ползвах тогава!

П.П.

Сега ползвам малко повече програми,за разлика от тогава,но има защо! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пишем наизуст, програмата се ъпдейтва всеки ден, дефинициите идват през Windows Update, това може би обърква някой. Аз лично от настройки съм задал всяка вечер към 20:00 часа да извършва бърз скан, като преди това да прояверява и изтегля най новите дефиниции, така винаги е ъпдейтната. Но ако при някого се ъпдейтва веднъж на месец...не бих разчитал на нея:) Иначе си заслужава определено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.