Премини към съдържанието
Mishi_Z

Помощ в избора на дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да не купувам готова машина, а да си купя всички части поотделно и ето какво избрах - процесор AMD FX 8320, видео - Palit GTX 750 Ti StormX OC 2GB, хард 1 TB Western Digital SATA 3 Caviar Blue (Код на продукта: WD10EZEX). Кутията избрах да бъде тази - CM K350 W/600W PSU. Ще ползвам звуковата карта и LAN картата от стария ми компютър. Нямам идея какви са те, но ще ми бъдат достатъчни. Ще сложа старата записвачка, тя работи, сменяна е преди 2 години. РАМ паметта също я смених преди около три години, също ще ползвам нея за момента. По-нататък ще я сменя, тъй като бюджетът е ограничен, а пък ако успея да събера някой лев по Коледа, ще отделя едни 80 лв. и за нея :) . Имам проблем обаче с избора на дъното. Грам не разбирам.  :shy11: Бихте ли могли да ме насочите спрямо компонентите, които съм избрала, кое дъно би било подходящо? Говорим за нормални цени, предпочитам да не надхвърлят 200-300 лв, ако е възможно. Също така не знам и какво е дъното на сегашния ми компютър. Не работи, не мога да погледна характеристиките му, пък и да го отворя, нищо няма да разбера.  :D Но едва ли бих могла да го използвам при сегашните части, които съм избрала. В момента ползвам лаптоп, доволна съм от него, купуван е преди 2 години, обаче преди около 10 месеца ми изгоря чип от дъното, смених го, но не му дават живот повече от 1 година, а тя вече почти изтича... Надявам се все пак да издържи повече от посочения срок.  :(

Надявам се да съм дала достатъчна информация. Приемам съвети и относно избора ми на компоненти. За видеото само държа да ми е Nvidia. Колкото до процесора - имам наблюдения само върху Intel Core, но избрах този, съобразявайки се с цена ок. 300 лв. и добра производителност. Става въпрос за геймърски компютър. Благодаря за отделеното време!  :rolleyes: 

Редактирано от Mishi_Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш качествено захранване ще си спестиш много мъки. Същото се отнася и за кутия с добър въздушен поток.

Ако много държиш на тоя процесор виж за съседната тема - https://www.kaldata.com/forums/topic/235863-ще-взимам-ново-дъно-до-140лв-asus-или-msi/

пс. Нали си наясно че паметта трябва да е DDR3? Ако старата е DDR2 не е използваема.

Аудио и лан имаш вградени на дъното.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш качествено захранване ще си спестиш много мъки. Същото се отнася и за кутия с добър въздушен поток.

Ако много държиш на тоя процесор виж за съседната тема - https://www.kaldata.com/forums/topic/235863-ще-взимам-ново-дъно-до-140лв-asus-или-msi/

пс. Нали си наясно че паметта трябва да е DDR3? Ако старата е DDR2 не е използваема.

Аудио и лан имаш вградени на дъното.

Ами изборът, който съм направила относно кутията със захранването не е ли добър? Ако не, предложете някое.  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аре да ти купя нова рам и да ми дадеш старата ddr2, че няма от къде да си купя, не се продава вече

а дъно си вземи на асус много са здрави или на msi те правят за военните техника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, дъното го избрахме. За захранването и кутията не ми стана ясно... Добър избор ли съм направила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вземи си яко захранване на fortron 1000W  :) или 650W Fortron RAIDER 130 лева струва

или 700W CoolerMaster B700 Редактирано от ℒℴ♥e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе... къде отиде ти, дай нещо по-евтино - до 200-250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва яко а качествено захранване. За споменатата конфигурация FD Integra M 450W е перфектно.

Просто няма място за сравнение между двете и само между другото е по-яко ако това те успокоява.

Гледа се 12V линия ако не е ясно. Колкото до кутията виж за CM N300 или SHARKOON VG4-W ако търсиш минимума.

За нещо по-добро скачаш на Fractal Design Core 3300 или Corsair Carbide 200R.

За дъно GIGABYTE 970A-UD3P е приличен избор. Има и малко по-евтини варианти ако ще се цепи стотинката.

fractal-design-integra-m-450w-modularny-

RpVx4.jpg

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно добро предложение  със дъно което е възможно най добрия чипсет за избрания от теб процесор и рам памет ( за всеки случай)  ,която е достатъчна за всички съвременни игри.

ASROCK 990FX EXTREME3/AM3
2X4G DDR3 1866 GEIL BL DRAGON

Обща стойност - 317.50 лв. с ДДС

Новия ти компютър го виждам  нещо ей такова като цена

ASROCK 990FX EXTREME3/AM3
2X4G DDR3 1866 GEIL BL DRAGON
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Обща стойност - 1 158.11 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.