Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Искам да направя подарък на приятелката ми и ви пиша да ми дадете съвет коя кафе машина да избера.Горе долу са в 1 клас,но все пак вашето мнение може да ме насо4и.Става въпрос за тази http://www.afala.bg/product/3195/kafemashina-first-fa-5475-1.html Тази http://technika.bg/product/5503/kafemashina-first-austria-5475.html Или тази  http://www.technoarena.bg/bg/catalog/id/5475.html Коя е по-добра от тях и прави най-добро кафе,мерси предварително  :rolleyes:

Редактирано от tony_jaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който и от предложените модели да избереш някаква специална разлика няма да усетиш. Ще ти вършат работа. Все пак трябва да сложиш и хубаво кафе. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е основното - хубаво кафе става с хубаво кафе. И трите машини са тип "кубинка", т.е. няма помпа и афето се извлича от изхвърлената от бойлера вода под налягане - колкото вода сложиш - толкова течно кафе получаваш на изхода. С други думи вариант на кафеварка.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,Искам да направя подарък на приятелката ми и ви пиша да ми дадете съвет коя кафе машина да избера.Горе долу са в 1 клас,но все пак вашето мнение може да ме насо4и.Става въпрос за тази http://www.afala.bg/product/3195/kafemashina-first-fa-5475-1.html Тази http://technika.bg/product/5503/kafemashina-first-austria-5475.html Или тази  http://www.technoarena.bg/bg/catalog/id/5475.html Коя е по-добра от тях и прави най-добро кафе,мерси предварително  :rolleyes:

Ако не те притеснява цената - вземи си Кафемашина DeLonghi EC 145. Средна хубост, не е скъпа, но си е истинска  - с помпа, работи добре, лесно и навсякъде се ремонтира (при нужда)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не те притеснява цената - вземи си Кафемашина DeLonghi EC 145. Средна хубост, не е скъпа, но си е истинска  - с помпа, работи добре, лесно и навсякъде се ремонтира (при нужда)

Давам +1 за тази машина и аз колега. Много удобна, върши работа и прави хубаво кафе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам +1 за тази машина и аз колега. Много удобна, върши работа и прави хубаво кафе.

До скоро имахме магазинче и там се работеше с SIMAC - която си е DeLongi.

ALE_3298f__39719_zoom.jpg

Машинката вече се амортизира, но работи 12+ години. Правени са по 30-40 кафета на ден - накрая по-малко, но пак повече от 10.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тони , дай снимка на приятелката ти , за да видим каква машина да и изберем  :)

Сега сериозно , изобщо не взимай такава машина без помпа , купи си кубинката - по добра е  :D Виж делонгито обаче модела 155 , имаше го мисля че в кауфланд на промоция около 150 лева , не че има кой знае каква разлика от 145 - тя е само в ламарината от горе за сушене и подгряване на чаши , която едва дали ще ползваш . Та така , дай още 100 лева и вземи на приятелката ти хубава машина  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзка към експертките в кухнята. :)

(бгмамата)

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори,но нали има 4 бара това не се ли води 4е има помпа или трябва да е поне 15 бара.Нямам пари за пове4е ина4е знам какво да взема затова ви пиша да ми дадете съвет коя от тези да взема.Та мисълта ми е дали 4 бара ще правят горе долу добро кафе или трябва да са 15 и дали тези който сам показал стават защото за още 20 лева и зимам една с 15 бара.Празника идва,а още нищо не съм взел.. помагайте. ПС: Какво е кубинка и тези машини който сам показал правят ли каймак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори,но нали има 4 бара това не се ли води 4е има помпа или трябва да е поне 15 бара.Нямам пари за пове4е ина4е знам какво да взема затова ви пиша да ми дадете съвет коя от тези да взема.Та мисълта ми е дали 4 бара ще правят горе долу добро кафе или трябва да са 15 и дали тези който сам показал стават защото за още 20 лева и зимам една с 15 бара.Празника идва,а още нищо не съм взел.. помагайте. ПС: Какво е кубинка и тези машини който сам показал правят ли каймак?

Ей на това му се казва "кубинка" - макар, че са италиански. Правят добро кафе.

rzpn9364.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей на това му се казва "кубинка" - макар, че са италиански. Правят добро кафе.

rzpn9364.JPG

Jhoro аз това си го знам обикновенна кафеварка и имаме такава.Та на въпроса ми машините с 4 бара не са ли помпа или тези с 15 бара и 4 бара правят ли каймак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази кафе машина която си избрал е на същия принцип като кубинката , няма помпа , водата се нагрява , разширява и излиза през цедката . Може и да има някакъв каймак , то и на котлона да го свариш - пак ще има . Предполагам че ще е добро кафето ....ноо..... докато излезе и ще ми се отпие  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се спреш на предложението на JHORO погледни дъното отдолу дали е изписано 18/10 това е неръждавейка и има по- добър вкус кафето приготвено в него отколкото в старите алуминиеви

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориме си ние ма никой не конкретизира.Да ви разбирам 4е трябва да пише 4е има помпа дадена машина ина4е си е като "кубинките" и 15 бара озна4ава ли 4е има помпа или не.От толко избиране нз ве4е клоня към Делонгито ма и на нея маи не пише 4е е с помпа само 15 бара..Другото което си мися да се вържа като подарък аз да си  сложа тук-там панделка и да 4акаме коледа :Д  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориме си ние ма никой не конкретизира.Да ви разбирам 4е трябва да пише 4е има помпа дадена машина ина4е си е като "кубинките" и 15 бара озна4ава ли 4е има помпа или не.От толко избиране нз ве4е клоня към Делонгито ма и на нея маи не пише 4е е с помпа само 15 бара..Другото което си мися да се вържа като подарък аз да си  сложа тук-там панделка и да 4акаме коледа :Д  

Ето ти конкретно - тези 4 бара си ги прави от нагряването, водата се изпарява и налагането са повишава. За 15 бара мече трябва помпа - електромагнитна, вибрационна помпа.

Принципно на домашните/офис кафемашини проблем е обратния клапан, който връща излишната вода в резервоара. Правят ги от пластмаса, чупят се и водата залива помпата. Тя изгаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти конкретно - тези 4 бара си ги прави от нагряването, водата се изпарява и налагането са повишава. За 15 бара мече трябва помпа - електромагнитна, вибрационна помпа.

Принципно на домашните/офис кафемашини проблем е обратния клапан, който връща излишната вода в резервоара. Правят ги от пластмаса, чупят се и водата залива помпата. Тя изгаря.

Мерси за инфото ми Делонги ше е писна ми да избирам като я купя ще пиша как е кафето и пак мерси светването в областта на кафе машините.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще ми препоръчате ли кафемашина до 100 лева? Изискванията са за обикновено кафе и да е без капсули. Нааочил съм се към Arielli KM 150BS. Ако има нещо по-добро влизащо в бюджета кажете :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако това ви е крайната сума , то не е ли по добре да се огледате за некой елит :(

пример https://zora.bg/elite/jr-655/20681

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.