Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Тези дни мисля да си сложа 1 windows 7 на pc-то защото това XP ми омръзна а и вече е препоръчително всеки компютър да е с win 7 .. та, понеже не съм правил нито преинсталация нито инсталация досега на windows  естествено имам въпроси но със сигурност знам,че не е кой знае каква философия.. първото нещо естествено знам,че е да кача windows 7 на диск и да го burnа с неро. След това трябва да настроя боотването към cd/dvd. Та понеже в уроците които видях досега повечето май са за чиста инсталация на wina в смисъл на чисто pc а аз трябва да го инсталирам върху XP така да го кажа И проблема е ,че цялото ми C има около 25гб място а свободните са само 3 (една от причините поради която искам да сменя windowsa. И бях чел,че когато инсталирваш windows 7 върху XP примерно във C остава папка windows.old ама на мене ми трябва първо да около 16 ГБ свободно на C за да започна инсталацията и се чудя какво да правя.Значи нещата които искам да знам е как да оставя диск D както си е на XP-то без нищо да се трие .. за тези драйвъри които трябва да инсталирам казаха ми,че още като съм си купил pc-то ми дават дискове с драйвъри за дъното ама понеже са стари (2007) тогава нямаше windows 7 и май всичко на тях е старо (повечето от нещата пише,че са за XP) Имам 3 диска: на единия пише VGA Driver  на другия Graphic Card Multi-language manual  а на 3-тия пише,че има Norton Internet security 2007 ( for windows vista), Norton internet security 2006 ( For windows XP), Corel snapfire'tm 11SE,Intervideo DVD Copy'tm 5 Trial,Acrobat Reader, DirectX 9.0c.Даже незнам дали трябва да инсталиравам нещо от тези понеже са стари ако може някой добър човек да обясни какво точно трябва да направя за да ми е по-лесно с инсталацията понеже в уроците има сумати неща които не са ми много ясни. И най накрая понеже гледах за активация на windowsа без код какво се прави ( има сумати активатори които или били пълни с вируси или след няколко дена пак искал активация windowsa).Ако може да ми дадете най ефикасния начин за активаци ще съм много благодарен.Преди да започна с каквото и да е било ще почакам вашите мнения (неискам да го нося на друг защото знам,че за нещо не толкова сложно вече ще ми земат 10-20 лева а в момента нямам приятели в наличие които ще ми го направят безплатно и се обръщам към вас) 

EDIT: Извинявам се за втората тема натиснах 2 пъти бездаискам публикувай тема и се показаха 2 ( модератор може да изтрие едната)

Редактирано от wencitooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крива ти е сметката!!! ХР няма как да е по-голямо от 7, т.е. за да си спокоен и да имаш свободно пространство ти трябва доста на тези 25 Gb. Примерно поне 60-70, защото освен чистата инсталация, ще дойдат огромно количество ъпдейти, програми, пейдж файлове и т.н. Това ще изисква пространство, което ти нямаш...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото компонентите на машината
2 GB RAM, Nvidia geforce 8600 gt 512Mb, AMD athlon 64 X2 Dual core 4000+ 2.11 GHZ

Предполагам няма да имам кой знае какви проблеми на машината с win 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,преди да започнете да преинсталирате,трябва да сте сигурен,че има драйвери за седмица,подходящи за вашият компютър.Такива можете да намерите в сайта на производителя на лаптопа (или на дъното,ако е настолен),както и такива за видеокартата..Ако не сте запознат със спецификациите,изтеглете и инсталирайте програмата Speccy,пуснете да сканира и тя ще ви покаже какви са компонентите.

След това,трябва да преоразмерите дялът C: ,в който ще инсталирате Уиндоус.Това става или при самата преинсталация,с вграденият инструмент на Уиндоус, или пък с някоя програма.Аз лично ползвам EaseUs Partition Manager. Погледнете някой клип в нета,как се борави с програмата.Но това се прави още сега,преди преинсталацията.

При преинсталация,не трябва да се появи папката Windows.old . За това трябва да форматирате дяла при преинсталацията,за да се направи една чиста нова такава.Ако имате важни неща в този дял,си ги запазете на някой друг дял на харда.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да направя това http://oswindows.yolasite.com/resources/w7cddfaf.JPG (Format на C)? А за win 7 пише,че трябват 16 гб моя C е 30 мисля,че 14 гб са достатъчни за остатъка програми които трябва да сложа след това

Редактирано от wencitooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се събере,да,но и доста бързо ще се напълни този дял.И пак ще трябва да правите тази манипулация.

На снимката,която сте дал,след като сте избрал дялът,на който ще инсталирате,давате формат.И след това си почва чиста преинсталация.Ако искате да преоразмерите,избирате Extend.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти работи всичко добре с ХП ,по добре си го остави.Данните на компютъра не са много добри за уиндоус 7.Не че няма да  работи,но много бързо ще се задъха,след ъпдейти и инсталирани програми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За добре неможе да се каже даже е много зле още с пускането чакам сигурно 5 минути да загрее.. когато дам десен бутон на някоя папка или за копирване/триене чакам сигурно 30-40 секунди да излязат опциите за нея от 2 години немога да сменям драйвъри защото излизаше някъква грешка пробвал съм с триене на всички драйвъри и инсталиране наново и пак неставаше .. но както и да е лаптопа ми е с по - ниски параметри от компютъра и върви от 2 години с win 7 без проблеми за сега познавам и много приятели с win 7 с изисквания горе долу като моите и повечето са ми казвали да го махам това ХП 1-во защото няма поддръжка вече 2-ро товарил много повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоус 7 работи задоволително с 2 ГБ рам.Но трябва да направите една оптимизация,и да не го товарите с много програми.

Уиндоус ХР ползва много по-малко рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко в коментара си ти го е казал много точно.Иска се просто да си го поизчистиш малко и толкова.Пусни един Ccleaner,едно дефрагментиране на диска и антивирусната на пълно сканиране и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За добре неможе да се каже даже е много зле още с пускането чакам сигурно 5 минути да загрее.. когато дам десен бутон на някоя папка или за копирване/триене чакам сигурно 30-40 секунди да излязат опциите за нея от 2 години немога да сменям драйвъри защото излизаше някъква грешка пробвал съм с триене на всички драйвъри и инсталиране наново и пак неставаше .. но както и да е лаптопа ми е с по - ниски параметри от компютъра и върви от 2 години с win 7 без проблеми за сега познавам и много приятели с win 7 с изисквания горе долу като моите и повечето са ми казвали да го махам това ХП 1-во защото няма поддръжка вече 2-ро товарил много повече

Щом е така пробвай уиндоус 7.Имало е проблем с драйвърите на ХР,може да възникнат и на 7-цата. но след инсталирането ще се разбере.Актуализациите не ги инсталирай автоматично,а задай ръчно.После с десен бутон върху всяка,четеш в интернет за какво служи,преценяваш дали ти е нужна и тогава инсталираш.В една нормална система за домашна употреба,над 60% са ненужни!Не бързай да ги инсталираш веднага,а след драйвърите и програмите!Наблъскаш ли ги всичките,едва ще работи компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"и не забравяй кваварката в левия ъгъл": НЕ ИНСТАЛИРАЙ ЪПДЕЙТ КВ971033

поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.