Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си купя нов лаптоп, на който да вървят игри на ниска графика, но да вървят все пак. Бюджета ми е 800 лева. Знам че е невъзможно да се вземе прилична гейм машина за таsкива пари, но просто няма как и ми се иска да взема най-доброто възможно. Намерих ето този вариант но не съм се интересувал от HW новости последните 3 -4 години и не мога да преценя:

Packard Bell EasyNote TE69CX - марката ми е тотално непозната, но видеото (nVidia GeForce 740M 2GB) ми се вижда прилично за тези пари. 

Всички предложения и за други машинки са добре дошли
Редактирано от Dazzler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчетох я цялата тема и така разбрах че няма как да се вземе геймърски лаптоп за тези пари :)

Но понеже темата е от 2011 не знам дали моделите които са пуснати там са актуални още. 

Всеки съвет по въпроса за евтините гейм лаптопи е добре дошъл. Два дена се ровя из google и се опитвам да разбера кой модел си заслужава. За съжаление повечето посочени модели в тези статии ги няма въобще в България - говоря за Lenovo Y40 и Acer V5-552PG. Не знам защо дитрибуторите тук са решили че такива лаптопи няма да се продават  . . . 

Редактирано от Dazzler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли начин да събереш още някой друг лев?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо държите точно на лаптоп? Една настолна машина за тези пари ще е в пъти по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Малкия Стар Войник: Мога да дам още 100 лева примерно, но това не променя много нещата за съжаление :(

@ onogondur: Знам че настолен за тези пари може да се вземе около 1,5 пъти по-добър но ми трябва лаптоп понеже нямам място за бюро и лаптоп ще мога да го слагам на масата и да го махам когато не го ползвам. Пък и лаптопа ще мога да го връзвам и за телевизора и да пускам разни филмчета, когато искам да гледам на голям екран. И най-вече ще мога да си го взимам когато не съм в апартамента и да го ползвам и като съм извън града, а това ми се случва всеки уикенд почти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай,не бързайте.Посъберете още парички,не само тези 100 лв.Така ще можете да си купите по-добра машина.

Лошото е,че тук няма да има надграждане след време,като почне да се задъхва.Общо взето,каквото сте взел,това и си остава.Най-много да добавите още рам или някое ССД,стига да има място.И първите години ще трябва да давате парички в официалният сервиз,за редовната профилактика.Особено ако искате да сте сигурен за машината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен ЦЪК . За съжаление, прецесора е нисковолтажен но за този бюджет..толкова. Дисплея поне е матов. Има външно видо, което не е за предпочитане т.к. е с възможностите на вградено такова. Желателно е автора на темата да сподели и какви игри смята да играе.

Редактирано от sameone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако му не топиш  джигера от игри би трябвало да ти стигне Acer Aspire E5-572G-38HC с процесор Intel® Core™ i3-4000M 2.40GHz, Haswell

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз не играч много тежки игри. В момента играч само WoW и League of legends. Падам си малко Blizzard-addicted и сигурно ще играя Heroes of the Storm като проимам акаунт. 

@ AlkatrazBG:Acer-a изглейда много добре. Сравненеито между двете GPU-та е тука:

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-740M-vs-GeForce-840M

Като че ли съм сколенен да взема Acer вместо неизвестната за мен Packard Bell. Малко ми е странно че 740М се води по-добра от 840М. Някой знае ли защо е така?

@ Sameone: Asus-a изглежда страхотно. Гледам че е с i5. Разликата между i5 и i3 при лаптопите май не е толкова голяма като при десктопите. Опеделено се замислям дали нее най-доброто което може да се вземе за тези пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Sameone: Asus-a изглежда страхотно. Гледам че е с i5. Разликата между i5 и i3 при лаптопите май не е толкова голяма като при десктопите. Опеделено се замислям дали нее най-доброто което може да се вземе за тези пари. 

Предлжението на @AlkatrazBG е по-доборото решение спрямо Асуса! Ако това е крайнта сума (бюджет) го взимай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз не играч много тежки игри. В момента играч само WoW и League of legends. Падам си малко Blizzard-addicted и сигурно ще играя Heroes of the Storm като проимам акаунт. 

@ AlkatrazBG:Acer-a изглейда много добре. Сравненеито между двете GPU-та е тука:

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-740M-vs-GeForce-840M

Като че ли съм сколенен да взема Acer вместо неизвестната за мен Packard Bell. Малко ми е странно че 740М се води по-добра от 840М. Някой знае ли защо е така?

Nvidia-та в  Packard Bell e 64-битова и има далеч по-ниска производителност от тази в Acer-a...

A и процесора на Acer-a е високо волтажен от последно поколение и най-вече е на сокет(не запоен към дъното)

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете карти са 64 битови с DDR 3 памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че от представеня линк на двете карти, същите са с различен обем  видео памет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обема на видео паметта изобщо не го гледай защото  няма никакво значение в скучая. Ако ще и с 8GB  да е  все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, но поне аз така си обяснявам разликата,че едната е малко по-добра от другата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При видео карта се гледат GPU> битове на шина > памет . При лаптоп до 1000 лева гледаш да има  свястна батерия  и  пластмасата да е  здрава . Нито очаквай хубав дисплей  нито бързи хардове  или пък  кой знае какво видео.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега не разбрах кой от двата е по-добрия избор: Asus K550LB-XO183D или Acer Aspire E5-572G-38HC? Къде мога да погледна спесификите на GPU-тата? Ако шината е най-важна ще взема този с по-добрата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейсъра е по-добрия бе човек :) Видео картите са еднакво слаби ама имаш по- хубав процесор и батерия при Ейсъра.  Вече написах ,че  шините на видео картите са 64 битови и със еднаква по бързина DDR3. Отделно от това тоя Асус е със 100 лева повече   без да предлага и 10%  повече от Ейсъра . Вместо да си купиш нисковолтажен процесор и  с матов TN  екран може да  ги дадеш тия пари за  1 плочка памет още към Ейсъра и така да си имаш идеалната машина.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема реших да питам тук :ohmy:  От тези модели кой ще ми препоръчате да избера ? Няма да се играаят игри на лаптопа, а ще се използва за студентка- интернет, скайп, офис приложения и пр.

http://www.pro-bg.com/product/Laptop/ACER-NXMPLEX027-Notebook-Acer-Aspire-E5-511-C6PG-156-HD-Celero----kupete-ot----PRO-BG----_123051.html

http://www.pro-bg.com/product/Laptop/ACER-NXMLFEX004-Notebook-Acer-Aspire-E5-521-31MZ-156-AMD-A6-63----kupete-ot----PRO-BG----_120696.html

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-ideapad-b590-59-422077.html

Спрял съм се на тези, може да препоръчате и Вие нещо :wink12:  бюджет до 600 лв. :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема реших да питам тук :ohmy:  От тези модели кой ще ми препоръчате да избера ? Няма да се играаят игри на лаптопа, а ще се използва за студентка- интернет, скайп, офис приложения и пр.

http://www.pro-bg.com/product/Laptop/ACER-NXMPLEX027-Notebook-Acer-Aspire-E5-511-C6PG-156-HD-Celero----kupete-ot----PRO-BG----_123051.html

http://www.pro-bg.com/product/Laptop/ACER-NXMLFEX004-Notebook-Acer-Aspire-E5-521-31MZ-156-AMD-A6-63----kupete-ot----PRO-BG----_120696.html

Спрял съм се на тези, може да препоръчате и Вие нещо :wink12:  бюджет до 600 лв. :wub:

По-добре този: Fujitsu LifeBook A512 A5120M72A5EE

Немски е и е доста балансирано решение за цената си! :)

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ги пренебрегват Fujitsu  но са супер здрави лаптопи   за сметка на ширпотребата  на Леново и Ейсър .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам този Lenovo B5400 като минимум. Лаптопите, които сте гледал са с лоши лъскави дисплей, чийто отблясъци много дразнят очите и съсипват зрението. Да не говорим, че ако се изнесат навън са неизползваеми, защото отразяват всеки отблясък и дори понякога в малко по-силно осветени помещения има сериозни проблеми да разчетеш какво има на дисплея.  

Лаптопите които сте намерил имат и други ендостатъци - например орязаната гаранция на единият - само една година.

Лаптопа, който ви предлагам, е от бизнес серияи е далеч по-качествен. Условието е да можете да отделите 70лв повече. В противен случай може да изберете Леново лаптопа, който сте намерил или Фуджицото, което са ви предложили колегите (също доста добър лаптоп).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.