Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже не съм много на ТИ със компютрите бих искал някой да ми помогне с избора на дъно. Реших на стария настолен компютър да му направя малко upgrade, но както казах по-горе не съм много запознат с нещата, таа.. спрял съм се на Процесор - 

AMD A4-5300 APU with Radeon™ HD 7480D

• Core Count 2
• Core Speed (GHz) 3.4
• Max Core Speed (GHz) 3.6
• Wattage 65 W
• L2 Cache Size (KB) 1024
• CMOS 32nm
• Socket FM2
• Integrated videocard Radeon™ HD 7480D

... Съответно какво дъно ми трябва, защото си нямам ни най-малка представа.. :D 

Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете каква е настоящата ви конфигурация и какъв е бюджета ви.Каква е целта на ъпгрейда?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно е напълно достатъчно за процесора, който е от нисък клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е на около 7-8 години и е с доста простичка конфигурация - AMD Sempron 1.61GHz. 512 RAM, 128 VIDEO.. С две думи компютъра си е антика.. :D А относно бюджета - 200-250 макс! Не искам да правя нещо грандиозно, просто леко подобрение! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви трябват ново дъно,процесор и рам.Но е важно дали хард-диска е със САТА интерфейс.Ако ли не,ще трябват най-малкото преходници.

Нещо такова.....

Количка

Обща стойност - 230.69 лв. с ДДС

С разликата доплащате за доставката.
А какъв е мониторът ви? Че може и видеото ви да е със старият интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хард диска не знам, защото не съм запознат и си нямам на идея какво е САТА и т.н. Монитора е AOC LCD Monitor LM942 ? :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете кутията и вижте с какви кабели е свързан диска.

250px-SATA-IDE.jpg

Широкият кабел е старият интерфейс.Ако е такъв,ще трябва да се мисли и за нов хард.

Отворете кутията и вижте какво е захранването.Споделете после с нас.

п.п.Инсталирайте програмата Speccy,пуснете я да сканира и после ни кажете какво е показало за видеокартата.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда е със широк кабел... :/

http://dox.bg/files/dw?a=83e1bc61e3 
http://dox.bg/files/dw?a=d53cf86cc2 

Май по-рентабилно ще бъде да се купи нов компютър. то в моя случай с 2 думи всичко му е за смяна !! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал какво сте качил,но щом твърдите,че кабелът е от старите,значи ще трябва и диска да се смени.Посъберете парички и действайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ,знам че мястото ми не е тук ,но искам да ви попитам един въпрос , колко е голям шанса да ме прецакат с това дъно http://olx.bg/ad/danna-platka-asus-rampage-ID5sLoO.html#01c3afff0a ,потребителя на обявата ми дава 5 дена срок за тест и ако има проблем евентуално да ми я смени с друга същата като тази дънна платка . Въпроса може и да ми е малко тъп ,но се двуумя . Благодаря предварително на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.