Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нуждая се от помощта Ви и ще бъда искрено благодарен ако се отзовете. Преди малко, случайно натиснах два пъти 'My computer' и под 'Devices and drives' се появи 'Network location' - там имаше два компютъра. Единият беше stefan-pc, а другият alienc. Интересното е, че първият компютър е на човек от отсрещния блок и го познавам. Досега това 'Network location' никога не ми се беше появявало(или поне не съм го забелязвал със сигурност). По принцип съм задал "Don't allow remote connections to this computer" в 'Remote settings', a сега отворих 'Network and Sharing Cente'r и видях, че съм на 'Private network'. Това значи ли, че могат да имат достъп до компютъра ми? Изобщо какъв е начинът да разбереа дали някой си играе с мен? Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-просто казано - следят те :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези два компютъра изчезнаха оттам. Питам сериозно, нали затова е темата - за помощ. Какъв е начинът да разбера дали има нещо такова наистина? Моля ако ще хейтвате на мой гръб изобщо не се включвайте. Наистина имам нужна помощ.

Редактирано от joax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени паролата на Wi-Fi, както и на самият рутер. Най-добре, натисни копчето за ресет, и направи отново всички настройки. В самият рутер, може да зададеш колко устройства да могат да се свързват. Направи си статични ай пи адреси, и ограничи броя, на включените устройства.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени паролата на Wi-Fi, както и на самият рутер. Най-добре, натисни копчето за ресет, и направи отново всички настройки. В самият рутер, може да зададеш колко устройства да могат да се свързват. Направи си статични ай пи адреси, и ограничи броя, на включените устройства.

Здравей, не съм с рутер. Четох в един чуждестранен сайт, че ако направя в 'Network and Sharing Center' да съм Public - забравнявам достъпа изцяло до всички папки в компютъра. Така ли е? И също - има ли начин да разбера дали съм следен по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих видео и го качих тук http://www.megafileupload.com/en/file/589337/proverka-wmv.htmlи се опитах да го сваля но есет нод антивирус ми каза ,че има вирус което не е възможно според мен ето и линкове за проверка какви ай пи адреси ви се разхождат в системата   http://www.ip-tracker.org/       a ето линк и на програмата proces hacker  http://processhacker.sourceforge.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих видео и го качих тук http://www.megafileupload.com/en/file/589337/proverka-wmv.htmlи се опитах да го сваля но есет нод антивирус ми каза ,че има вирус което не е възможно според мен ето и линкове за проверка какви ай пи адреси ви се разхождат в системата   http://www.ip-tracker.org/       a ето линк и на програмата proces hacker  http://processhacker.sourceforge.net/

Аз също съм с НОД32 и не мога да сваля файла. Можеш ли да го качиш в сайт за видео споделяне? Благодаря ти предварително :)

Други хора с предложения? И ако направя мрежата Public ще се забрани ли достъпа?

Редактирано от joax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох в интернет, че е препоръчително мрежата да е Public ако си директно вързан чрез кабел и не ползваш рутер и го направих. Къде мога да проверя дали само папка "C:\users\public" ми е била share?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.eightforums.com/tutorials/9837-network-location-set-private-public-windows-8-a.html

А тук пише за привате мрежата което значи нещо , като самотна или по защитена според мен

публична означава да се покажеш на публиката приват е по скрит да си с каква операционна система сте?

Ако се тревожите много махате ESET NOD antivirus и си слагате Comodo за съжаление винаги съм ползвал безплатната им версия , но според мен са най добрата защита от доста години ги наблюдавам просто трябва да им  се има доверие на тея то без пари се води защитна стена обаче името му е такова не пуска нищо повярвайте ми това ви трябва  http://downloads.comodo.com/cis/download/installs/1000/partners/cav_installer_3272_7b.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно като пускате компютъра си и нета си не ви излиза на декстопа съобщение от време на време Мрежов конфликт и как беше забравих . Ако мислиш че са ти откраднали на нета данните ако е така пусни молба да доставчика си да го засекът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно като пускате компютъра си и нета си не ви излиза на декстопа съобщение от време на време Мрежов конфликт и как беше забравих . Ако мислиш че са ти откраднали на нета данните ако е така пусни молба да доставчика си да го засекът

Аз се сещам едно жълто удивително излизаше  и пишеше ип конфликт май

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди години имах такъв проблем преди да мина на рутер съседа дойде в нас открадна ми данните на нета и после сезирах доставчика и взеха мерки  . Но откакто имаме оптика и защита по мак и каквито програми да използва няма да може пак да се свърже с нета ми . Така утре отивай  офиса на доставчика и му каже да вземат мерки и да го засекът  Преди години тарикатите така крадяха нет но като ги вхащаше доставчика ми направо им режаха кабелите за нета . Сега като е оптика няма такава опасност в хъба си има много защити  и явно твоя доставчик няма защити това е кражба на нет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох в интернет, че е препоръчително мрежата да е Public ако си директно вързан чрез кабел и не ползваш рутер и го направих. Къде мога да проверя дали само папка "C:\users\public" ми е била share?

Отваряш services,намираш следните услуги:Internet Connection Sharing (ICS),Routing and Remote Access . Задаваш в свойсвста им Disabled!Рестартираш и си готов.Вече няма да има свързване към компютъра ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш Control Panel\Network and Internet\Network Connections и гледаш дали имаш еи тая иконка която сам очертал на снимката,ако имаш и даваш disable.

При мен така изчезнаха другите компютри които се появяват.

post-254069-0-31661200-1418988365_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах ви и един прост скрипт за изключване на по-опасните функции.

Преди да го стартирате направете нова точка за възстановяване за всеки случай.

Създаване на точка за възстановяване

След това изтеглете следния файл disable_dangerous_services_7.reg и го стартирайте.

Изберете с YES на диалоговия прозорец. Рестартирайте системата и вижте дали има промяна.

Все пак инсталирането на добра стена е препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах ви и един прост скрипт за изключване на по-опасните функции.

Преди да го стартирате направете нова точка за възстановяване за всеки случай.

Създаване на точка за възстановяване

След това изтеглете следния файл disable_dangerous_services_7.reg и го стартирайте.

Изберете с YES на диалоговия прозорец. Рестартирайте системата и вижте дали има промяна.

Все пак инсталирането на добра стена е препоръчително.

Извинявайте че се намесвам в темата - но това за 32 или 64 битова система е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми за намесата. Темата не е в HJT раздела така че тук всеки може да вземе участие. :)

Колкото до скрипта, не би трябвало да има значение от архитектурата в случая. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.