Премини към съдържанието
slavcho hadjiyata

Инсталиране на калкулатор

Препоръчан отговор

Здравейте! Имах си инсталиран калкулатор, но след намесата ми напоследък в системата, заради проблемите, които имах, забелязах че е „липсал“ калкулатора. В synaptic се съдържат много програми, съдържащи в себе си думата calculator, но се затруднявам коя да избера. Ползвам Debian GNU/Linux 7.7 Wheezy.
Моля, ако някой желае ,да ме светне“ по въпроса как да подходя. Бих се радвал да науча, как е редно да се прави по принцип в такива случаи от хора, ползващи английския език, колкото китайския и всички останали чужди езици.
Благодаря предварително! Желая здраве и успех във всяко начинание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя случай - gcalctool. Стига да си все още с GNOME 3.

9102_large.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ползваш Galculator. Няма зависимости и можеш да го ползваш във всички графични среди. Има три режима, които ще видиш в менютата.

Когато закъсаш за калкулатор, просто натискаш Alt+F2, пишеш 

xcalc

и натискаш 

Enter.

X-калкулаторчето е простичко, но много удобно. Аз съм му направил и стартер, който излиза в Инструменти/Помощни програми.

http://s19.postimg.org/4c2727sxf/xcalc.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ползваш Galculator. Няма зависимости и можеш да го ползваш във всички графични среди. Има три режима, които ще видиш в менютата.

Когато закъсаш за калкулатор, просто натискаш Alt+F2, пишеш 

xcalc

и натискаш 

Enter.

X-калкулаторчето е простичко, но много удобно. Аз съм му направил и стартер, който излиза в Инструменти/Помощни програми.

http://s19.postimg.org/4c2727sxf/xcalc.png

Сърдечно благодаря cybercop! Както винаги сте бърз и точен. Аз обаче не мога да намеря инструкция(търсих на български и руски ез.) за това как се работи със стартера. Например как да се изкара иконка на плота за програма, която се вижда в synaptic, че е инсталирана. Когато имате време, мола за няколко реда с пояснения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е стартера, който съм си направи за xcalc

http://dox.bg/files/dw?a=c2c563310a

Ако искаш, можеш да го сложиш в usr/share/applications или направо на десктопа http://s19.postimg.org/6lzi4ggmr/xcalc1.png .

Стартерите на програма са обикновени текстови файлове, като се променя разширението от .txt на .desktop.

Примерно : xcalc.desktop

Съдържанието на файла :
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=xcalc
Name[bg]=Калкулатор
Comment=Calculating
Comment[bg]=Извършване на изчисления
GenericName=Calculator
GenericName[bg]=Калкулатор
Exec=xcalc
Icon=gnome-calculator
Terminal=false
Type=Application
X-MultipleArgs=false
Categories=GTK;Utility;
Keywords=GTK;Utility;Calculator;
StartupNotify=false

В текстовият файл, който започва задължително с [Desktop Entry] задаваш име, командата - Exec (най важно) и по желание - икона, описание и други глезотийки. В секция "Категория", описваш, къде да се появява стартера, когато е поставен в usr/share/applications. Стартер, използван само  върху десктопа е достатъчно да съдържа Име, Команда и Икона. Конкретният стартер е настроен да се показва в "Инструменти" или "Помощни програми", след, като бъде поставен при останалите стартери в usr/share/applications.
Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.