Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да поддържам 10/15 сървъра на CS-GO!

Знам че само с процесор няма да стане, ще си е във кутия със дъно, захранване, рам, хдд.

Но тях ще ги обсъдим след процесора.

Здравейте, нов съм и ме интересува intel Xeon E3-1231 V3 дали ще се справи с 10/15 сървъра на CS GO!

И какви пари бихте дали вие за дъно, рам, хард, захранване за да може да ми излязат по-евтини понеже процесора си е доста скъп и без тва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв интернет имате за тия сървъри  и колко натоварване очаквате ? Ти  какви пари си предвидил  горе -долу  за всичкия хардуер ?  И за да не се чудиш  кое колко струва   ти предлагам  следното решение на всичките ти въпроси .

Сървър HP ProLiant ML310e G8 v2 с процесор Intel® Xeon® E3-1220v3 3.10GHz, 1x4GB, 2x1TB, DVD-RW, Захранващ блок 350W Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG

Благодаря за готовата конфигурация, но не искам да е готова защото излиза хем слаба, хем скъпа.

Няма нищо сложно да си намеря другите части и да си сглобя сам.

Копютъра който ще сглобявам искам да става за сървър, но и примерно ако спра да хоствам, да мога да си го ползвам за desktop и да обработвам видео с него, с програми като photoshop, After Effect, 3D cinema.

Главно за сега искам да е за поддръжката на сървъри CS-GO! 10/15 броя да пусна.

Ето нещата които съм избрал:

Дъно: https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550492 134.57 лв ASRock B85 Pro4, B85, LGA1150, DDR3, PCI-E 3.0

Захранване: https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=574360 103.88 лв 550W Arctic Cooling Fusion 550R, Active PFC, 80+, 80mm ARCTIC F8 Pro вентилатор

Рам памет: https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=545974 347.39 лв 2x8GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance

Хард диск: https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=545791 180.86 лв 250GB WD VelociRaptor™, SATA 6Gb/s, 10000rpm, 64MB, 3.5"(8.89 cm) ИЛИ https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=542872 160.69 лв 500GB Seagate Constellation™ ES, за голямо натоварване, SATA3, 7200rpm, 64MB, 3.5" (8.89 cm)

Кажете ми сега тези компоненти съвпада ли всичко, ако не с какво да заменя или ако имате по добро предложение целия съм в слух.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е сървърен процесор,другото е подобрен i5

http://nikem-bg.net/computer-components/XEON-E5-2603V3-1.6G-15M-BOX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тогава  си асемблирай една гейминг  машина  със много рам + SSD+ 2 диска в RAID  и си готов.

ASROCK Z87 KILLER /1150
I7-4790K /4.0G/8MB/BOX/LGA1150
CM HYPER 212 EVO
2X8G DDR3 1600 KINGST HYPX SVG
INTEL 120 SSD 530 929868
HDD 1TB SATAIII WD Black 7200rpm 64MB
FD CORE 3300 ATX BLACK
PSU FORTRON AURUM S 600

Обща стойност - 1 934.04 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте предвид че искам частите да ги събирам в кутия за настолен компютър

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=546345 или тази https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=551154

А този сървърен процесор V3-1.6G-15M-BOX може ли да се постави в една от тези котии или е пригоден за тези плоските сървъри като в поста на AlkatrazBG

???

AlkatrazBG много пари е това което ми предлагаш, аз искам да е до 900 лв. Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооооо  ти ще си купиш страшен комп за тия 900 лева .  Ми взимай  си   някой i5  да речем I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150  и го  бодваш  на избраните от тебе части и това е.  Но на такава машина ще пуснеш  10 сървъра  ама някой друг път. Ако си и на домашен интернет  със малко ъплоуд  хептен  ще е мазало работата. И смени това умряло захранване със PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE . За кутия  се огледай  към тая примерно CoolerMaster ATX, CoolerMaster N400, USB3.0, черна, без захранване (NSE-400-KKN2)

Ти реално не искаш  да имаш сървърна машина а домашен компютър  на който хем да работиш  хем да  играеш хем да хостваш . Ще ти трябва и  нещо такова XenServer  ако искаш да си напускаш  виртуалните хостове за различните сървъри . Ако ги пускаш тия сървъри и под windows   ще е хептен  нищо и половина.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооооо  ти ще си купиш страшен комп за тия 900 лева .  Ми взимай  си   някой i5  да речем I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150  и го  бодваш  на избраните от тебе части и това е.  Но на такава машина ще пуснеш  10 сървъра  ама някой друг път. Ако си и на домашен интернет  със малко ъплоуд  хептен  ще е мазало работата. И смени това умряло захранване със PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE . За кутия  се огледай  към тая примерно CoolerMaster ATX, CoolerMaster N400, USB3.0, черна, без захранване (NSE-400-KKN2)

Сървър на мен ми говори xeon e5,но явно човека е решил да прави някакво примитивно кашонче за лек гейминг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауууу още по лзе  I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Не че разбирам много, но със xeon съм запознат до някъде и не можеш да сравняваш след като чистoта на xeon E3 -1231 V3 е 3.3GHz + Max Turbo Frequency до 3.7, да не говорим че  разполага с 4 физически и 8 логическа ядра, 8MB кеш, което ще рече че се превръща в 8 ядрен процесор за сървъри и работни станции.

И това че е сокет LGA 1150 го прави още по евтин за намирането на евтина дънна платка ито голям избор.

Ако трябва да избирам между Core i7-4770 и Xeon E3 -1231 V3, бих избрал без колебание xeon -ката.

Прочети тази статия може би ще си промениш мнението за скъпите core i5/i7 http://news.desktop.bg/revyuta/predstavyane-na-intel-xeon-e3-1230-v3-byudzhetniyat-protsesor-za-video-obrabotka/

Monicho

Процесорите intel Xeon E5 са много добри наистина като започват от 6 ядра и нагоре, но и цените им са доста по високи + това най евтиното дъно за сокет VGA2011-3 е от 450лв нагоре.

Не ми трябват такива скапотии...

Казах че искам да го ползвам за сървър който ще бъде на линукс без графична среда, интернета ъплоуда ще е 50-70

Нека не променяме и оставим процесора да ми е Xeon E3 -1231 V3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е поддръжка на сървър, съвсем друго е хостване на 10+ сървъра с по 15 слота, ще ти трябва машина с поне 2 процесора и доста памет за над 2,5-3к пък да не говорим за свързаността.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич  да си забелязал ,че тоя процесор дето ти си го написал е без видео карта ? Intel® Xeon® Processor E3-1231 v3 (8M Cache, 3.40

Как точно мислиш да изкараш образ на монитора  ? Ако държиш да си със Ксеон барем вземи тоя ,че има видео карта вградена XEON E3-1276V3/QUAD/3.6/8M/B0X

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пари ще ми излезе тоя образ.

Оставете образа аз ще се погрижа за това, понеже в момента не ми е важен образа, пък мога и без него нали ще е сървър за хостване и аз ще влизам през putty ако трябва и пак ще съм със образ от другото PC.

Ако трябва видео слабо ще взема.

Сега някой ще потвърди ли че тази конфигурация която съм събрал по горните ми постове, е съвместима на 100% ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или прежали 15-те сървъра и направи само един или прежали още 3000 лева,изобщо не очаквай да се играе в тези сървъри с такъв лаг,какъвто ще има и изобщо не очаквай да изкараш образ без видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ,дъното и паметта са съвместими както и  кутията и захранването. Хардовете и те стават  както е видно.  Като искаш си го купи но такава конфигурация няма да ти свърши работа защото е прекалено слаба  за  това което искаш ти. Ако можеше да се пускат толкова сървъри от  домания компютър и на интернет за 30 лева нямаше да има нужда от хостинг компании  а всеки щеше да си хоства от мазето . Успех с начинанието и дано поне  комшиите от входа  или улицата да може да  държи тоя сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко сървъра според вас ще мога да хоствам с тези компоненти които съм избрал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко сървъра според вас ще мога да хоствам с тези компоненти които съм избрал ?

5-6

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5-6

Сигурен ли си, и как разбра че мога 5,6 сървъра да хоствам ?

Да не би само да е предположение, или знание от опит го казваш.

Да не би да играеш на тото ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, и как разбра че мога 5,6 сървъра да хоствам ?

Да не би само да е предположение, или знание от опит го казваш.

Да не би да играеш на тото ;)

Ами да кажем по 2 гигабайта на сървър,станаха 12 и още 2 за Win,станаха 14,хубаво е да има поне 2 резерв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава да речем че ми трябва сега видео, нека да е гд добро.

Какво ще кажете за това Sapphire R7 240 4GB DDR3 WITH BOOST http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=52690

И понеже дъното ми поддържа тези слотове

1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1: x16 mode), 1 x PCI Express 2.0 x16 Slot (PCIE2: x4 mode), 2 x PCI Slots, Supports AMD Quad CrossFireX and CrossFireX

Възможно ли е да шибна 2 по Sapphire R7 240 4GB DDR3

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава да речем че ми трябва сега видео, нека да е гд добро.

Какво ще кажете за това Sapphire R7 240 4GB DDR3 WITH BOOST http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=52690

И понеже дъното ми поддържа тези слотове

1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1: x16 mode), 1 x PCI Express 2.0 x16 Slot (PCIE2: x4 mode), 2 x PCI Slots, Supports AMD Quad CrossFireX and CrossFireX

Възможно ли е да шибна 2 по Sapphire R7 240 4GB DDR3

?

Нали питате за сървър, какво е това видео? За какво ви е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да мога някой ден като спра да хоствам, да си го ползвам за desktop, като сърфиране в нета, игри, работа с видео обработка.

Но сега главната цел е хостване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е такова видео ? Трябва ти някакво колкото образ да имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да мога някой ден като спра да хоствам, да си го ползвам за desktop, като сърфиране в нета, игри, работа с видео обработка.

Но сега главната цел е хостване.

Тогава е безсмислено да добавяте видео сега. Когато решите да ползвате машината за десктоп ще са се появили нови карти на пазара, цените ще са паднали и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора масово бъркате сървър (пълнежа на комютъра) със сервизна услуга (в случая гейм сървър т.е. софтуер)  ;)

Редактирано от saentist (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го обясня не знам.

Ще набутам хубаво видео в тая машина и ще хоствам с нея, видеото няма да играе почти никаква роля до като машината хоства, обаче до като не дойде момента да спра да хоствам.

След като спра да хоствам каквото и да е било, ето тук видеото което не е работило до сега, вече ще започне да играе своята роля. 

Сега бихте ли ми отговорили на първия зададен въпрос за видеото ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.