Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си свържа клавиатурата към телефона, която е с USB та въпроса ми е дали продават някъде такива кабели и дали ще стане номера, телефона е HTC desire 816, а това което видях е този кабел дали го има в бг и дали ще стане?sku_141180_1.jpg

Ако не става по този начин, то какъв начин ще ми предложите, не искам от тия мини блутот клавиатурки, искам нещо по-голямо, ако не става по този начин, иначе, ако става имам си клавиатура и само да си я свържа, ако става номера с кабелчето, ако ли не дайте идеи, малко е страннен въпроса едва ли много хора ползват клавиатури, на тела дори незнам дали става...

Редактирано от problem33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще се разберат клавиатурата и телефона не знам. Предполагам, че говориш за стандартна PC клавиатура - 102 бутона (примерно)

За кабела - кабел с мини USB има на много устройства, за женското USB - може да ползваш преходник или хъб/суич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за клавиатура за компютър говоря, ок, а друг вариант, щом този е несигурен, каква клавиатура мога да взема която е сигурна, че е съвместима, и да не е МИНИ ами , четох някъде за някакви сгъваеми, но пак са за телефон, не искам да е МИНИ просто, и затова се допитвам, да знам какво да купувам, но определено ми трябва, само трябва да разбера кое ще стане и как, за да не отида да купя и да не стане , защото не съм запознат.

IMG_0126.jpg

е такава големина ми трябва, ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за клавиатура за компютър говоря, ок, а друг вариант, щом този е несигурен, каква клавиатура мога да взема която е сигурна, че е съвместима, и да не е МИНИ ами , четох някъде за някакви сгъваеми, но пак са за телефон, не искам да е МИНИ просто, и затова се допитвам, да знам какво да купувам, но определено ми трябва, само трябва да разбера кое ще стане и как, за да не отида да купя и да не стане , защото не съм запознат.

Досега към виждал външна клавиатура само за Sony Ericson - ама пак беше мини.

На този телефон нали има Bluetooth - ако имаш и на компа, свързваш ги и ... ти си човека. Можеш да набираш от компа, да провеждаш разговори, да пращаш смс-и, да слушаш музика от телефона ... за си пуснеш тетъринг ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне , трябва ми клавиатура, не ми върши работа към компа. ще видим друг дали е запознат. мерси за идеята, иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ти трябва да поддържа OTG технологията и тогава стават нещата. Моя телефон я поддържа и си имам този кабел, твоя гледам, че пише. че го поддържа та един такъв кабел можеш да си го намериш за 10-тина лева и ще бъде сигурна работата на клавиатурата. Аз съм пробвал с мишка и си работи без проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Desire 816: 

It supports USB On The Go so you can hook up a mouse, keyboard or external storage.

Значи може да му закачиш клавиатура.

Този кабел не става, той е mini USB, трябва ти  micro USB.

Нещо такова:

callmate-micro-usb-otg-cable-400x400-ima

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Desire 816: 

Значи може да му закачиш клавиатура.

Този кабел не става, той е mini USB, трябва ти  micro USB.

Нещо такова:

callmate-micro-usb-otg-cable-400x400-ima

моя кабел е абсолютно същия като показания от питащия, мога да го снимам даже..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самите клавиатури в повечето случаи се продават с кабел и адаптери за различни видове портове. Моята е с най-обикновен кабел, който може да се купи за 2 лева от всеки магазин, адаптери също се намират. Отделно може да работи и през Bluetooth. Ползвам я чат-пат като резервна външна батерия, когато съм на места, където няма контакт наоколо и е неудобно да оставям телефона в колата да се зарежда.

image-94C6_5493E827.jpg

image-4F2E_5493E827.jpg

image-D424_5493E827.jpg

image-A0BE_5493E827.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моя кабел е абсолютно същия като показания от питащия, мога да го снимам даже..

И как влиза тук кабела сниман от питащия в първия пост?

htc_desire_816_bottom_ndtv.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как влиза тук кабела сниман от питащия в първия пост?

Като "на млада булка"

по спецификация на телефона си е микро, а не мини usb.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като "на млада булка"

по спецификация на телефона си е микро, а не мини usb.

Предполагам че с булката ще стане, те сега булките са с UNIVERSAL SET, like this:

C68-10-in-1-Universal-USB-Car-Charger-Ad

Сега сериозно на темата. Имам Desire 500. Пробвал съм да му включвам безшична мишка - Logitech M175 и си работи чудесно. Клавиатурата която съм пробвал е обикновена , жична. Също работи, но с лек "лаг". Предполагам че с desire 816 e същото. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самите клавиатури в повечето случаи се продават с кабел и адаптери за различни видове портове. Моята е с най-обикновен кабел, който може да се купи за 2 лева от всеки магазин, адаптери също се намират. Отделно може да работи и през Bluetooth. Ползвам я чат-пат като резервна външна батерия, когато съм на места, където няма контакт наоколо и е неудобно да оставям телефона в колата да се зарежда.

image-94C6_5493E827.jpg

image-4F2E_5493E827.jpg

image-D424_5493E827.jpg

image-A0BE_5493E827.jpg

тази твоята е специално за телефон, нали, един приятел ми каза, че ще ми вземе пак такава като твоята, само , че по-голяма размер на клавиатура на лаптоп, и пак безжична, защото ми трябва по-голяма, значи е по добре, от този род клавиатури, които са специални, смисъл с адаптер и обикновенна гейминг клавиатура с повече копчета ще прави проблем, така ли? а тия които са специално за телефон и таблет, стават ли на комп например? или те са специално за телефон и таблет,

И как го ползвате като външна батерия, то как се зарежда и къде има батерия тази клавиатура, как стоят нещата с тия безжични клавиатури като твоята? През какво се зарежда тази клавиатура, и как вие е ползвате за батерия на телефона? зима от заряда на клавиатурата ли как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно по едно:

Нямам представа дали по-голяма клавиатура за компютър би правила проблем на телефон - моята е за телефон и не съм я ползвал на компютър никога, нито съм опитвал да ползвам клавиатура за компютър на телефона. Предпочитам жичните клавиатури по ред причини. Т.е. няма съмнение, че тази специално е за телефон, но не знам дали става и за компютър - това не ме интересува - за компютрите си имам отделни клавиатури.

Външната батерия се зарежда или от контакта с адаптера на телефона (със същия кабел USB - microUSB) или чрез някой от портовете на компютрите (със същия кабел), т.е. по същия начин като телефона. Ползвам я, като я свържа с кабела, който съм снимал по-горе. Тогава телефонът просто се зарежда от нея и я ползва за източник на енергия вместо контакт. В самата клавиатура има и вградена батерия, която е достатъчна за 2-3 зареждания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста популярна и евтина алтернатива на "клавиатура за всичко". Става и за телевизор със "смарт" функции. Удобна за хора , които са свикнали с тъч-пад.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не съм го пробвал ,но това ми искара гугъла искам да помогна на човека в тоя прекрасен форум ,в който всички си помагаме дано да избере това което съм мму предложил

Доста популярна и евтина алтернатива на "клавиатура за всичко". Става и за телевизор със "смарт" функции. Удобна за хора , които са свикнали с тъч-пад.

Настръхнаха ми космите като чух смарт тв там говорим за хакове от световно ниво до колкото знам искренно се надявам да съм помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви хакове от световно ниво?

Да не бъркаш нещо?

Хакове за Wi-Fi донгъли - да! Ама за клавиатури?

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.