Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро утро приятели, преди малко едни аверчета ми докараха едни тонколони на вилата за новогодишно парти "да изпратим старата година" , но имам проблем с самите колони. Значи свързвам ги към лаптоп/а всичко е окей, но самите кабели на колоните са много къси. Въпроса ми е, как мога да удължа кабелите на колоните. Значи едната колона, трябва да бъде на 1-вия етаж, а 2-рата да бъде на втория етаж на "верандата". Ще съм благодарен, ако ми дадете съвет какво решение да измисля. Също така, ще ми докарат по-късно и някакъв усилвател "Pioneer" , него също ще бъде ли възможно да го удължим с някакви кабели? Извинявам се, но май добре не можах да обясня какво имам впредвид, но в тази сфера на аудиотехниката съм пълна 0-ла. Благодаря предварително :)

П.п. Това са колоните

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си свързал да свири от лаптопа,можеш да удължиш само кабелите на самите колони.Всяка си е с по един кабел,като спазваш ориентацията по цвета на самия кабел(да не обърнеш плюса и минуса).Ако не можеш да се справиш,направи снимки и ги качи тук,с въпросите които имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви точно са колоните и как ги свързваш към лаптопа?

Може би е трябвало да прикачиш картинка, но на мен нищо не ми излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колоните явно са активни(с усилвател в една от тях),тъй че според мен няма как да ги включиш в усилвателя,който ще ти донесът,освен ако има стерео жак за някакъв изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си свързал да свири от лаптопа,можеш да удължиш само кабелите на самите колони.Всяка си е с по един кабел,като спазваш ориентацията по цвета на самия кабел(да не обърнеш плюса и минуса).Ако не можеш да се справиш,направи снимки и ги качи тук,с въпросите които имаш.

В момента не съм на вилата, по-късно ще прикача снимки. Просто целта ми е едната колона, да е на първия етаж, а втората да е на терасата на вториа етаж до външния басейн. Това ми е целта, иначе двете на едно място когато са, на втория етаж едвам се чува звука.

Какви точно са колоните и как ги свързваш към лаптопа?

Може би е трябвало да прикачиш картинка, но на мен нищо не ми излиза.

Просто вкарвам жак/а в входа за музиката на лаптоп/а и това е, след това почват да си свирят.

Това са колоните; - HI FI тонколони Elite EF 100 Emotion

439ef100.jpg

колоните явно са активни(с усилвател в една от тях),тъй че според мен няма как да ги включиш в усилвателя,който ще ти донесът,освен ако има стерео жак за някакъв изход.

Не му разбирам, по-горния си пост прикачих снимка.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията за тези колони, която успях да намеря, е толкова оскъдна, че мога само да предполагам, че са активни, а за окабеляването си нямам никаква представа по същата причина... Иначе да, бих опитал да помогна.

Ако колоните са при теб, дали не можеш да снимаш входове и изходи по тях и да покажеш тук?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехо, няма ли да помогнете бре?

Тези колони не са активни /без вграден усилвател са/ и ще ти трябва и усилвател освен лаптопа. Мощността им е достатъчно малка за да не стават за това дето го мислиш. Тези колони и в затворено помещение пак са слаби за купон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Свързах се с LZ4JW - Стефан по телефона, той ми обясни всичко което трябва да направя. Благодаря на всички, най-вече на LZ4JW.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.