Премини към съдържанието
korduna

Проблем с "Горещ рестарт" при инсталация

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.

Извинете за тъпото заглавие, но и аз се чудя какво да напиша. Накратко - снощи инсталирах на едно другарче Линукс Минт 17.1. Та понеже трябваше да добавя и някакви десктоп игрички, в един момент пуснах Kpat. И баш по време на инсталацията на файловете на KDE (преди това нищо друго за тази среда не е било инсталирано), спря токът. Компът е стационарен, без UPS. Естествено, аз реших проблема просто - понеже инсталацията бе съвсем прясна, просто инсталирах наново всичко. Но преди това си поиграх да видя какъв е ефектът.

- Инсталирах още няколко приложения от KDE - всичко се инсталираше нормално, но без иконвките на бутоните. Иначе всичко работеше. 

- gbgoffice обаче не щя да се инсталира, съобщаваше за някаква сериозна грешка.

- Спелчекът на приложения за KDE - например Kword, макар правилно настроен и без да дава съобщения за грешки, не работеше.

Питането ми е - какво трябва да се направи, ако човек не ще да преинсталира? (Оправянето на счупени пакети през synaptic не помогна, нито който и да е графичен инструмент, който би трябвало да е ангажиран с оправянето на подобен проблем).

Редактирано от korduna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питането ми е - какво трябва да се направи, ако човек не ще да преинсталира? (Оправянето на счупени пакети през synaptic не помогна, нито който и да е графичен инструмент, който би трябвало да е ангажиран с оправянето на подобен проблем).

Провери ли, дали configure -a (за недоинсталирани пакети) и install -f (неудовлетворени зависимости) няма да ти свършат работа :

sudo apt-get update

sudo dpkg --configure -a

sudo apt-get update

sudo apt-get install -f

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, няма как да пробвам, щото вече е минало-бешало. Мисълта ми беше дали има някакви универсални методи за справяне с подобни проблеми? Това, което казваш, дали е част от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Универсални методи има, но кои са универсалните проблеми ?

Двете команди, които съм ти дал са за продължаване на незавършена инсталация и за инсталиране на липсващи зависимости, ако са налични в хранилищата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Универсални методи има, но кои са универсалните проблеми ?

Двете команди, които съм ти дал са за продължаване на незавършена инсталация и за инсталиране на липсващи зависимости, ако са налични в хранилищата. 

Не-дай-Боже, ще го пробвам при нужда, на мен лично за първи път ми се се случи нещо подобно... Явно това е отговорът, просто няма върху какво да го пробвам в момента, а и дано не се наложи. Записах си, ще зная.

Редактирано от korduna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По- добре да не ти се налага. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.