Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , скоро не бях проверявал цените на хардуера . Това което забелязвам е че оперативната памет продължава системно да повишава цената си . 

Преди  почти 2 години закупих 2х8 Corsair CL10 за 175 лв . В момента евтините двойни кит-ове са над 300 лв . 

Доколкото си спомням имаше някакъв проблем с една от фабриките в Тайланд , някакво мощно земетресение... и това беше нарушило доста сериозно производствения процес . Но от тогава мина доста време . Или по скоро има голямо търсене и малко предлагане и търговците вдигат цените ?

Забелязах че и при видео картите има някакво покачване на цените . Когато си купих моята 780-тка ( март 2014 ) помня че версията на Gigabyte беше 870-890 лв . В момента някаква Palit-ка струва 1020 лв.

Някой може ли да ми обясни какво се случва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , скоро не бях проверявал цените на хардуера . Това което забелязвам е че оперативната памет продължава системно да повишава цената си . 

Преди  почти 2 години закупих 2х8 Corsair CL10 за 175 лв . В момента евтините двойни кит-ове са над 300 лв . 

Доколкото си спомням имаше някакъв проблем с една от фабриките в Тайланд , някакво мощно земетресение... и това беше нарушило доста сериозно производствения процес . Но от тогава мина доста време . Или по скоро има голямо търсене и малко предлагане и търговците вдигат цените ?

Забелязах че и при видео картите има някакво покачване на цените . Когато си купих моята 780-тка ( март 2014 ) помня че версията на Gigabyte беше 870-890 лв . В момента някаква Palit-ка струва 1020 лв.

Някои неща поскъпват,някои поевтиняват много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е бизнес индустрия.

промитите мозъци заслужават това 'наказание'.

iPhone18, не знам си какво...

Хляба и ножа са в производителите и в търговците. Можеш ли нещо да направиш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда.В България всичко е много скъпо,8 гигабайта рам в newegg вървят по 60 долара,а тук са 130 минимум.Видеокарти има 760-ки по 180 долара,тук тръгват от 380 лева.Не сравнявайте пазарите просто...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Apple... за ябълките какво да говорим , всеки който е прочел книгата на Стийв Джобс знае за какво става въпрос . 

Тука става въпрос за нещо което е излязло на една цена , далеч по - ниска от цената на която се продава в момента , не говорим за нови модели , а напротив . Надявам се да получа по-обоснован отговор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доларчето върви нагоре и доставчиците се презастраховат... Относно цената на рамта, тя има своите спадове и пикове, но ако долара продължи нагоре, едва ли ще има спад... Още повече, че постепенно ще навлезе и DDR4, което ще намали производството на Тройката и цената ще се запази и дори расте...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е за съжаление купуваш някакъв компонент да речем за 400 лв и след 2-3-4 години цената си остава същата че дори със някой лев отгоре до като преди не беше така за 1 година цената падаше доста . Но какво да се прави вече да имаш нова конфигурация си е скъпо удоволствие равнява се на една кола кажи речи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е за съжаление купуваш някакъв компонент да речем за 400 лв и след 2-3-4 години цената си остава същата че дори със някой лев отгоре до като преди не беше така за 1 година цената падаше доста . Но какво да се прави вече да имаш нова конфигурация си е скъпо удоволствие равнява се на една кола кажи речи :(

Тези които са решили да се разделят с хардуер закупен през последните 2 години , няма да са на такава загуба :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долар - нефт. Това е връзката.DDR 3 поскъпва, както поскъпна и DDR2  навремето. В Тайланд имаше наводнения, но те се отразиха на цените на хард дисковете. Паметта точно тогава удари дъното като цена. цените ще паднат, когато долара от 1.60 лева, стане 1.25 лева, какъвто бе преди години, за които явно си спомняш с умиление. Сметни 35 стотинки на долар колко левчевта правят. Ако една видеокарта е струвала 300 долара преди, то в левове това е било 375. Към днешна дата това са вече 480. 

Сега далаверата е следната - Пестиш 20 лева от резервоар и ги спестяваш за нов хардуер. Хватката е, че когато долара е скъп, нефта е евтин и обратно. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях изключил за долара , покрай тази инфлация с рублата и американците с техния шистов газ , но наистина долара определено е тръгнал нагоре и ще продължава да расте . Интересно какво ще се случи с еврото . Тук от любители компютърджии влизаме във водите на икономистите , така че е много вероятно да почнем да се давим :)

Сега ми стана интересно и ще започна да чета кой добива полупроводникови елементи , в какви количества и на кой ги продава . 

И ако китаеца произвежда нещо защо то задължително да е вързано към долара .

Американците 2010 година добиват 32 милиарда кубични метра природен гас на година срещу 200 милиарда за Русия 

Редактирано от naTpuoT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях изключил за долара , покрай тази инфлация с рублата и американците с техния шистов газ , но наистина долара определено е тръгнал нагоре и ще продължава да расте . Интересно какво ще се случи с еврото . Тук от любители компютърджии влизаме във водите на икономистите , така че е много вероятно да почнем да се давим :)

Сега ми стана интересно и ще започна да чета кой добива полупроводникови елементи , в какви количества и на кой ги продава . 

И ако китаеца произвежда нещо защо то задължително да е вързано към долара .

Американците 2010 година добиват 32 милиарда кубични метра природен гас на година срещу 200 милиарда за Русия 

Не се захващай с политика, че дори и самите политици не могат да разберат нищичко. А защо долара е така важен? Това е много дълга тема и затова почнах с това, да не се захващаш с политика. Но все пак...доларът е единствената валута, която се печата съвсем свободно и законно при нужда, без никой да може да каже нищо на федералния резерв. Всички държави държат резервите си в долари. Беше времето, когато златото бе важно. Отдавна обаче нито една валута не е обезпечена със злато, въпреки че на някои пише това или по-точно пишеше, включително на стария български лев. Доларът от десетки години също не е обезпечен със злато и ако някой иска вместо хартийки да му дадат злато, няма да стане. И тук вече ще навляза в много дълбоките дебри на конспирацията. Та накратко - доларът е единствената валута и изобщо единственото средство, което се ползва за държавен резерв. Нито златото, нито нефта, нито дори сиренето могат да удържат на натиска. Не случайно казах сирене, защото някои сирена се ползват в Италиански банки вместо долари и злато. Причината е, че сиренето зрее една година и се продава на висока цена. Винаги има пазар за него и банките предпочитат да инвестират в сирене, вместо в несигурни хартийки или дори злато. Егаси жабарите. Да знаеш ти, че спестяванията ти след година ще бъдат изядени от озверели от глад италианци... Обаче явно работи. Работи и доларът. Затова когато нефта пада умишлено или не, долара скача. В случая спадът на цената на нефта не е случаен. може да бъде спрян, но целта е притискане на Путин и анархия в Русия. Обаче аз не съм сигурен кое е по-голямото зло за нас - анархията в Русия или евтиния долар. при всички положения е добре доларът да е нисък, а Путин да си стои там, да прави икономика и светът да е доволен. Да, ама не. Тук пак опираме до оскъдните ресурси  и пак едва ли на някой му е ясно, включително на американските анализатори, какво изобщо става и какво трябва да стане. Интереси. Но цялата работа почна преди около година и нещо, когато няколко развиващи се държави като Русия, Бразилия, Китай, Аржентина, Южна Африка и Индия, решиха да подливат вода на долара, създавайки БРИКС( идва от имената на държавите). Тая организация трябваше да конкурира световната банка, но не и бе писано. Точно затова почнаха събитията и в Украйна. Защото Америка няма интерес от силни държави с многомилиардно население. Представи си какво ще стане, ако тия държави се обединят и тяхната банка стане голям фактор в световната икономика. Ами САЩ вече няма да могат да печатат долари свободни, доларът ще се срине и американците ще видят къде зимуват раците, както ние видяхме и виждаме все още. 

И един цитат от Wikipedia:

В България заради медийния чадър и манипулация, работещи за чужди интереси, създаването на Банковия съюз БРИКС през 2013 г. на 5 април мина незабелязано по време на протестите срещу банкокрацията и злоупотребите с власт. Събитията за развитие на човечеството предстоят.
Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се захващай с политика, че дори и самите политици не могат да разберат нищичко. А защо долара е така важен? Това е много дълга тема и затова почнах с това, да не се захващаш с политика. Но все пак...доларът е единствената валута, която се печата съвсем свободно и законно при нужда, без никой да може да каже нищо на федералния резерв. Всички държави държат резервите си в долари. Беше времето, когато златото бе важно. Отдавна обаче нито една валута не е обезпечена със злато, въпреки че на някои пише това или по-точно пишеше, включително на стария български лев. Доларът от десетки години също не е обезпечен със злато и ако някой иска вместо хартийки да му дадат злато, няма да стане. И тук вече ще навляза в много дълбоките дебри на конспирацията. Та накратко - доларът е единствената валута и изобщо единственото средство, което се ползва за държавен резерв. Нито златото, нито нефта, нито дори сиренето могат да удържат на натиска. Не случайно казах сирене, защото някои сирена се ползват в Италиански банки вместо долари и злато. Причината е, че сиренето зрее една година и се продава на висока цена. Винаги има пазар за него и банките предпочитат да инвестират в сирене, вместо в несигурни хартийки или дори злато. Егаси жабарите. Да знаеш ти, че спестяванията ти след година ще бъдат изядени от озверели от глад италианци... Обаче явно работи. Работи и доларът. Затова когато нефта пада умишлено или не, долара скача. В случая спадът на цената на нефта не е случаен. може да бъде спрян, но целта е притискане на Путин и анархия в Русия. Обаче аз не съм сигурен кое е по-голямото зло за нас - анархията в Русия или евтиния долар. при всички положения е добре доларът да е нисък, а Путин да си стои там, да прави икономика и светът да е доволен. Да, ама не. Тук пак опираме до оскъдните ресурси  и пак едва ли на някой му е ясно, включително на американските анализатори, какво изобщо става и какво трябва да стане. Интереси. Но цялата работа почна преди около година и нещо, когато няколко развиващи се държави като Русия, Бразилия, Китай, Аржентина, Южна Африка и Индия, решиха да подливат вода на долара, създавайки БРИКС( идва от имената на държавите). Тая организация трябваше да конкурира световната банка, но не и бе писано. Точно затова почнаха събитията и в Украйна. Защото Америка няма интерес от силни държави с многомилиардно население. Представи си какво ще стане, ако тия държави се обединят и тяхната банка стане голям фактор в световната икономика. Ами САЩ вече няма да могат да печатат долари свободни, доларът ще се срине и американците ще видят къде зимуват раците, както ние видяхме и виждаме все още. 

И един цитат от Wikipedia:

Общо взето всичките компоненти,които пазаруваме са купени с долари от нашите доставчици,от там идват и по-високите им цени,когато долара поскъпне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето всичките компоненти,които пазаруваме са купени с долари от нашите доставчици,от там идват и по-високите им цени,когато долара поскъпне.

Долу горе е така. По-точно обаче е да се каже, че китайците и американците продават в долари, а ние в каква валута купуваме от европейските складове и Китай, не е важно. Може би е важно само, ако има някаква далавера, както напоследък с покупката на разни неща в рубли от заблеяни търговци. Нали ти казвам как преди 3-4 дена си купих една програмка вместо за 1.99 евро, за 1.82 лева, щото платих в рубли, а заспалите шваби изобщо не се съобразяват с курса на рублата спрямо долара и еврото. Така, че който в момента пазарува, нека хваща калкулатора и да смята, дали ако има възможност да плати в рубли, няма да е по-изгодно. Обаче аз гледам, че на много места изчезна плащането в рубли и явно търговците се усетиха бързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за рамта ще продължава да скача, защото искат да минаваме на DDR4 и ще дойде 1 положение, в което ще стане както с DDR2 и сегашния DDR3 Като искаш да си update пц-то като видиш, че този стар рам е по скъп от новия, ще си речеш няма как да дам 120 лева за 4GB DDR2 и ще минеш на DDR3, обаче като минеш на DDR3 платформа, трябва ти нов сокет от там нов процесор, от там  ток, и т.н. Всичко е навързано, така че..... И още ще се качва. Колкото повече навлиза DDR4, макар че последно време почнаха много да избързват с нещата, трябва да се спре малко с новите и още по мощни части, че игрите ще станат по реално от реалността.... ;) Поне аз така го разбирам, това е една от причините, по която също се дига. Другата я споменаха колегите долара... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за рамта ще продължава да скача, защото искат да минаваме на DDR4 и ще дойде 1 положение, в което ще стане както с DDR2 и сегашния DDR3 Като искаш да си update пц-то като видиш, че този стар рам е по скъп от новия, ще си речеш няма как да дам 120 лева за 4GB DDR2 и ще минеш на DDR3, обаче като минеш на DDR3 платформа, трябва ти нов сокет от там нов процесор, от там  ток, и т.н. Всичко е навързано, така че..... И още ще се качва. Колкото повече навлиза DDR4, макар че последно време почнаха много да избързват с нещата, трябва да се спре малко с новите и още по мощни части, че игрите ще станат по реално от реалността.... ;) Поне аз така го разбирам, това е една от причините, по която също се дига. Другата я споменаха колегите долара... 

Никак не са лоши DDR4,най-малкото ново поколение са,просто още са много скъпи.Със сигурност ще станат по-добри от DDR3,просто още е рано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм казал, че са лоши, а че избързват доста... Това, че на сървърните машини им трябват още по - бързи това нас не ни касае, като им трябва нека си сложат повече DDR3.... Аз чакам 1150 сокет с  DDR4 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм казал, че са лоши, а че избързват доста... Това, че на сървърните машини им трябват още по - бързи това нас не ни касае, като им трябва нека си сложат повече DDR3.... Аз чакам 1150 сокет с  DDR4 :D

Бая ще почакаш,защото такъв няма да има,а 1151 с DDR4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя геймърите ddr4 не виждам как ще им помогне с тия умрели тайминги и висока цена?

Като гледам тестовете реално се представя по-зле от добра ddr3 която е и по-евтина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя геймърите ddr4 не виждам как ще им помогне с тия умрели тайминги и висока цена?

Като гледам тестовете реално се представя по-зле от добра ddr3 която е и по-евтина.

За момента е това,не може да очакваме по-добро.Иначе четириканалния режим е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те май DDR4 се поддържат само от Intel екстремните i7-ци и някои сървъръни процесори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя от години я има даже преди доста време някой производители бяха готови за масово производство

та по-скоро става дума за изстискване на печалби а не че не може по-добре.  

Е те май DDR4 се поддържат само от Intel екстремните i7-ци и някои сървъръни процесори.

Да с. 2011. Имах предвид хората които чакат... може и да дочакат по-производителни процесори (може би) ама от тая рам файда малка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.