Премини към съдържанието
Георгиев Стоян

Проблем при Линукс убунту 12.04

Препоръчан отговор

Като цяло на няколко пъти съм се опитвал да бъда на Линукс но винаги съм се мятал отново на Windows ,но този път реших сериозната да изпробвам Линукс и така ,, инсталирах си драйверите ,, чакам в момента играта коят играя редовно да се инсталира ( League of Legends ) но проблема ми е че като цъкна на "относно този компютър"  или на "Power Settings"  не се случва нищо , а искам да си настроя лаптопа да не се заключва след 5 мин ,, когато гледам клипове в интернет и ако не барам лаптопа се заключва и е неприятно .Ако може да ми обясните какво трябва да направя.
Също ако може да ми обясните с коя програма мога да запиша Флашка с Линукс Минт ,че пробвах универсално усб инсталлер , но не разпознава флашката ми и показва само Дяла от Хард Диска на лаптопа.
Благодаря и Поздрави .

Редактирано от Георгиев Стоян (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заключването се контролира от предпазителя на екрана.

При Ubuntu се ползва light-locker. Отвори настройките на light-locker (light-locker-settings), изключи заключването на екрана и удължи времето за включване на предпазителя. 

П.П.: Възможно е при Ubuntu 12.04 да се ползва програмата xscreensaver. Там, просто, премахваш отметката от "Заключване на екрана" и задаваш, каквото време искаш.

Относно програмата за създаване на стартираща флаш памет - опитай Unetbootin.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заключването се контролира от предпазителя на екрана.

При Ubuntu се ползва light-locker. Отвори настройките на light-locker (light-locker-settings), изключи заключването на екрана и удължи времето за включване на предпазителя. 

П.П.: Възможно е при Ubuntu 12.04 да се ползва програмата xscreensaver. Там, просто, премахваш отметката от "Заключване на екрана" и задаваш, каквото време искаш.

Относно програмата за създаване на стартираща флаш памет - опитай Unetbootin.

Аммм ,,, не съм много запознат с Линукса и ,, търся нещата в  Убунту Софтуер Център ,, и като написах двете програми който си ми посочил ,, ми пише да ги инсталира,, предполагам че ги нямам ?

П.П: Ам искам да ползвам възможно по простовата и лека ОС , лаптопа го ползвам само за да играя Лига и да гледам филми ,, не ме интересува дизайна и шарките .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu задължително има инсталирана програма за предпазител на екрана.

Натисни Alt+F2 и напиши в полето

xscreensaver

да видиш, какви приложения ще ти излязат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu задължително има инсталирана програма за предпазител на екрана.

Натисни Alt+F2 и напиши в полето

xscreensaver

да видиш, какви приложения ще ти излязат.

Излезна ми xscreensaver ,, но като цъкна върху него нищо не се случва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши xscreensaver-settings и опитай отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши xscreensaver-settings и опитай отново.

Отново не ми отваря нищо,, намерих нвидия Х сеттингс но това са ми май само за видео картата

post-340738-0-31748700-1419008722_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно се вижда xscreensaver-settings. Кликни върху стартера и се опитай да стартираш настройките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно се вижда xscreensaver-settings. Кликни върху стартера и се опитай да стартираш настройките.

Цъкам но нищо не се случва .... не отваря нищо .

Оправих се ,, инсталира го от Убунту център и сега си го нагласих както аз искам :)

Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори терминал, напиши 

xscreensaver-settings 

и натисни Enter

Защо не си инсталираш classicmenu индикатора, ами се мъчиш с това Dash меню.

https://www.liberiangeek.net/2012/05/install-classic-menu-indicator-in-ubuntu-12-04-precise-pangolin/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори терминал, напиши 

xscreensaver-settings 

и натисни Enter

Защо не си инсталираш classicmenu индикатора, ами се мъчиш с това Dash меню.

https://www.liberiangeek.net/2012/05/install-classic-menu-indicator-in-ubuntu-12-04-precise-pangolin/

Ами не знам защо не съм го инсталирал ,,, не съм запознат с тази ОЗ ,, 

kibergod@kibergod-Lenovo-G780:~$ xscreensaver-settings 
xscreensaver-settings: command not found
kibergod@kibergod-Lenovo-G780:~$ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни тогава 

sudo apt-get update

sudo apt-get install xscreensaver

xscreensaver-settings

Въпреки, че ползвам Ubuntu, нямам никакъв опит с Unity и не знам, какви номера ти играе.

Актуализира ли системата, след, като я инсталира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни тогава 

sudo apt-get update

sudo apt-get install xscreensaver

xscreensaver-settings

Въпреки, че ползвам Ubuntu, нямам никакъв опит с Unity и не знам, какви номера ти играе.

Актуализира ли системата, след, като я инсталира ?

Да,актуализирана е , сега бях оставил за известно време лаптопа  без да го ползвам и сега като седнах , е доста бавен ? Направо си е муден....

xscreensaver is already the newest version.
Следните пакети са били инсталирани автоматично и вече не са необходими:
  accountsservice-ubuntu-schemas accountsservice-ubuntu-touch-schemas
  gsettings-ubuntu-touch-schemas indicator-network kde-l10n-bg kde-l10n-engb
  libhardware2 libhybris libmedia1 libofono-qt1 libonline-accounts-client1
  libqgsttools-p1 libqt5multimedia5-plugins libqt5multimediaquick-p5
  libqt5multimediawidgets5 libqt5systeminfo5 libsystemsettings1
  libubuntu-application-api1 libubuntu-download-manager-client0
  libubuntu-download-manager-common0 libubuntu-download-manager-priv0
  libubuntuoneauth-2.0-0 linux-headers-generic linux-image-generic ofono
  packagekit-tools powerd python3-gnupg qtdeclarative5-folderlistmodel-plugin
  qtdeclarative5-qtmultimedia-plugin qtdeclarative5-systeminfo-plugin
  qtdeclarative5-ubuntuone1.0 suru-icon-theme system-image-common
  system-image-dbus ubuntu-download-manager ubuntu-keyboard-data
  ubuntu-mobile-icons ubuntu-purchase-service ubuntu-touch-sounds
  ubuntuone-credentials-common
Използвайте „apt-get autoremove“ за да ги премахнете.
0 актуализирани, 0 нови инсталирани, 0 за премахване и 16 без промяна.
kibergod@kibergod-Lenovo-G780:~$ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв ти е лаптопа? С какви характеристики е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо има осиротели пакети от KDE в системата ти ? 

По- добре си сложи Kubuntu. Ще се ориентираш много по- добре в настройките, а разходът на ресурси е почти същият.

http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/14.04/release/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв ти е лаптопа? С какви характеристики е ?

4г рам , интел и5 процесор 2.5/3.1 турбо.

Защо има осиротели пакети от KDE в системата ти ? 

По- добре си сложи Kubuntu. Ще се ориентираш много по- добре в настройките, а разходът на ресурси е почти същият.

http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/14.04/release/

Ами нямам си и на идея защо ги има , а каква програма да ползвам за да го кача на флашка това кубунту?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за този лаптоп Linux Mint KDE 32bit ,Netruner /Debian base/ KDE 32 bit или Debian Stable  ,32 битовите версии ще ти прочетат всичката РАМ  ,машината ще лети с тези характеристики каквото и КДЕ да сложиш.Netruner-a си има инсталирано всичко ,даже от флашка може да пуснеш скайп и флаш приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4г рам , интел и5 процесор 2.5/3.1 турбо.

Ами нямам си и на идея защо ги има , а каква програма да ползвам за да го кача на флашка това кубунту?

Опитай Unetbootin, както ти казах по- горе. Ползвай 32 битовата версия - първата в списъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и досадно за става вече - от сайта http://www.kubuntu.org/getkubuntuси кликваш на Kubuntu 14.04 LTS — Long Term Support и си избираш вида на ОК - 32 или 64 бита. Четеш изпълняваш инструкциите.

Друг вариант за начинаещ е ZorinOS - убунту е, но е по-лесно за работа, щом идваш от Уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и досадно за става вече - от сайта http://www.kubuntu.org/getkubuntuси кликваш на Kubuntu 14.04 LTS — Long Term Support и си избираш вида на ОК - 32 или 64 бита. Четеш изпълняваш инструкциите.

Друг вариант за начинаещ е ZorinOS - убунту е, но е по-лесно за работа, щом идваш от Уиндоус.

Свалям минт 16-к 32бит , но става доста бавно , програмата е направих и сега само чакам да се свали и да преинсталвам :)

Ако имам други проблеми ще пиша отново в темата , Благодаря ви за отделеното време.

Другото което забелязах преди малко че като влезнах в играта и ... ФПС ми беше  драстично по ниско и пинга беше огромен ,, 66 фпс с по ниски настройки и 400+ пинг ,, а до колкото когато бях на другата ОС ,,, играех с 150-200 фпс и 38 пинг....

Значи за този лаптоп Linux Mint KDE 32bit ,Netruner /Debian base/ KDE 32 bit или Debian Stable  ,32 битовите версии ще ти прочетат всичката РАМ  ,машината ще лети с тези характеристики каквото и КДЕ да сложиш.Netruner-a си има инсталирано всичко ,даже от флашка може да пуснеш скайп и флаш приложения.

Може ли само да ми обясните какво е КДЕ ? Че нямам си и на идея какво КДЕ слагам аз ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Линукс са малко трагедия в хардуерно отношение особено към видео картите ,може и от това да е.Сваля се бавно щото не го сваляш от торент  виж тук!

КДЕ е най-хубавата среда и с най-големи възможности за промяна ,имаш Plazma Dekstop  както Aero  в 7-цата .Харчи най-много ресурси но твоя лаптоп има достатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KDE е графичната среда. Налична е за всички Linux дистрибуции. Ако ще инсталираш MInt, избери поне версия 17, която е LTS (с дълъг срок на поддръжка). Базирана е на Ubuntu 14.04 LTS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Линукс са малко трагедия в хардуерно отношение особено към видео картите ,може и от това да е.Сваля се бавно щото не го сваляш от торент  виж тук!

КДЕ е най-хубавата среда и с най-големи възможности за промяна ,имаш Plazma Dekstop  както Aero  в 7-цата .Харчи най-много ресурси но твоя лаптоп има достатъчно

Хмм.. Значи няма да ми се подобри графиката и фпс-о като сложих Линукс , смисъл идеята ми беше като сложа линукс да мога да пускам и спокойно ОБС ,,, програма за стрийм .... 

Доката бях на windows 7 бях изключил всичко що е за "красота" изглеждаше като windows98 ,, трябва ми най леката и най проста Линукс версия ,, която ще ми подобри работата на лаптопа докато играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lubuntu

http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/14.10/release/

Но не знам, как липсата на композитен мениджър на ефекти ще ти се отрази на игрите.

Но, лекота, определено ще усетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами каквато и среда да сложиш няма да зависи играта от това!!Просто лаптопа явно не е за тази игра ,а и лаптопите не са за игри поради ред причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.