Премини към съдържанието
yogle

Проблем с менюто на lxpanel

Препоръчан отговор

Преинсталирах madbox-a. Новият 14.04 идва с tint2 панел, а аз съм свикнал с lxpanel, и го инсталирах. Всичко е наред с изключение на менюто, в него намерих само две секции ( Стартирай и Излез), С меню едитор успях да добавя още няколко секции ( и аз не разбрах как стана) и стана пълна каша:

http://prikachi.com/images.php?images/586/7794586I.jpg.

Най-гадното е, че това съм го правил един път и то без menu editor и не  мога да си спомня как .Така че моля за малко помощ да си оправя менюто за да има всико необходимо в него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм на ти с английския, но тук виждам как да конфигурирам панела изцяло, а за менюто нищо не видях ( поне с преводача нa гугъл)

Редактирано от yogle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от линка горе какво ли значи това

Fix empty menu in LXPanel

If you click on the menu button, but the menu doesn't come up, you can use this little script to fix it:

#!/bin/bash

killall lxpanel
find ~/.cache/menus -name '*' -type f -print0 | xargs -0 rm
lxpanel -p LXDE &

It will kill lxpanel, delete the current menu cache and start the panel again. Tested with 0.3.99/0.3.999.

това е резултата от "lxpanel -p Lubuntu &" в автостарта на 15.04

c4896f57ba89cc96.png

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подсказката, но след изпилнение на горните команди в терминал отново менюто ми е празно само със Стартирай и Излез:

http://prikachi.com/images.php?images/369/7796369S.jpg

Проблема е , че и в LXDE ми изчезна менюто ( а си беще както трябва) и стана като в мадбокс сесията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е някой бъг, инсталирай си lubuntu-core и опитай с моята команда. Не съм гледал/търсил за Мадбокса.

sudo apt-get install --no-install-recommends lubuntu-core

само че, като е "коре", дали ще има нещо дето да не му трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М-не, пак е същото. Виж кое трябва да е 

1a1251529b1fa201.jpg

е , тука съм с класик-меню-индикатор , но ти трябва долния ред .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А решил ли си проблема с xfce4-power-manager-a, понеже аз още за мен не съм открил работещо решение (не съм пробвал още с по-нова негова версия, но на там вървя) . Предполагам си забелязал , че не е сложен в автостарта (за разлика от 12.04-версията) поне си мисля , че беше сложен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А решил ли си проблема с xfce4-power-manager-a, понеже аз още за мен не съм открил работещо решение (не съм пробвал още с по-нова негова версия, но на там вървя) .

За какъв точно проблем става въпрос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да ми гасне монитора , искам да си работи постоянно . На мене не ми пречи , но не съм само аз .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премaхната ли е отметката от тази опция http://s19.postimg.org/n45u4lkxf/xfce4_power.png ?

Освен от xfce4-power-manager, предпазителят на екрана може да бъде включен и от друга програма - xscreensaver или light-locker. Трите се дублират, затова съм оставил само xfce4-power-manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за Мадбокс . А той е много орязан Опънбокс и съответно няма настройките на XFCE , и ако има нещо то е по-скоро от LXDE . И ако не си забелязал в нета има питания как да се "сближи" Лубунту със "силния мениджър" поради бъг и има различни предложения , но не и решение (поне не съм видял) досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да ми гасне монитора , искам да си работи постоянно . На мене не ми пречи , но не съм само аз

radoshow го беше споделил някъде:

sleep 30s && /bin/sh -c "xset -dpms;xset s off"

сложи го в autostart-a, или го стартирай в конзола когато не искаш да ти гасне монитора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за Мадбокс . А той е много орязан Опънбокс и съответно няма настройките на XFCE , и ако има нещо то е по-скоро от LXDE . И ако не си забелязал в нета има питания как да се "сближи" Лубунту със "силния мениджър" поради бъг и има различни предложения , но не и решение (поне не съм видял) досега.

В Lubuntu, Debian с Lxde, винаги ползвам xfe4-power-manager. Никога не ми е правил проблеми. Не мога да си спомня, дали в Debian го задавах допълнително в "Автоматично стартираните програми" или сам си създаваше стартер при инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говориш за меню-едитор за menulibre ли говориш .

Понеже продължавам да си правя проби с Мадбокса...

Какво ще се получи ако не се добави реда "export XDG_MENU_PREFIX=lxde-" , а просто се инсталира alacarte ? За да е на чисто, първо трябва да се изтрие от папката ".cache" папката "menus" (ако има) , както и в ".config"(или преименува) , и да се изтрие или преименува "lxpanel" във втората папка (за евентуално връщане после) , последвано от рестарт . Но пак трябва да се редактират стартерите в ".local/share/applications" .

В крайна сметка - май е по-добре без такива редактори на менютата, а с директна редакция на командите на стартерите и категориите им.

И много благодарности и късмет на всички писали и споменавани в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мадбокса го използвам за Asus 1001PX или стари слаби машини. Затова гледам да инсталирам колкото се може по-малко приложения. Така както идва с добавен lxpanel ,vlc, skype  е напълно функциониращ линукс за обикновен потребител.

7815486.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мадбокса го използвам за Asus 1001PX или стари слаби машини. Затова гледам да инсталирам колкото се може по-малко приложения. Така както идва с добавен lxpanel ,vlc, skype  е напълно функциониращ линукс за обикновен потребител.

7815486.jpg

Аз предпочитам tint панела пред lxpanel-a.Изглежда ми недодялан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lxpanel го използвам заради менюто в него (съпругата ми държи да си има меню бутон както е в черчевето). Иначе tint е много лек и удобен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LXPanel е много развит панел. По- развит от панелите в други, по- тежки графични среди. PCManFM също е сравнително силен браузър. Менюто е просто, но добро. LXAppearance - перфектна. За мен, най- нестабилният елемент на LXDE е десктопа и трябва да се помисли по този въпрос. Почти всички проблеми са ми идвали от него. Смятам, че трябва да модифицират някой съществуващ мениджър на прозорците само за LXDE и изхвърлянето на Openbox като свободен агент. Както и изготвянето на на клон на някой от съществуващите мениджъри на управление на захранването за LXDE.

Имам някакви подозрение, че графичната среда с Fluxbox, която колегата си е сглобил е по- стабилна от стандартната LXDE с Openbox. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Openbox или Fluxbox въпрос на предпочитание,,От няколко години работя с openboks и нямам забележки към него . Настройва се за секунди и можеш да го направиш както си искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, че се настройва бързо, след, като има графичен мениджър. Но, никога не е бил много стабилен. Поне аз, който съм свикнал с нулевите проблеми на xfwm не го смятам за такъв. Стартирай някое приложение, като например календара в панела и погледни внимателно, как се появява нещо, като сянка или отражение в срещуположният ъгъл на екрана. Затварянето на прозореца на файловият браузър при демонтиране на носител, също е често явление, но тук, причината може и да е в PCManFM. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм KDE, LXDE/LXQt, XFCE, E17 и ги харесвам точно в този ред. LXDE е завършен Desktop, за мен, удобен е, инструментите са интуитивни за ползване. LXQt също е много добър, а сега по него работят и разработчици на KDE и имат доста сходни неща, имам впредвид, че LXDE не се разработва вече и когато се говори за него трябва да се пробва новата версия - LXQt. След като го тествах мога да заявя, че пълен заместител на KDE4, имам чувството, че ще стане като Mate/Cinnamon - Gnome2, така LXQt ще бъде KDE4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички елементи от средата ли са направени на QT платформата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.