Премини към съдържанието
qnkov

Програма за намаляване на .gif формат?

Препоръчан отговор

Здравейте. Накратко искам да намаля едни гифове малко. Те са движещи се, 60х60, искам да ги направя 55х55, но реално всичко, което пробва, ги разваля качеството? Има и онлайн сайтове за ресизе, но и те губят от качеството и стават малко гадни? Има ли програма, която ще ги намали без загуба или тя да е минимална?

Също така бих искал да попитам дали мога да направя бекгрънда transparent? Той в момента е бял, но ми трябва да го направя невидим, става ли с някоя програма номера?

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Накратко искам да намаля едни гифове малко. Те са движещи се, 60х60, искам да ги направя 55х55, но реално всичко, което пробва, ги разваля качеството? Има и онлайн сайтове за ресизе, но и те губят от качеството и стават малко гадни? Има ли програма, която ще ги намали без загуба или тя да е минимална?

Също така бих искал да попитам дали мога да направя бекгрънда transparent? Той в момента е бял, но ми трябва да го направя невидим, става ли с някоя програма номера?

С такива дименсии няма как при преоразмеряване да не се разваля качеството. Иначе при експорт трябва да дефинирате цвета, който е прозрачен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем, че качеството ше го забравя, но как да превърна движещ се гиф с бял фон, движещ се киф с прозрачен фон. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем, че качеството ше го забравя, но как да превърна движещ се гиф с бял фон, движещ се киф с прозрачен фон. :)

Проверете програмите, които ползвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми, с фотошоп не става. Лично, не съм ги правил аз тия гифове, затова не знам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми, с фотошоп не става. Лично, не съм ги правил аз тия гифове, затова не знам. 

С Фотошоп трябва да изрежете обекта и да оставите прозрачна част за да го има и в gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.