Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , дойде и моето време да си подменям сегашната конфигурация . Сегашната ми е от 2009 . Захранването е Forton 500W (модел точен незнам) Купих го 2010-2011 за 120лева(по спомен) .Харддиск имам (1тб) , а също и монитор (LG W2241).Новата конфигурация ще я използвам предимно за игри надявам се парите да стигнат за High настройки.Бюджета ми е около 700-800 максимум 900 лева , като искам да кажа , че конфигурацията мисля да я взимам част по част защото нямам всички пари в момента . Искам да знам дали така е по правилно или да събера парите и да купя всичко накуп.Процесоха бих желал да е i5 - гледам ,че в емаг има на промоция Процесор Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz.Видео карта незнам , не съм запознат с новите серий . Надявам се да бях ясен ако нещо съм забравил ще допълвам . Благодаря и ви пожелавам весели празници!

Това е снимка на захранването : http://prikachi.com/images.php?images/257/7795257n.jpg

- И ако може да ми препоръчате някоя конфигурация . Дано и захранването може да се използва ..

Редактирано от batista2443 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия се купува веднъж та си избери добра и я купувай смело.

За останалите части най-добре събери парите и тогава пазарувай.

Захранването има лепенка та отвори страничния капак и виж модела.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 916.12 лв. с ДДС

Приспадни си 10 лева, тъй като толкова е разликата в процесора от емаг.

За тези пари толкова. Естествено, ако можеш да ползваш изброените от теб компоненти. Ако ли не, ще трябва да се мине на по-нисък клас карта/вградената, че да се побере i5 в този бюджет.
Редактирано от Defused (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на Defused за high и fullHD е супер.

Аз скоро си сглобих една машина с i3-4160 и MSI R9 270X Gaming и всичко лети!

Редактирано от tezcatlipoca (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на Defused за high и fullHD е супер.

Аз скоро си сглобих една машина с i3-4160 и MSI R9 270X Gaming и всичко лети!

Картата ти е спъвана от процесора,лети не се знае какво имаш предвид...Пусни Assetto Corsa на 4К на ултра с 4АА,да видиш дали ще върви?

Билдера с клокнато всичко на макс вади 25 фрейма.i5 4460+270 е по-добре от i3 4340+280/270X...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не е спъвана. i3-4160 е абсолютно достатъчен за карта от рода на 270 и 270X, които всъщност са еднакви карти, monicho!

Почват да ме дразнят вашите криворазбрани представи, че 4440 е минимум за карта от 250-300 лв. Вкарахте целия форум в заблуждение. 

Какво си вадите заключения от някакъв неоптимизиран н@сран рейсинг боклук?!? 

По темата: Предложението на Defused e отлично и аз бих избрал абсолютно същото. Другия вариант е дъно с Z97 чипсет, i5-4670K, 4ГБ РАМ, като след време да се добави външна видеокарта и още памет.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, аз няма да поставям рекорди,

а си гледам кефа. За мен всичко лети.

Ти явно имаш други представи за "лети".

Играя Dragon Age Inquisition на high с ultra текстури и не пада под 30 фрейма.

Повече не съм и мечтал.

п.п.

Много съм далеч от игри с коли ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкарал съм аз... Вкарал съм. Виж дали i3 се товари на 100 процента с тези карти,по-добрия вариант е 750ti с i3 4160,защото тя не е спъвана изобщо,а 270 се товари на едни 85-90 процента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор е 200 лв, не е 2000 :)

Като умре ще го изпишем за друг и така.

Да не говорим, че се играе през 10% от времето, прекарано на компа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор е 200 лв, не е 2000 :)

Като умре ще го изпишем за друг и така.

Да не говорим, че се играе през 10% от времето, прекарано на компа.

Не говорех за това.Процесора ти се товари на 100 процента,а видеото на 85,имаш 15 процента от него,които не използваш,което значи,че си платил за карта,на която не използваш пълната сила... С Vsync нещата би трябвало да седят нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3-4160 спъва r9 270? Изключително ми е трудно да повярвам на това. Наскоро видях как някъв пич беше сложил G3258@4.3Ghz с r9 280 и видео картата в почти всички игри (освен тези, които са изключително процесорно зависими като BF4) се товари на 95%. Смятай тогава дали i3-4160, който има hyper-threading ще спъва видео карта от рода на 270-ката, която е в low-medium клас карти.

@monicho За asseto corsa на 4K и 4xAA ще му трябват поне 2 980-ки. R9 270 е видео карта, правена за full hd, не за 4K, максимални детайли и много AA. Освен това при най-високите резолюции като 4K няма голяма нужда от толкова много AA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3-4160 спъва r9 270? Изключително ми е трудно да повярвам на това. Наскоро видях как някъв пич беше сложил G3258@4.3Ghz с r9 280 и видео картата в почти всички игри (освен тези, които са изключително процесорно зависими като BF4) се товари на 95%. Смятай тогава дали i3-4160, който има hyper-threading ще спъва видео карта от рода на 270-ката, която е в low-medium клас карти.

@monicho За asseto corsa на 4K и 4xAA ще му трябват поне 2 980-ки. R9 270 е видео карта, правена за full hd, не за 4K, максимални детайли и много AA. Освен това при най-високите резолюции като 4K няма голяма нужда от толкова много AA.

Говориш пълни глупости,повечето игри 270 едвам ги handle-ва на максимални без АА,ти ми говориш за максимални,че и с АА...

Спъва я,но много малко,затова по-добре 750ti,която не се спъва от него,а ще даде същата производителност почти,но е 75 вата и изобщо няма да трябва скъпо захранване и други работи.3258 не е повече от i3,тоест не ми се вярва да не спъне 280,ако ще и на 7 гигахерца да е клокнат ще има игри,в които ще я спъва,процесор за игри си е минимум i5,не i3,ако ще и с 6 и 8 нишки да направят 4-те ядра са си 4 ядра,а не някакви 4 логически,i3 става единствено за гейминг на минимални,преди можеше повече,но вече се затормозват тези процесори.Да не говорим,че колко се развиха видеокартите,а процесорите колко малко,от Sandy Bridge до Haswell имаме скромните 15 процента,а между GTX 570 и 970 имаме 50,570 е от времето на i5 2500К,а i5 4690 от времето на 970 и разликата е някакви 10-15 процента...Това са 3 години "развитие" намерете ми видеокарта от 2011-та година,която е спъвана от 2500к...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това казах аз - че 270 не става за 4K, много AA и максимални настройки. Явно не си ме разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка мога ли да използвам старото ми захранване или ..? И тази конфигурация дадена от Defused ще бъде ли на мода да кажем април, март 2015 ? Защото тогава някъде ще я взимам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка мога ли да използвам старото ми захранване или ..? И тази конфигурация дадена от Defused ще бъде ли на мода да кажем април, март 2015 ? Защото тогава някъде ще я взимам

Защо ни занимаваш 4 месеца по-рано ? Тогава най-вероятно ще имаме видеокарти с нова архитектура,нов DX12,нови сокети за процесори...

Пусни тема през април месец и ще ти направим конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той човека е написал черно на бяло че ги няма парите ама които не чете да си предлага...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, вие много високо се целите - 4к, АА...

Ние тука сме обикновени хора дето искат като се приберат от работа да побацат малко на любима игра.

Дал съм 970 лв за компютъра с ддс заедно с видео картата.

Играя всички игри на high или ultra fullHD и си гледам кефа ;)

Всичко останало за мен е безмислено.

Както казах, вие явно имате други приоритети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моничо, бива ли всяка тема да бъде осирана?

Когато се появи преди няколко месеца бях сигурен,че до края на годината ще ги удариш 1000 мнения, ама като гледам напрово към 2к вървят.

За някои хора и3 е напълно достатъчен за игри, та твоите коментари че и5 бил минимума си ги остави за теб.

За спъването от r9 270 също си много далеч от истината!

Към автора: Ако решиш да изграждаш конфигурацията с и5 , ще трябва да почнеш с капитал около 500лв. за процесор, дъно и рам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами само да кажа аз,че не съм дал едно предложение тук :)

И с какво съм я осрал ? Да не би да не е по-добре i5 4460 и r7 260X от i3 4160 и r9 270 ?

Не знам дали я ботълнеква,но не използва 100 процента съм абсолютно сигурен,а в случая gtx 750ti  е по-удачен избор,ако се слага i3 4160.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами само да кажа аз,че не съм дал едно предложение тук :)

И с какво съм я осрал ? Да не би да не е по-добре i5 4460 и r7 260X от i3 4160 и r9 270 ?

Не знам дали я ботълнеква,но не използва 100 процента съм абсолютно сигурен,а в случая gtx 750ti  е по-удачен избор,ако се слага i3 4160.

Ти просто не можеш да мислиш наум, в повечето теми половината от коментарите са твои ,като в голяма част и повечето напълно излишни!

Ти тая 270-ка доста по-бърза я изкара,щом тя спъва пък 750ti не!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам няма никаква разлика за BF4...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..

Гледай със една по-мощна или две/три във  SLI/CrossfireX :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, аз виждам около 25% разлика в FPS в полза на машината с i7 4790К,  под условието че това е процесор извън бюджета за конфигурацията, с който трябва да се съобразят колегите. Същевременно далеч не всички игри са толкова процесоро зависими и даденият пример не е определящ за избора.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук гледаме как се представят проФесорите, не картата ;)

п.п.

Има балкан разлика м/у двата процесора,

само че не гледайте всичко през вашата призма.

Само вас ви интересува сухия тест. Хората искат просто да играят :)

Единия процесор е един кош пари, другия е 120 лв!

За тия пари получаваш незначителна разлика.

Разбира се, че ще окаже влияние на други игри някога-някъде.

Пример: Dragon Age Inquisition даже няма да тръгне на G3258, защото иска 4 threads.

Идеята е максимално добро представяне за парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има различни игри. BF4  не е процесорнозависима, може би заради намесата на АМД в цялата работа ( нали се сещаш, че процесорите им са малко по-слаби от конкуренцията). G3258  е клокърски процесор и след клок може дори да се изравни с i5  при някои игри, разчитащи на едно или две ядра. При доста игри видеокартата е ограничена точно от честотата на едно ядро, а не от броя на ядрата. Затова и G3258  се представя отлично да кажем при 50% от игрите. При 20-30% средна работа, а при останалите - слабо и много слабо. Ако вземаш процесор за точно определена игра, да, става. Но ако се надяваш коя да е игра да върви перфе, няма да стане с тоя Пентиум, та бил той и с GTX750Ti. Тук съм съгласен с @Monicho,  че i5  е минимума, за да нямаш никакви проблеми с липса на процесорна мощ. И да, разлика може да не се забелязва при много игри като среден брой fps,  но като минимални кадри и дроп, двуядрените процесори не са най-подходящия избор. А точно минималните кадри дразнят много хора, та дори и да не са запалени геймъри.  

Тук гледаме как се представят проФесорите, не картата ;)

п.п.

Има балкан разлика м/у двата процесора,

само че не гледайте всичко през вашата призма.

Само вас ви интересува сухия тест. Хората искат просто да играят :)

Единия процесор е един кош пари, другия е 120 лв!

За тия пари получаваш незначителна разлика.

Разбира се, че ще окаже влияние на други игри някога-някъде.

Пример: Dragon Age Inquisition даже няма да тръгне на G3258, защото иска 4 threads.

Идеята е максимално добро представяне за парите.

Сложи към тоя процесор и дъно+охлаждане за клок. Сметките не излизат точно така, както ги представяш. По същата логика може да се вземе FX6300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.