Премини към съдържанието
Marown

Купих нова игра която не работи добре на моя компютър. Какво да правя?

Препоръчан отговор

Здравейте. Скоро си купих Fifa 15 за компютър и понеже не разбирам много в последствие разбрах, че моя компютър не може да я поддръжка. Оказа се че едно от изискванята е четириядрен процесор, а моя е двуядрен. Играта тръгва но забива толкова че не може да се играе  :(. Питам ви какво мога да направя да подкарам играта без да забива? Това са изискванията на играта: 
Операционна система: Windows V/7/8/8.1 -64-bit

Процесор: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
RAM: 4GB
Свободно пространство на твърдия диск: 15.0 GB
Видео карта: ATI Radeon HD 5770 / NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0
Това са характеристиките ма компютъра:
Acer Aspire M1935
Операционна система: Windows 7 64 bit
Процесор: Intel Celeron CPU G550 2.6 GHz
RAM: 6GB
HDD: 1TB
Видео карта: Nvidia GeForce GT 620
DirectX: 11.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом играта изисква 4 ядрен процесор си сложи 4 ядрен процесор :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но разбрах, че за да сложа нов процесор трябва да смена дъното и видео картата. Не знам колко е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом играта изисква 4 ядрен процесор си сложи 4 ядрен процесор :D

Новодошлият, ако само ще спамиш по-добре не пиши.

Колкото до питащият, никога не се взима готов компютър, особено за игри!

А и Викторе, случайно да ти хрумна че ако смени процесора губи и гаранцията?

Сега кажи и какви температури държи под товар(можеш да видиш с програма като speccy Или AIDA64).

А само като видях как са наблъскали рам и място все едно ще го ползва некав от наса, а са турили нескопосан процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до питащият, никога не се взима готов компютър, особено за игри!

А и Викторе, случайно да ти хрумна че ако смени процесора губи и гаранцията?

Сега кажи и какви температури държи под товар(можеш да видиш с програма като speccy Или AIDA64).

А само като видях как са наблъскали рам и място все едно ще го ползва некав от наса, а са турили нескопосан процесор.

7795283Q.jpgНа минималните настройки е играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взел си грешно решение при закупуването на този комютър.Доста е слаб!За игри с тази видеокарта да не говорим.Може да си го ползваш за интернет, музика и някоя стара игрица и до там.

П.П

Все пак от настройките на играта, всичко на минимум и резолюцията намали!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти пък сякаш написа нещо смислено ...  :slap1: От какъв зор да си проверява температурите?...

Не само процесорът е слаб, но и видеокартата. Просто компютърът не е за тежки игри.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взел си грешно решение при закупуването на този комютър.Доста е слаб!За игри с тази видеокарта да не говорим.Може да си го ползваш за интернет, музика и някоя стара игрица и до там.

П.П

Все пак от настройките на играта, всичко на минимум и резолюцията намали!

Не е чак толкова слаб. Играх DotA 2, League of Legends, CS:GO Battlefield 3 и 4 вървят си добре. Всичко е на минимум .

То ти пък сякаш написа нещо смислено ...  :slap1: От какъв зор да си проверява температурите?...

Не само процесорът е слаб, но и видеокартата. Просто компютърът не е за тежки игри.

Може ли да ми препоръчаш от къде мога да си купя нови и дали ще мога да ги сменя сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво мога да направя

1. Продаваш го на някой които търси офис машина и си сглобяваш нов.

2. Запазваш паметта, харда и записвачката а останалото продаваш на части.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Продаваш го на някой които търси офис машина и си сглобяваш нов.

2. Запазваш паметта, харда и записвачката а останалото продаваш на части.

Та колко пари мога да му взема горе долу? И кое от двете ще е по-евтино, защото нямам много пари :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо говорите за Aspire  като за компютър. Какво се готвите да запазва от лаптопа? Вариианите са 2 - продава този, вкарва още пари (поне два пъти по толкова) и си купува гейминг лаптоп. Или продава тоя дава още 10% поне и с икупува стационарен компютър с характериситики, подходящи за игри. Видяхте ли температирата на GPU? И това сигурно не е мерено в игрови режим. Не искам да си мисля, какво пише там в игрови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо говорите за Aspire  като за компютър. Какво се готвите да запазва от лаптопа? Вариианите са 2 - продава този, вкарва още пари (поне два пъти по толкова) и си купува гейминг лаптоп. Или продава тоя дава още 10% поне и с икупува стационарен компютър с характериситики, подходящи за игри. Видяхте ли температирата на GPU? И това сигурно не е мерено в игрови режим. Не искам да си мисля, какво пише там в игрови.

Не е лаптоп и снимах температурите докато играта вървеше..

Редактирано от Marown (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За не разбралите  специално клипче  :) Пита какво може да направиш  и ти казвам ,че може да пиеш една студена вода  и до там .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже дали ако сменя процесора и видеокартата дали ще стане. И ако може да ми предложите добри видео карта и процесор защото много не разбирам.
П.П.
Благодаря за бързите отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лв не можеш да смениш видеокартата и процесора с хубави. Ще стане от трън та на глог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лв не можеш да смениш видеокартата и процесора с хубави. Ще стане от трън та на глог.

Ясно ми е. Колко горе-долу ми трябват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще трябва да се смени и захранването а и кутията понеже и сега температурите не са добри.

За 200 лв. няма как да стане. Запазваш паметта, харда и записвачката и гледаш като някакъв възможен минимум -

PALIT 1024M GTX750 StormX OC PCI-E 3.0

AMD Athlon II X4 Quad Core 860K, 3.70GHz, BOX, FM2+

ASUS A88XM-A, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+

EVGA Захранване 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

Крайна цена 618,63 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще трябва да се смени и захранването а и кутията понеже и сега температурите не са добри.

За 200 лв. няма как да стане. Запазваш паметта, харда и записвачката и гледаш като някакъв възможен минимум -

Крайна цена 618,63 лв.

Това ми трябваше! Мерси. Цената също е добра

Крайна цена 618,63 лв.

Може ли само да ми кажеш кое какво е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта

Процесор

Дънна платка

Захранване

Кутия

пс. В Скай и Никем сглобяването е безплатно та ако им закараш при поръчката харда и паметта

вероятно ще се съгласят да ти го сглобят без пари. Проблема е по-скоро дали си от София.

Иначе не е проблем да го сглобят и без тях а ти после да ги добавиш - лесно е.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже дали ако сменя процесора и видеокартата дали ще стане. И ако може да ми предложите добри видео карта и процесор защото много не разбирам.

П.П.

Благодаря за бързите отговори :)

Общо взето, полезните ти ходове са два::

1. Или добавяш още парички и вземаш това CPU и това видео GPU и играеш с кеф новата FIFA. Този процесор може да го потърсиш и в "продавалника".

2. Или продаваш този компютър на някой, добавяш още повечко парички и правиш чисто нова конфигурация.

И никога повече не купувай готови настолни компютри от технобакалиите!

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта

Процесор

Дънна платка

Захранване

Кутия

пс. В Скай и Никем сглобяването е безплатно та ако им закараш при поръчката харда и паметта

вероятно ще се съгласят да ти го сглобят без пари. Проблема е по-скоро дали си от София.

Иначе не е проблем да го сглобят и без тях а ти после да ги добавиш - лесно е.

От София съм няма проблем. Мерси за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Или продаваш този компютър на някой, добавяш още парички и вземаш това CPU и това видео GPU и играеш с кеф новата FIFA. Този процесор може да го потърсиш и в "продавалника".

Те това нещо не го схванах. Съветвате човека да си продаде целия компютър, да добави пари и да си купи процесор и видео и кво ше ги прави????

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те това нещо не го схванах. Съветвате човека да си продаде целия компютър, да добави пари и да си купи процесор и видео и кво ше ги прави????

Хаха...Така е, когато човек прави 100 неща на компа си едновременно. Благодаря за забележката, ще се коригирам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от temil
      Здравейте приятели,
      Имама проблем с отварянето на различни снимки във форими и други сайтове.
      На мен ми излизат като Broken image icon.Чудя се дали е от мен/драйвъри или от сайта.
      Моля помогнете как да отворя снимките 

• от sv3tlio
      Здравейте на всички! Ще гледам да съм максимално кратък и ще карам направо. Както виждате от заглавието на темата имам проблем с Хромиум. Като цяло проблемът ми е доста сходен с този : https://www.kaldata.com/forums/topic/270658-след-зареждане-на-windows-се-стартира-chromium/ . Същата работа е при мен. Преди около седмица си изтеглих BS Player, и от тогава се появи и този Chromium. BS Player-ът го изтеглих баш от сайта им, не от някакво измислено място, но явно и от там няма гаранция. Както и да е. Всеки път като се включи компютъра, било то след рестарт, или обикновено включване (това е само след пълно изключване на компютъра, когато го включа след "режим на готовност", този проблем го няма) веднага ми отваря Chromium и по-точно раздела history. На пръв поглед е все едно гледам Chrome, но не е. Отначало когато за пръв път се появи имаше историята от Chrome + каквито видео файлове съм пускал. Примерно влизал съм в еди си кой сайт, гледал съм еди си кой филм. Помъчих се да го деинсталирам обаче не става (ще приложа снимки какво точно ми излиза). 

След като щракна върху Промени/премахни, пък ми излиза това: 

И така до безкрайност. Писах "Chromium" в търсачката на компютъра (едно кученце). То търси, търси, чете някакви книжки, гледа с една лупа и накрая ми показа къде стоят файловете на този ми ти Chromium. Изтрих ги, нямаше никакъв ефект. После с Ctrl+alt+del влязох в "Процеси" и от там изтрих редовете на които пишеше chromium.exe. Тук беше и най-големият ми напредък, щото историята от Chrome + видео файловете отваряни откакто този компютър е станал компютър ги нямаше. Обаче остана това, че всеки път като включа компютъра и ми изкача нов прозорец в Chromium, ами освен това усещам как ми бави и самият Chrome - той е браузърът ми по подразбиране. Само да вметна, деинсталирах BS Player, Google Chrome, Mozilla Firefox, Avast също махнах за малко, барем се оправи, но не постигнах желаният от мен ефект. В темата която постнах по-горе от човека със същия проблем, пробвах да изтегля препоръчаният му fixlist, обаче ми дава грешка в страницата. Аз даже първо мислех, да си постна проблема там като коментар, ама викам айде да не спамя на човека темата, по-добре сякаш да отворя нова. Пък ако модераторите решат, че темата ми нещо е извън правилата, моля да бъда извинен за невежеството си. Та общо взето това е, бих се радвал на всякаква помощ. Лека вечер от мен!

• от Darkness1325
      Добър ден, искам да попитам някой, който се е сблъсквал с китари Karina, дали е доволен? На добра цена са, но не знам какъв звук вадят. Мнения? 
    • от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
    • от NighTStalKER765
      Добър ден! Започвам направо по темата. След прегряване на преносимия ми компютър(т. е. Лаптоп), мишката ми изгуби сигнал. Когато лаптопът ми е спрян, мишката работи и обратно. Смених мишката, същият проблем. Предполагам, че нещо е изгорял около flash port-овете, защото са под вентилатора, а там загрява най-много(проблемът с вентилатора се случва като се запълни с прах, почивствам го и гт). Деинсталирах драйверите за мишката, след което компютърът сам си ги изтегли. Питам тук, защото не ми се дават пари за ремонт, а търся вариянт да го закърпя за месец, та да си взема нов. Ако има нещо което мога да направя, без да го отварям моля помогнете. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.