Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Току що му сложих една 7ца,обаче не намирам драйвъри за нея.Има само за win 8.1. Възможно ли е да се намерят за 7ца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ги има, само въведи модела: http://www.acer.bg/ac/bg/BG/content/drivers

упс, объркал съм се, прочел съм "е1". Извинявам се.

Единственото, което намерих е и съдържа драйвърите е програмата Driver Pack Solution. 
Ползвал съм я на 3 лаптопа без проблем (1 от които е Acer).

Редактирано от Bulgaria8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ги има, само въведи модела: http://www.acer.bg/ac/bg/BG/content/drivers

упс, объркал съм се, прочел съм "е1". Извинявам се.

Единственото, което намерих е и съдържа драйвърите е програмата Driver Pack Solution. 

Ползвал съм я на 3 лаптопа без проблем (1 от които е Acer).

Предполагам,че изисква връзка с интернет,която нямам за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заачи лаптопа към телефона по USB и пусни Tethering-а на телефона и ше имаш нет на лаптопа.

http://www.wikihow.com/Connect-to-the-Internet-On-Your-Laptop-Through-the-Cell-Phone

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що му сложих една 7ца,обаче не намирам драйвъри за нея.Има само за win 8.1. Възможно ли е да се намерят за 7ца?

Намери ги поотделно за всеки хардуер. Ако не можеш - всеки неразпознат хардуер му копирай hardware id и пейст във форума. Ние ще те насочим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи и аз си взех такъв ACER и ми е чудно как му сложи 7ца,аз така и не можах даго накарам да boot ni 7ца и да разделя HDD а 8.1 тръггва веднага чудна работа иначе с програмката  Driver Pack Solution и мисля че ще си готов  с драиверите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да зареди Windows 7 ще трябва да влезеш в биос и да смениш UEFI на Legacy и да изключиш SecureBoot.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче изключването на Secure Boot ще е препъни камък, защото по подразбиране няма достъп за промяна на опцията. Трябва да се зададе администраторска парола, след което се отварят опциите за настройка на EFI и Secure Boot може да бъде изключен. Аз имам друг проблем с тази машина - искам да подкарам осмица и седмица в EFI режим, но седмицата замръзва след завъртане на логото Windows при инсталация, най-вероятно при откриване на хардуера. Седмицата е направена с rufus в режим GPT for UEFI и на моя Dell e5530 си вървяха двете ОС без грижи, но явно тук няма възможност за разрешаване на EFI и Legacy Drives едновременно. Ще чакам някакъв нов ъпдейт на BIOS или съвет за преборване на сегашния. Не ми представлява интерес двете ОС под режим MBR/BIOS.

Поздрави и весели празници!

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателното инфо,а някои знае ли как да искарам и локален диск D защото уж форматирам системен и основен и накрая едно голямо нищо имам само C и 6-700gb просто ги няма голяма гадос аз затова искам 7ца да си разделя дяловете и ми се покажат и двата иначе трябва да съм само с  един локален диск  а това за мен е отвратително. И при всяка преистал кво правим.

Редактирано от Плам (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не си го създал............десен бутон върху иконата My computer/manage/disk manager  и там виж си не заделеното място и си създай дял

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще стане нещо с тези драйвъри, защото са за тъчскрийн ултрабук. Дяловете се създават още при инсталацията, но обезателно дай да се форматира вторият, защото няма да има назначена буква след инсталацията и трябва да му задаваш от Управление на твърди дискове - Win+X клавишна комбинация (това се отнася само за Windows 8/8.1).

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.Стана с Драйвър Пак Сол. Да,промених в Биоса на Legacy.Иначе и при мен не искаше да се инсталира 7цата.При инсталацията трия всички дялове,остава само един,инсталирам и след това с Акронис Диск си го разделям както аз искам. Весели Празници на всички!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема.Възможно ли е този лаптоп да няма микрофон????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема.Възможно ли е този лаптоп да няма микрофон????

Не, има микрофон. Ако не работи или не са инсталирани правилните драйвери или микрофона е повреден.

В device manager има ли непознат хардуер или драйвери с ! знак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, има микрофон. Ако не работи или не са инсталирани правилните драйвери или микрофона е повреден.

В device manager има ли непознат хардуер или драйвери с ! знак.

Да,има "непознато устройство" със знак !.Предполагам,че е микрофона. Инсталирал съм драйвър,всичко работи без микрофона.Рових в настройките-нищо.С външен микрофон работи без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микрофонът никога не се показва като устройство в диспечера на устройства. Дай Device Status и HardwareID's на устройството:
http://dellwindowsreinstallationguide.com/downloading-drivers-checking-hardware-ids-and-downloading-and-installing-dell-system-drivers-in-the-correct-order/checking-hardware-ids-in-the-device-manager/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия лаптоп, търсих за Windows 7 драйвери, всичко тръгна освен микрофона... Никъде не намерих за аудио читав драйвер и сложих 8-ца..  Та не е от микрофона проблема, а в драйвера... 

Редактирано от gaia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам друг проблем с тази машина - искам да подкарам осмица и седмица в EFI режим

http://www.sevenforums.com/tutorials/186875-uefi-unified-extensible-firmware-interface-install-windows-7-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ново и полезно в тази статия - вече забравих за въпросния лаптоп и за момента е само с "осмица". Както и предположих в предишен мой пост, трябва си ъпдейт на BIOS/UEFI версията, който за момента не е предоставен от производителя. Не ми е за първи път да правя такива инсталации и съм забелязаъл, че "седмицата" иска режим на съвместитмост, а не "чист" UEFI такъв - в противен случай не разпознава харда по някакви причини. Още по странно е, че със SSD това не е проблем - иди разбери...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си с помощта на WinNTsetup да насипеш и конфигурираш Windows 7, като зададеш да претърси за друга инсталация на Windows.

Или пак там да инсталираш Windows 7 на VHD.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постановката беше да се инсталира първо "седмица", след което W8.1 и да презапише с нейния bootloader зареждащия екран. Така или иначе лаптопът си остана само с W8.1 и не ми се занимава повече.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми пратите линк от къде мога да изтегля всички драйвери? За първи път имам лаптоп и не знам какви ще ми трябват, също така не мога и да подкарам интернета, макар че слагам кабела в лаптопа, пак не ми зарежда.... Да не да ми трябват драйвери за ЛАН картата, че да нямам интернет? Моля Ви, помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ако кажете точния модел на машината и каква е операционната система. За Acer Aspire E5-572G ли става дума, щом питането е тук.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Инсталирах Win 7 на Acer Aspire E5-572G, но не мога да подкарам тъчпада. Използвах и driver pack solution, но няма драйвър за тъчпада и мога да иползвам лаптопа само с мишка. Ако някой има идея от къде мога да намеря подходящ, ще съм много благодарен.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.