Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам ъпгрейд на моя компютър . Досега не съм го ползвал за игри. Мониторът ми е с резолюзия 1920х1080. Ето какво представлява компютъра : http://prikachi.com/images/708/7795708r.jpg . Знам , че е много слаб. Ще го използвам за Игри като (Fifa , League of Legends и други ). Не искам да го превръщам в някоя бойна машина , просто искам игрите да ми вървят нормално :) Бюджет : 300 , 350 лв. Примерно искам подобрение в процесора и видео картата ... (Не разбирам от компютри , затова питам вас) :) Благодаря предварително :)

Редактирано от iKnowIt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да кажеш точния модел на дъното за да се проверят поддържаните процесори на официалната страница.

Ако не го знаеш инсталирай AIDA64 и ще го разбереш. Другият вариант е да отвориш капака и да погледнеш.

При видеокартата трябва точния модел на захранването а не просто колко вата е. Или виж 12V линия.

Тук вече прогами не помагат та трябва да отвориш капака и да му погледнеш лепенката.

Като го направиш направо погледни и дъното вместо да се занимаваш с инсталиране на програми.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка с нищо не помага. Инсталирай Speccy и прикачи снимка от там.

Освен това, както каза Наруто, отвори кашона и снимай лепенката на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едноядрен професор, един от първите 64 битови модели ever  има варианти и за s754,  s939,  am2. Ако е първия и вторият варианти на сокета, без основен ъпгрейд дъно, процесор, оперативна памет и т.н. няма да се мине. Което на практика си значи нов компютър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка с нищо не помага. Инсталирай Speccy и прикачи снимка от там.

Освен това, както каза Наруто, отвори кашона и снимай лепенката на захранването.

Е защо да не помага. Вижда се какъв е процесора и графичната карта. Сокета е ясен(939) и за него няма читави по-съвременни процесори. Какво само разтягате локуми за неща, които не сте виждали. 

Към автора - няма смислен ъпгрейд за вашата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади едни 600-700 лева,за да можеш да ползваш само харда и кутията,захранването сигурно няма да става,а  сокета ти в момента е стар и не си струва никакъв ъпгрейд по него... Тоест трябват ти (най-малко)

Ново дъно

Нов процесор

Нова рам

Нова видеокарта

Ново захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та направо продаваш сегашните ненужни компоненти(monicho ти каза кои ще ти трябват) и продаваш ненужните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакайте автора на темата да влезе и да вземе отношение по дадените напътствия. Иначе ако продължите в тоя дух, ще му продадете и гаджето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи по-добре да си купя нов компютър , отколкото да ъпгрейдвам този . Та благодаря все пак :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от илия кочев
      Здравейте без да исках заложих за компютър в ebay но не го искам стана случайно моля помогнете как да се откажа? 
      Ако въпроса не е за този раздел моля да бъда преместен.
    • от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.