Премини към съдържанието
Archy

Iphone 5 проблем с батерията

Препоръчан отговор

Здравейте, закупих си един Айфон 5 втора употреба, но е ползван само 8 месеца. Батерията се хаби ужасно бързо с интернет и без него, с WI-FI и без него. Може ли да ми помогнете с някакъв съвет, за да държи повече или ако батерията е изхабена от къде мога да закупя що-годе евтина батерия, която да ми стане на телефона, защото за 4s закупих и тя не тръгваше, нито нищо. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, закупих си един Айфон 5 втора употреба, но е ползван само 8 месеца. Батерията се хаби ужасно бързо с интернет и без него, с WI-FI и без него. Може ли да ми помогнете с някакъв съвет, за да държи повече или ако батерията е изхабена от къде мога да закупя що-годе евтина батерия, която да ми стане на телефона, защото за 4s закупих и тя не тръгваше, нито нищо. Благодаря!

От поддръжката на Епъл, всичко друго са ментета

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко ще ми струва и тези ментета, мисля че пак работят ( някои ). Защото приятел си е купувал за 50-60 лева и работи и всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко ще ми струва и тези ментета, мисля че пак работят ( някои ). Защото приятел си е купувал за 50-60 лева и работи и всичко.

Делят се на 2 групи:

Качествени ментета

Скапани ментета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирай "ужасно бързо"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с какви смартфони имате опит но с iPhone специално няма как да изкарате повече от 8-10 часа без да го сложите отново на зарядно. И това е без игри и сърфиране в нета. Говоря само за нормално ползване на чат и ip телефония. Та на въпроса какво разбирате под ужасно бързо и телефона ви загрява ли ? Ако пък има jailbreak мисля че изобщо не трябва да ви учудва поведението на телефона ви,

Моя съвет е щом е на 8 месеца рестор през DFU до последна актуална iOS (8.1.2 друга няма как да сложите) и да не връщате бекъп а да го сложите като нов и да видите поведението му дали има разлика. Ако е същата работа направо им го връщайте гаранционно понеже е в гаранция (поне по ваши думи казвате че е на 8 месеца).

Поздрави !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами батерията за 1 час и половина с включено 3G без да се ползва падна с 15-20 процента. Попринцип като ползвам на WI-FI за 10 мин пада с 10 процента сърфиране през Facebook. Няма Jailbreak. Направиха му Restore на телефона и беше като нов като ми го дадоха - за такъв ли говорим? ( всичко беше изтрито и като ново ). Със най-новата версия съм. Прочетох в гаранцията, че за батерията не може да поискам смяна на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 8 месеца да съсипят батерия на iphone 5 ? Сигурен ли сте ,че реално телефона е едва на 8 месеца? Батерията на свестен телефон се износва в период от 2-3 години при сравнително интензивно ползване. 
Преди години имах подобен проблем с LG ,на който батерията му падаше от пълен заряд до изключване едва за половин час в интернет. Това аз разбирам под дефиницията ви "ужасно бързо". Иначе със сравнително нова апарат и запазена батерия ,би трябвало да издържа по 6-7 часа сравнително интензивна работа в интернет. 

П.С. Забелязал съм ,че дисплеите и тъча хабях страшно много енергия ,а специално Retina дисплеите на Apple са най-големи консуматори. Примерно при разговор по skype ,viber или whatsapp при изключен дисплей телефона издържа повече от текстов чат ,при който дисплея и тъча са постоянно в употреба. 

А забравих да вметна ,че при съвременните смартфони има защита от презареждане на батерията ,но съм чувал ,че е вредно да се зарежда батерията преди да се е изтощила под 20 процента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако и батерията с, която му е продаден е менте :D Намали си яркостта ще ти спести малко енергия. Провери и зарядното често пъти се случва и в него да се корени проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно всичко за оптимизация на батерията съм направил. Сигурен съм, че е на 8 месеца, защото ми пратиха и гаранцията с телефона. През всичко съм минал - но без ефект. Зарядното ми не е оригинално, възможно ли е да е от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потледни и прочети пост номер 6 в темата и спри да се занимаваш с глупости.

Ако не знаеш как да направиш описаното там кажи да ти помогнем и стъпка по стъпка ще стане.

Чак след това ше се мисли за друго и ако продължава да пада по същия начин явно е за батерия.

Имаше също партида 5-ци, при които имаше проблем с батерията и Криейтив център ги подменяше гаранционно.

Виж из нета коя партида точно е и направи справка с твоа дали е от нея.

пп. Гаранцията към кой е, не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре нов Restore ли трябва да направя, защото 1 път вече беше - като ми го дадоха. ( беше като нов ) Ако трябва пак, моля за помощ как да го направя това всичко. Как да проверя тази партида и дали моя е там? И гаранцията е към теленор и работи само с карти на теленор. ( сега докато писах това съобщение падна с 4 процента, написах го за около 2 минути с WI FI )

Редактирано от Archy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.apple.com/bg/support/iphone5-battery/

Я виж първо батерията дали влиза за гаранционна подмяна.

Като гледам термина "Нов Рестор" си мисля, че не сте наясно с основната терминология при тези устройства.

Като са ви го продали може просто да са го върнали до заводски настройки с изтриваен на данните, а DFU рестор е друго.

DFU Mode - DFU Режим

DFU означава Device Firmware Update. Ако правите рестор използвайки рековъри режим и получавате грешки или не можете да направите рестора, DFU режима е вашето спасение. Когато вкарате iPhone в DFU режим той не зарежда OS преди опита за рестор. Натиснете Sleep/Wake и Home бутоните за 10сек. Телефонът ще примигне и изгасне и след две секунди, точно преди нормално да видите лого на Apple, пуснете Sleep/Wake бутона и продължете да държите Home бутона докато iTunes засече iPhone в DFU режим(под уиндоус изписва рикавъри в таск бар нотификацията).
ЗАБЕЛЕЖКА**: Вкарването на телефона в този режим е много специфично и за това отброяването на времето е от голямо заначение, поради което може да ви се наложат няколко опита. Ако успешно сте влезли в DFU режим, дисплеят на телефона ще бъде черен. Все едно телефона е изгасен.

Малко по-горе има важна тема с терминологията и понятията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че не подлежи на смяна на батерията. А относно заводските настройки, мисля че си прав. Не са правили това, което ти ми предлагаш. Може ли някакво опътване как да направя този рестор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- телефона се свързва към компютъра

- iPhone се изключва по нормалния начин
- натискат се заедно Sleep/Wake и Home бутоните
- държат се натиснати за 10 секунди, след което се пуска само Sleep/Wake
- Home бутона се държи натиснат, докато компютъра не отчете ново устройство в DFU режим
- екранът на телефона трябва да остане черен ако всичко е протекло както трябва, преминава се към Restore

Спазвай точно секундите и ако не става пробвай пак и пак и пак докато стане.

Навремето ми се е случвало над 30 пъти да пробвам, докато уцеля 10-те секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-

Навремето ми се е случвало над 30 пъти да пробвам, докато уцеля 10-те секунди.

Правя го винаги от първия път без изобщо да гледам секунди.

Хващам телефона от каквото и да е състояние, включен, изключен, зареждащ ос ...

Държа двата бутона натиснати той автоматично точно на седмната (7) секунда изгасва (рестартирва се) от този момент само броя до 3 на ум и пускам power бутона и чакам компютъра да изпюука че е разпознал USB устройство включено, след което пускам и power бутона и чакам да си зареди драйверите след което ако не се стартира автоматично iTunes го стартирам ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип сега нямам лаптоп и трябва да ползвам друг. Трябва ли да тегля itunes и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип сега нямам лаптоп и трябва да ползвам друг. Трябва ли да тегля itunes и т.н.

да !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря на всички за помощта. Довечера като седна на лаптопа ще направя това, което ми предложихте и ако има някакъв проблем ще пиша пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам след всичко като вляза в itunes как да процедирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След кое всичко?

Какво направи и до къде си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не оправих се. А иначе ресторнах го както ми казахте и му дадох изцяло нов Setup от началото където е. Нали това трябваше да стане? Ако е това дано всичко да проработи както трябва. ( искам да споделя и какво стана преди всичко към 20:00-20:30 - заредих телефона и ми трябваше и излязох навънка, след като го махнах от контакта на 50 процента го ползвах с 3G мрежа за около 20 минути. Първите 10 минути батерията ми не мръдна, а след това от 50 на 42 процента до към 15-тата минута, а след това за 2 минути от 42 до 23 процента и за още 3 минути от 23 до 0 процента и се изключи телефона. ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го включи цяла нощ да се зарежда, ама го остави изключен.

Не връщай бекъп, обаче, а си добеви всички приложения ръчно едно по едно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да го оставя изключен? Тоест да го изключа нацяло и да го сложа да се зарежда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно.

Аз така правя с моя поне веднъж в месеца и осезаемо усещам подобрение на батерията, защото се калибрира по този начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.