Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново. Аз пак имам проблем само че с един стар лаптоп - HP compaq 6710b. Имаше проблем с Wi-fi. Пишеше, че е свързан, но нямаше Интернет. Един уж специалист ми каза, че трябва да преинсталирам драйверите за wi-fi, каза ми, че е много лесно, че ще се справя без проблем - да, направих всичко, на пръв поглед беше лесно. Само че след рестарта лаптопът не иска да се включи. Стига до зареждането на Уиндоус и пак отначало, и пак отначало, докато накрая не се самоизключи. Дава ми няколко опции start windows normaly, safe mode и т.н. Пробвах всяко и пак не става. Някакви предположения, решение на проблема в домашни условия?  :) Порових се из форума, но не намерих решение на проблема или може би е някъде много назад.

Редактирано от Mishi_Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти пробва ли със кабел преди да омажеш нещата?Според мен лаптопа е за преинсталация.Ако можеш да си направиш боот флашка с Линукс пробвай .Повечето Линукс дистрибуции могат да се изпробват без да се инсталират,тя ще разпознае безжичната карта на лаптопа ти ,ако има хардуерен проблем то ще си покаже .Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартираш лаптопа.След това натискаш бутона F5 от клавиатурата. Ще ти излезе един списък от менюта:

Избери опцията:" Last Good known working configuration".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. След като стигне до зареждането на Уиндоус, се появява няккъв син прозорец с бели букви за части от секундата и след това започва всичко отначало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е подобно нещо ,като спре тока и се получава по същия начин ,просто не може да зареди Windows-a. В тези случаи просто преинсталирам ОС. Така ,че ако нямате нещо ценно в локалния диск на ОС ,най-лесно е преинсталирането. 

Препоръката на Emokostov звучи добре ,но не съм пробвал по този начин. Струва ми се странно компютъра да не реагира ,като натиснете F5 в началото. Нали знаете ,в кой момент да натиснете бутона? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. След като стигне до зареждането на Уиндоус, се появява няккъв син прозорец с бели букви за части от секундата и след това започва всичко отначало.

Преди зареждането на Windows. Ето ти линк с обяснение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Син прозорец с бели букви означава хардуерен проблем ,някаква несъвместимост с драйвери ,получава се конфликт и ОС не може да стартира .Пробва ли под Safe Mode  да влезеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всички варианти - резултатът е винаги еднакъв. Забравих да спомена, че ОС е Win XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всички варианти - резултатът е винаги еднакъв. Забравих да спомена, че ОС е Win XP

За да изключим хардуерен  проблем направи си една флашка с Убунту и виж дали ще разпознае безжичната мрежова карта.Сега само гадаем ,ако я разпознае си за преинсталация ,ако не си за сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вместо да се занимавам, наистина направо ще го преинсталирам, поне знам как става вече. Ама после ще трябва отново да сложа драйверите и ... да не се получи пак същия проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартираш лаптопа.След това натискаш бутона F5 от клавиатурата. Ще ти излезе един списък от менюта:

Бутона е F8 само на някой системи може да е с F5, но аз лично не съм попадал на такава.

След като и под Save mode го има проблема то везните натежават към хардуерен проблем.

За да изключим хардуерен  проблем направи си една флашка с Убунту ......

На вас може и да ви изглежда елементарно но не за всички е така.

Може да е налична само една голяма флашка пълна с инфо то тогава първо трябва да се намери къде да се прехвърли.

Ако е налична вече празна флашка трябва да се дръпне някакъв линукс а когато не си ползвал никога такъв варианта да уцелиш нещо с което да се справиш от раз не е особено голям.

Трябва да намериш подходящ софтуер и да се научиш как да направиш флашката бутваща.

Остава да успееш да бутнеш от нея ако си се справил с всичко преди това. 

Очаквате това да го направи човек който не е много наясно. Прекален оптимист...... А и както казах по-горе хардуерният проблем е най-вероятния в случая.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но може да забраниш автоматичния рестарт и да кажеш каква е грешката при този син екран. Така поне може да се ориентираме откъде може да е проблема.

Колегата PC Online ме е поправил правилно. Бутона е F8. След като се появи менюто опцията, която трябва да избереш е Disable Automatic restart on system failure.

Недей да бързаш да го преинсталираш, защото не се знае дали ще си решиш проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.