Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес закупих лаптоп Acer aspire e15 ,та прибрах се вкъщи и реших да си инсталирам уиндоус (това е първото ми докосване до линукс) и мислех ,че ще е нещо като Freedos директно само слагам диска и се боотва и пуска инсталацията на уиндоус ,но уви нищо не проработи (пробвах с флашка , диск) и нямаше никакъв ефект , нагласих настройките от биоса да се боотва съответно от CD/DVD и USB , ако може да ме насочите как да стартирам инсталацията , защото нищо не му разбирам на тоя линукс. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава ли някаква грешка? Сигурен ли си, че диска ти е Bootable?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я почни от начало ,какъв е лаптопа и какъв Линукс има инсталиран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш да инсталираш в крайна сметка ?

Ако е някоя Linux дистрибуция, дай точните параметри и ще те препоръчаме някоя, подходяща за твоят хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линпус Линукс 3.4.46 , модела на лаптопа е Acer aspire E5-572G-39K0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам постващия иска да махне линкукса и да сложи Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer се бъзикат с обикновените потребители и правят партишън таблицата GPT :) Трябва да се форматира в MBR- аз повече няма да помагам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам си идея какво да направя , рестартирам го чрез ctrl+alt+del излиза логото на acer и след това излиза едно меню в което има две опции - 1 да пусна линукс 3.4.46 и 2. create bootable usb disc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко а искаш  ли да пробваш  някоя линукс дистрибуция  поне за 1 седмица  ? Ако не ти хареса или не ти покрива нуждите винаги може да минеш на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да пусна инсталацията на флашка след като я направих bootable , благодаря на всички които се отзоваха и ми помогнаха.

@Alkatraz-може след време да пробвам но вмомента лаптопа ще се ползва от моите родители главно и донякъде от мен за игране на игри , когато почна да го използвам само аз мисля за пробвам някоя линукс дистрибуция , чух че линукс минт е яко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.