Премини към съдържанието
peppone1

Програма за разпознаване на песните от аудио диск

Препоръчан отговор

Здравейте, свалих програмата MusicBranz Picard, но не разпозна нито песен от въпросния диск, дори не работи функцията "Look up CD" и затова трябваше да рипна диска на отделни файлове. Windows 7 Ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли да рипнете песента със Windows Media Player. Има опция за рипване във мп3.

Ако искате качествен "изкормавач" на дискове то погледнете EAC.

Който може да ги "извлича" и във Lossless формати, като flac.

Не съм тествал дали разпознава имената на песните.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И EAC не ги намира, рипнал съм диска с Nero, която преди това откри друг неизвестен диск, за разлика от EAC.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И EAC не ги намира, рипнал съм диска с Nero, която преди това откри друг неизвестен диск, за разлика от EAC.

С Windows Media Player, пробвахте ли?

Иначе, ако не стане с нито една програма, вижте дали може да намерите инфо за изпълнителите и песните от диска (от интернет).

И да си въведете ръчно данните имената и таговете.

За друго не се досещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали това търся програма която автоматично да ги разчет от диск, без да се налага пред това да го рипвам с други програми. Нали целта е да намери незвестните парчета, как иначе аз да ги намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя не работи на Уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали това търся програма която автоматично да ги разчет от диск, без да се налага пред това да го рипвам с други програми. Нали целта е да намери незвестните парчета, как иначе аз да ги намеря.

Това някакъв къстъм диск ли е? И защо не попитате създателя му кои са парчетата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, свалих програмата MusicBranz Picard, но не разпозна нито песен от въпросния диск, дори не работи функцията "Look up CD" и затова трябваше да рипна диска на отделни файлове. Windows 7 Ultimate.

Както са ви казали EAC ( Exact Audio Copy ) върши тази работа. Трябва само да направите насторйки на е-мейл адрес с който да се логва в freedb.org. Не винаги се разпознават обаче защото може да не са записани както трябва ( с .cue файл ) Тогава може ръчно да се наложи да въведете името на албума и/или името на артиста. Още и Foobar2000 може да се използва за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това някакъв къстъм диск ли е? И защо не попитате създателя му кои са парчетата?

Програмата да го пита, това е нейната работа. Диска е Radio Rap Vol. 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска оригинален ли е (т.е. купешки закупен от магазин) или е правен записван от познат приятел?

Ако е второто е невъзможно да намерите инфо за съдържанието на CD с програма за рипване.

Единствен вариант Ви остава, чрез програма за разпознаване на музика, като Shazam.(но това трябва да стане от телефон с ОС).

Песен по песен да прослушвате и записвате данните за нея, и да ги впишете/въведете ръчно на рипнати-те песни.

В противен случай ако е първото съвета ми от горният пост важи в пълна сила. Стига да се намери инфо за въпросната компилация/ албум диск.

П.П. при неуспех на в.1 минавате на в.2.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата да го пита, това е нейната работа. Диска е Radio Rap Vol. 1

ВИе искате ли помощ? Или се правите на интересен. Питам фабричен ли е диска или е някой сбирщайн?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че е матричен. Ако беше любителска компилация веднага щяха да цъфнат парчетата, поне на едно, а MusicBranz при сканиране дава грешни имена на първите 2 песни.

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че е матричен. Ако беше любителска компилация веднага щяха да цъфнат парчетата, поне на едно, а MusicBranz при сканиране дава грешни имена на първите 2 песни.

Опитайте със cdex, би трябвало да разпознае песните чрез cddb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая програма е същата като EAC. Само дето попълних имейла, както е и при EAC, но ми изтече промоцията от 10 безплатни албума. Освен да я преинсталирам наново и пак да пробвам, но няма смисъл, явно тия програми не стават за неизвестен диск, който го няма качен в мрежата. Поне някоя която да разпознае песните, тях не може да ги няма качени, да ги чуе и да ги открие, по-добре да ги чуят потребителите, пак ще има по-голям резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Tunatic Само че трябва да пускаш песните ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Компилацията съдържа кавъри на известни песни, миксирани в рап вариант от неизвестни изпълнители, които може изобщо да не съществуват в медийното пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой май си е точил нещо p2pbg... :ph34r: 

И каква е тогава гаранцията, че такъв МАТРИЧЕН диск съществува или пък щото някой му е измайсторил там обложка значи, че е такъв?

## Изпълнител: VA

## Заглавие: Radio Rap Vol.1

## Жанр: HipHop

## Листа с Песни: Неизвестно. Ще съм благодарен ако някой намери описанието на този диск.
...

## Битрейт: 320 Kbps

## Информация за изпълнителя: Компилацията съдържа кавъри на известни песни, миксирани в рап вариант от неизвестни изпълнители.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в някоя бензиностанция и погледни колко компилации има като Rock Ballads, Elvis Presley-The best, изпълнени от неизвестни певци, които са описани от вътрешната страна на обложката, а от вън четеш Scorpions, Deep Purple и т.н., и си мислиш че купуваш оригинала. Този диск съществува в министерството на културата под номер 4680.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в някоя бензиностанция и погледни колко компилации има като Rock Ballads, Elvis Presley-The best, изпълнени от неизвестни певци, които са описани от вътрешната страна на обложката, а от вън четеш Scorpions, Deep Purple и т.н., и си мислиш че купуваш оригинала. Този диск съществува в министерството на културата под номер 4680.

Това с публикувания номер на диска,където си прочел,че е в министерството на културата,много,много не го вярвай,всеки може да го напише и да направи някаква що-годе добра обложка,най-вече пък в бензиностанциите! ;)

Който разбира и е фен на хубавата музика и най-вече на оригинала,едва ли би си закупил такива компилацийки от бензиностанциите,има си специализирани музикални магазини откъдето може да си купиш качествени и оригинални Audio CD-та! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая програма е същата като EAC. Само дето попълних имейла, както е и при EAC, но ми изтече промоцията от 10 безплатни албума. Освен да я преинсталирам наново и пак да пробвам, но няма смисъл, явно тия програми не стават за неизвестен диск, който го няма качен в мрежата. Поне някоя която да разпознае песните, тях не може да ги няма качени, да ги чуе и да ги открие, по-добре да ги чуят потребителите, пак ще има по-голям резултат.

На CDex ли му е изтекла промоцията ? Та той е фрий - Open Source. Сигурен ли си, че се връзваш към freedb.org ? Не към cddb.com или от сорта!  Както и да е - ако никой не го е въвел диска в базата данни естествено че няма да ти го разпознае никой софтуер за кормене. :) 

И Shazam-a не е вездесъщ - имам два албума които не ми ги разпознава - фабрични са, всичко им е наред - просто не могат да имат всичко в базата си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките програми няма откъде да разпознаят нещо. Ако някой преди го е вкарал и рипнал, и е изпратил данните в общодостъпна база като CDBB (EAC и подобните я ползват) то ако съвпадат контролните суми ще изкарат песните. Има cystom издания и не ги разпознава. И ако тоя някой е вкарал заглавията на шльокавица на такава ще ти ги извади, аналогично и на кирилица. Можеш и сам да си ги доредактираш.

В CD-Audio стандарта не е предвидена описателна, текстова и друга допълнителна информация за песни, текстове, изпълнители и т.н. Няма предвидени дори и контролни суми за гаранция на правилното прочитане. Ето защо качествените програми четат многократно (до 80 пъти) за да съвпадне точно прочетеното и едва тогава следва допълнителна обработка като кодиране в lossy или lossless кодек. Ето защо където се държи на качеството се изисква рип с EAC (или XLD при линукс) придружени със съответните .log и .cue файлове, за да се виждат правилните настройки като офсет, празнини и др.

За проверка на качеството и спектъра пък има една камара програми, например Tau Analyzer

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На CDex ли му е изтекла промоцията ? Та той е фрий - Open Source. Сигурен ли си, че се връзваш към freedb.org ? Не към cddb.com или от сорта!  Както и да е - ако никой не го е въвел диска в базата данни естествено че няма да ти го разпознае никой софтуер за кормене. :) 

И Shazam-a не е вездесъщ - имам два албума които не ми ги разпознава - фабрични са, всичко им е наред - просто не могат да имат всичко в базата си.

На EAC 1.0beta3.

Eternal Life написа:

Това с публикувания номер на диска,където си прочел,че е в министерството на културата,много,много не го вярвай,всеки може да го напише и да направи някаква що-годе добра обложка,най-вече пък в бензиностанциите!  ;)

Който разбира и е фен на хубавата музика и най-вече на оригинала,едва ли би си закупил такива компилацийки от бензиностанциите,има си специализирани музикални магазини откъдето може да си купиш качествени и оригинални Audio CD-та!  ;)

Диска е фабричен с каталожния номер върху фолиото от вътрешната страна на гривната. Затова ги сканирам от двете страни за да се види че не е обикновен CD-R, което говори че е оригинален, фабрично отлят, а такива фирми в България не са много и от който и магазин да си купите оригинален диск, няма гаранция че същият не е преиздаден в България, точно от тази фирма, а и цените не достигат реалната цена на един чуждестранен диск, разбира се трябва да четем на обложката дали случайно няма номер, започващ с МК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е фабричен с каталожния номер върху фолиото от вътрешната страна на гривната. Затова ги сканирам от двете страни за да се види че не е обикновен CD-R, което говори че е оригинален, фабрично отлят, а такива фирми в България не са много и от който и магазин да си купите оригинален диск, няма гаранция че същият не е преиздаден в България, точно от тази фирма, а и цените не достигат реалната цена на един чуждестранен диск, разбира се трябва да четем на обложката дали случайно няма номер, започващ с МК.

Не се заблуждавай излишно,има оригинал,и "оригинал",тоя номер който го пише и започващ с "МК" не е гаранция!

Иначе си има и специален софтуер,чрез който можеш да го разбереш! ;)

Програмата се казва Tau Analyzer,може да си я свалиш и да видиш,колко оригинално ти е Аудио CD-то! ;)

Би,било интересно да прикачиш логовете от програмата,за да ги видим и ние,ако нямаш нищо против! ;)

Ще ти споделя само,че преди години,когато слушах български рап и по специално албумът на Конса - Консенсус,който си бях закупил (оригинално CD,който си имаше и номер ;) ),го бях пробвал с Tau Analyzer и се оказа,че само един от трак от всички не беше оригинален! ;)

Ще ти препоръчам тази програма за рипване Аудио CD-та(на мен ми е една от любимите програми за рипване на аудио cd-та),после сподели дали всичко е наред! ;)

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои си знаят тяхното, но без въобще да си имат понятие.

Дискът е регистриран по закона. Съответно това предполага уредени авторски права. И след като са вложени средства за матрица и графично оформление (Artwork) всичко е наред.

Какво е съдържанието е съвсем друга работа. В цитирания стил повече от всички други се използват готови семпли, които изпълнителите ползват. Безплатни или закупени - няма значение. Но вероятно далеч не всички са с максимално качество. А и този стил не блести със спектрално разнообразие. Та нищо чудно спектърът да е отрязан доста под 20KHz. То и за джъга-дзъга и Ъ-Ъ не трябва кой знае колко.

Един оригинален албум може да има различни издания и матрици. Вкл "делукс", японски и т.н. за различни пазари естествено с НЕСЪВПАДАЩИ контролни суми. И никоя програма няма да ти каже нищо докато някой не е изпратил данните за точно тази щамповка. Ясно?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.