Премини към съдържанието
wizzip

Рутери, модеми, интернет, близу - моля помогнете

Препоръчан отговор

Здравейте наложе се да сменя доставчика.
И така сега съм на Близу при тях схемата е такава. Оптичният кабел влиза в модем и от модема в компа. Но аз съм с два настолни компютъра а модема има само един ЛАН порт.
 И така отговора е рутер
Аз имам два рутера и с двата не можех да направя нищо (не че не става просто аз не мога най-вероятно)

1ви вариант - Huawei echolife hg8245 (препоръчителен)
 Този рутер ми е от предишният доставчик (Мтел) проблема при него е че няма WAN порт или там както се нарича. Този който приема сигнала и го разпръсква по LAN портовете
 Има само LAN 1-4 и порт за оптична връзка но той е някакъв различен.
http://prikachi.com/images.php?images/769/7797769D.jpg

Пробвах да вкарам кабела от модема на доставчика в lan 1 и да свържа единия комп в lan 2 а другия в lan 3
но тогава само единият получава интернет (по близкият)
Ако кабела от модема е в 1 само 2 получава интернет (и не не става като го сложа в средата)

2ри вариант - belkin f5d7230-4
 Тук проблема е по-различен. Свързвам си го нормално изписва ми, че получавам 50 mgb интернет но всъщност няма интернет

Най-вероятно проблема ми е елементарен но аз нямам и понятие от тези работи. Така, че моля помогнете и ще ви помоля само да обяснявате подробно. Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ще генерирам малко офтопик, за да се похиля доволно и после ще помагам. Та да не би някой калъф от Близу да те е излъгал с това, че у вас влиза опитчен кабел? Това малко ми се струва невероятно и си заслужава да се похиля. Оня ден един пинко у Фантастико се опитваше да ме убеди и мен, хихихи FTTH от Близу ама кога вали па не капе. За да спрем със спама. Оптика у вас нямаш, а си е чист коаксиален кабел и модем - по описанието ти някакъв доксис.

С първото устройство Huawei забрави да се получат нещата. Коренно различна технология. Освен ако един от лан портовете не може да се направи да работи като WAN, но това малко ме съмнява. По-скоро решението ти е да ползваш рутера Belkin. Ето тук преди съм правил примерна схема на правилно свързване на у-ствата. Рутера е ТП–Линк, но и при Белкин не е по-различно. Обърни внимание, че WAN порта трябва да е в режим DHCP за получаване на адрес. Остава само да си направиш настройката на Белкина за безжичната мрежа и да и зададеш парола.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ще генерирам малко офтопик, за да се похиля доволно и после ще помагам. Та да не би някой калъф от Близу да те е излъгал с това, че у вас влиза опитчен кабел? Това малко ми се струва невероятно и си заслужава да се похиля. Оня ден един пинко у Фантастико се опитваше да ме убеди и мен, хихихи FTTH от Близу ама кога вали па не капе. За да спрем със спама. Оптика у вас нямаш, а си е чист коаксиален кабел и модем - по описанието ти някакъв доксис.

С първото устройство Huawei забрави да се получат нещата. Коренно различна технология. Освен ако един от лан портовете не може да се направи да работи като WAN, но това малко ме съмнява. По-скоро решението ти е да ползваш рутера Belkin. Ето тук преди съм правил примерна схема на правилно свързване на у-ствата. Рутера е ТП–Линк, но и при Белкин не е по-различно. Обърни внимание, че WAN порта трябва да е в режим DHCP за получаване на адрес. Остава само да си направиш настройката на Белкина за безжичната мрежа и да и зададеш парола.

С второто устройство ми изписва, че се свързва в мрежата, че получава интернет и тн. но нямам. Има ли възможност да е защото трябва да им се обадя да вкарат мак адреса на рутера?

Обърни внимание, че WAN порта трябва да е в режим DHCP - А това как се прави :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С второто устройство ми изписва, че се свързва в мрежата, че получава интернет и тн. но нямам. Има ли възможност да е защото трябва да им се обадя да вкарат мак адреса на рутера?

Не, не трябва да се въвежда мак адрес от доставчика.

Може би една от причините,  е че не си настройл рутера. Ако си го свързал правилно по схемата, който ти пуснах и не се получават нещата е възможно да е работил на друга мрежа и заради това да не тръгва. Вариантите са или да направиш reset или да влезеш в web интерфейса за настройки на рутера и зададеш на WAN порта да получава динамично адрес. Как се прави. Ами по подразбиране адреса на рутера би трябвало да е 192.168.2.1. Въведи го в адрес-лентата на някой браузър и следа enter. Ако ти поиска user и password по принцип би трябвало да са - Usernames: NONE и Passwords: остава празно. След вход, отляво в менюто намираш WAN settings, избираш Dynamic опцията и продължаваш с настр. за безжичната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш, най-вероятно защото доставчика намира непознат MAC. Но не е необходимо да занимаваш доставчика - при статичен адрес задава на рутера да клонира МАС на основната машина. Тогава откъм доставчика рутера се вижда като компютъра, а навътре не се вижда.

Ей ти и ръководството за belkin - http://www.belkin.com/support/dl/p74559-b_f5d7230-4v7_man.pdf

На английски е, ама пък има картинки. Аз книга дет няма картинки - не я признавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш, най-вероятно защото доставчика намира непознат MAC.

Грешиш братле. Зад доксис модем не се описва МАК на устройствата зад него. Написал съм го в поста си над твоя, че не е необходимо да се въвежда. И съм започнал с това изречение. Не се научи да ми вярваш и това си е... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешиш братле. Зад доксис модем не се описва МАК на устройствата зад него. Написал съм го в поста си над твоя, че не е необходимо да се въвежда. И съм започнал с това изречение. Не се научи да ми вярваш и това си е... :D

Писах преди теб, просто добавих и излезе след твоя  :wink12:

ps. От както царя и други хора ни излъгАха - трудно вЕрвам.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптичният кабел влиза в модем я дай снимка на тоз ОПТИЧЕН КАБЕЛ на близото да го видим да не е някаква пародия на оптичен кабел че и аз се зачудих от близу каква оптика от тях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички ви. Оправих си проблема

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички ви. Оправих си проблема

Не е зле да споделиш как - други ще четат и ще разберат и знаят, без да са питали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз търсих по фороми но никъде не можах да намеря точно като моя проблем и си казах fck this shit и се регнах в няколко форума и написах моя собствена тема и така :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле да споделиш как - други ще четат и ще разберат и знаят, без да са питали.

Ами копирах ip-то и фо направих динамично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.