Премини към съдържанието
iva.ekimova

Windows XP не зарежда, а ми трябват файловете.

Препоръчан отговор

Здравейте скъпи съфорумци,

От скоро имам проблем с един компютър, чиито Windows не ще да зареди. Преди се изключваше примерно докато съм в скайп и сега ми дава син екран точно преди да зареди до край. 

Трябват ми разни файлове от този компютър(таблици и снимки основно) и имам нужда от помощ. Как да си взема тези файлове - с преинсталация или има и друг начин? Трябват ми и ще се радвам да ми помогнете.

Благодаря предварително на отговорилите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши си една Минт 17 на диск  и бутни от него. Или свали харда и го закачи на друг компютър  да си свалиш каквото ти трябва. Може и Лубунту,че е по-малко Download lubuntu (Intel x86) desktop CD

И двете имат Live опция  при която не се налага да инсталирате нищо ,но спокойно може да си  разглеждате дяловете  на windows .После вие си решете дали ще преинсталирате или   не  с чисто копие на Windows.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали хард диска и го закачи към друг компютър, или направи преинсталаця на дяла на който е windows (но не го прави ако там са файловете които ти трябват.

Пак ме изпревариха. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При самия въпрос, който задаваш съвета ми ще е да занесеш компютъра при човек, който разбира, за да ти прехвърли необходимите файлове.

Все пак, възможните варианти са:

1. Правиш си LiveCD на някоя линукс дистрибуция ( примера е горе на колегата AlkatrazBG) и я зареждаш. 

2. Хард диска се сваля от компютъра и се закачва за друг работещ компютър като 2 хард диск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря ви за бързите реакции, но ще можете ли да ми обясните набързо в няколко стъпки какво да направя:

Първо записвам линукс минт 17 на диск, после .. 

а варианта с хард диска не мога да направя, защото имам само лаптоп

Редактирано от iva.ekimova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на сервиз. Може и нещо да прегрява или да има хардуерен дефект и заради това да са сините екрани. Та и да опиташ преинсталация може да се доомаже. Все ще трябва друг компютър.

Откога не е чистен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши си една Минт 17 на диск  и бутни от него. Или свали харда и го закачи на друг компютър  да си свалиш каквото ти трябва. Може и Лубунту,че е по-малко Download lubuntu (Intel x86) desktop CD

И двете имат Live опция  при която не се налага да инсталирате нищо ,но спокойно може да си  разглеждате дяловете  на windows .После вие си решете дали ще преинсталирате или   не  с чисто копие на Windows.

Свалих си го от линка и го записвам на диск в момента, като натиснах имаше опция да го направя да е Live и го направих, сега като го сложа в компютъра трябва да рестартирам за да тръгне, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като имате лаптоп не мислите ли, че и неговия хард диск може да се извади и да се закачи към работещ компютър.

Ето и информация как се прави Live CD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам, че за да се оправи трябва да отиде на сервиз, но сега ми трябват само файловете, нататък ще видя какво ще правя. 

Отиваш на сервиз. Може и нещо да прегрява или да има хардуерен дефект и заради това да са сините екрани. Та и да опиташ преинсталация може да се доомаже. Все ще трябва друг компютър.

Откога не е чистен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да се спаси информацията чрез закачана на харда на друг компютър и след това да се прави всичко останало. И в бъдеще да се правят резервни копия (backup) на важните неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да буутнеш с windows mini или друга операционна система на live CD и да ги шернеш. След това с лаптопа да изтеглиш нужното.

Други варианти са usb хард или чекмедже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не става ли с линукса, аз вече го качих на диск и след малко ще го сложа, само да разуча как да отворя настройките на биос за да тръгва автоматично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли някое комшйско дете което  да ви помогне за 5 минутки работа е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бутне от диска и после  да ви отваря само директориите и папките  които искате да си съхраните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не става ли с линукса, аз вече го качих на диск и след малко ще го сложа, само да разуча как да отворя настройките на биос за да тръгва автоматично?

Ако не се бъркам нещо, трябва при стартирането да натиснеш F11 и после избираш оптичното устройство(записвачката). Всъщност мисля, че и това може да не е нужно. Пробвай(ако вече не си) просто да пуснеш компютъра и бързо да вкараш диска в записвачката. Струва ми се, че линукс дистрибуциите при зареждане от диск не чакат да натиснеш някакъв бутон. После в зависимост от обема на информацията записваш на флашка или на друг хард(външен или вътрешен).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това се опитвах да направя, само да запиша отново на диска, че нещо не е станало като хората и ще напиша като е готово :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре хора стигнах до един момент, в който на флашката има качен линукс лубунту, но на компютъра от F11 като избера флашката излиза следното:

YSLINUX 4.03 2010-10-22 EDD Load error - boot error

някакви идеии??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си направил нещо както трябва за да стане флашката бутваща. 

Добре хора стигнах до един момент, в който на флашката има качен линукс лубунту, но на компютъра от F11 като избера флашката излиза следното:

YSLINUX 4.03 2010-10-22 EDD Load error - boot error

някакви идеии??

Ето тук е описан твоя проблем.

Просто занесете тази машина в сервиз. Кажете да не изтриват информацията, която имате и съответно да видят от какво е целия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо  жената  няма толкова знаниq,че да рови из конфиг файлове. Тия линкове на EN   в случая не вършат работа. Ше пробва сега Минт да видим ще излезе ли пак тая грешка при записа на флашката с Unetbotin

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо  жената  няма толкова знаниq,че да рови из конфиг файлове. Тия линкове на EN   в случая не вършат работа. Ше пробва сега Минт да видим ще излезе ли пак тая грешка при записа на флашката с Unetbotin

Аз знам, че няма. Още в първия пост съм го написал, затова и помолих да отиде при познат или в сервиз. Да не говорим, че дори да направи Live диск при положение, че лаптопа изгасва вероятно прегрява или има друг хардуерен проблем. Тоест може по време на прехвърлянето на файловете лаптопа да сдаде багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз си мислех за тая версия, но аз ще ги прехвърлям бавно, само да тръгне този линукс...

Проблема остава, явно е от това, което @Emokostov посочи, ако някой може да ми каже как да се справя с този прблем нека пише. Ставам за сега...

Редактирано от iva.ekimova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз явно не бях разбрал точно и мислех, че имаш компютър(за мен това значи настолен :)) и отделно лаптоп. Също така си мислех, че записваш линукса на диск, а не на флашка - последното на мен също не ми е ясно как точно става. Всъщност в момента как записваш, след като лаптопа не тръгва? Има ли как да запишеш линукс на диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам компютър, на който windows-а не стартира, а сега съм от лаптопа. Линукса тръгнах да го качвам на диск, но е по-голям - 705MB, а моите дискове са 700MB затова. Ако трябва от диск да зареждам, трябва да сваля линукс с размер по-малък или = 700MB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам компютър, на който windows-а не стартира, а сега съм от лаптопа. Линукса тръгнах да го качвам на диск, но е по-голям - 705MB, а моите дискове са 700MB затова. Ако трябва от диск да зареждам, трябва да сваля линукс с размер по-малък или = 700MB

Задайте overburn, диска ще се събере

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.