Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да кажете кой ще бъде по-добрият избор i5-4460 или i3-4370 конкретно при игрите. Като погледнем че i3 е с по-голяма честота на ядро, но е с 2 ядра по-малко,

Благодаря за отговорите  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече почти всички нови игри могат да се възползват от 4 ядра. Виждал съм тестове, при които i3  е равен на най-слабия i5, но не съм виждал тестове, при които i3 да е по-добър от кой да е i5,  та бил той и от по-старо поколение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк с информация, въпреки, че трябва да се знае цялата конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, за тия пари може да си вземеш G3258  с клокърско дъно и дори ще ти останат за почерпка. Процесора го клокваш на 4.5 GHz  и пак си по-добре от i3. Поне в повечето случаи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да кажете кой ще бъде по-добрият избор i5-4460 или i3-4370 конкретно при игрите.

Разбира се че i5, не само при игрите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиума си е  слаб ако ще и азот да му пускаш . От цитираните в темата  процесори най доброто е i5-4460  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиума се изравнява с тоя i3  след клок. Но всичко е относително. Няма как Пентиума да е по-добър при игри, наблягащи повече на многонишковата производителност.  Освен това всичко е още по-относително, ако включим и това, с каква видеокарта ще се ползва и какви игри ще се играят. Не по-малко важна е и резолюцията, защото няма смисъл от тоя въпрос, ако ще се играе на 2560х1440  примерно. Там е все едно какъв процесор ще се ползва. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, за тия пари може да си вземеш G3258  с клокърско дъно и дори ще ти останат за почерпка. Процесора го клокваш на 4.5 GHz  и пак си по-добре от i3. Поне в повечето случаи. 

Не е съвсем така. На Селерон-а му липсва 1МБ кеш памет, не му достигат  2 нишки, няколко инструкции са му орязани, в стравнение с i3-ката, с по-слабо вградено видео е и нативно поддържа само ДДР3 1333МТ/с. Разликите не са чак толкова малко. Аз също бих избрал i5, но ако не достига бюджета и човека сега иска да спретне машината, без да се занимава с никакъв ъпгрейд по-нататък, дори на оперативна памет, защо да не избере i3? Освен това i3 също може да се клокне по шина, макар и не кой знае колко. Понеже си е на доста прилична фабрична честота, все пак въпреки относително малкият процент клок, вероятно ще надмине 4.2ГХц. с Non Z-OC.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем така. На Селерон-а му липсва 1МБ кеш памет, не му достигат  2 нишки, няколко инструкции са му орязани, в стравнение с i3-ката, с по-слабо вградено видео е и нативно поддържа само ДДР3 1333МТ/с. Разликите не са чак толкова малко. Аз също бих избрал i5, но ако не достига бюджета и човека сега иска да спретне машината, без да се занимава с никакъв ъпгрейд по-нататък, дори на оперативна памет, защо да не избере i3? Освен това i3 също може да се клокне по шина, макар и не кой знае колко. Понеже си е на доста прилична фабрична честота, все пак въпреки относително малкият процент клок, вероятно ще надмине 4.2ГХц. с Non Z-OC.

Non-Z OC... с какво дъно? Просто за информация. 

И за да не спорим, трябваше още отначало да дам един линк. Там ясно се вижда кой къде е. Макр че както казах, всичко зависи и с каква карта ще се ползва тоя процесор, както и с какви детайли, на каква резолюция и с колко fps  ще се играе. Защото и fps  са важни в случая и ако иска 60 винаги, ще трябва да се понапъне за по-скъп процесор. Но ако ще играе с 40-50, няма значение дали Пентиум или i5. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за богатата информация, аз не говоря за конкретна конфигурация, спорихме с един приятел относно въпроса.

Още един път благодаря  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как сте спорили като и двамата не сте компетентни :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.