Премини към съдържанието
borisfx

Как да проверя отвън компютъра за пробойни

Препоръчан отговор

Преди два дни ми пуснаха на домашния компютър реален IP адрес и той вече се вижда от всички в Интернет - и от добри и от лоши хора.

Операционната система е Уиндоус 8.1 с инсталирани всички възможни ъпдейти до момента, защитната стена си е вградената в Уиндоус с настройки по подразбиране (не съм ги пипал изобщо), антивирус нямам. На компютъра ще работят Уеб и ФТП сървър, но не съм ги пуснал още.

Искам по някакъв начин да си сканирам компютъра отвън, чрез някаква онлайн услуга например, дали има дупки в сигурността му, дали има отворени някакви незнайни портове и изобщо дали може да бъде пробит отнякъде.

Как и къде мога да си сканирам компютъра за пробойни и за слаби места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се притеснявате много си сложете линукс според мен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурността зависи най-вече от задкомпютърното същество, ако си прост и невнимателен нищо няма да те опази каквото и да направиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни ми пуснаха на домашния компютър реален IP адрес и той вече се вижда от всички в Интернет - и от добри и от лоши хора.

Операционната система е Уиндоус 8.1 с инсталирани всички възможни ъпдейти до момента, защитната стена си е вградената в Уиндоус с настройки по подразбиране (не съм ги пипал изобщо), антивирус нямам. На компютъра ще работят Уеб и ФТП сървър, но не съм ги пуснал още.

Искам по някакъв начин да си сканирам компютъра отвън, чрез някаква онлайн услуга например, дали има дупки в сигурността му, дали има отворени някакви незнайни портове и изобщо дали може да бъде пробит отнякъде.

Как и къде мога да си сканирам компютъра за пробойни и за слаби места.

А рутер ползваш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повтарям си пак въпроса, защото явно никой от коментиращите до тук не го е разбрал - Има ли някаква онлайн услуга или сайт, които могат да сканират отвън даден компютър за дупки и пробойни в сигурността и да дадат репорт за открити проблеми?

Компютърът е с реален IP адрес, не знам има ли или няма рутер, знам само че се вижда в целия Интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повтарям си пак въпроса, защото явно никой от коментиращите до тук не го е разбрал - Има ли някаква онлайн услуга или сайт, които могат да сканират отвън даден компютър за дупки и пробойни в сигурността и да дадат репорт за открити проблеми?

Компютърът е с реален IP адрес, не знам има ли или няма рутер, знам само че се вижда в целия Интернет.

А някой чувал ли е за гугъл? Да подскажа, не е мръсна дума и не хапе.

И тук точни указания няма да получите защото тези инструменти са нож с две остриета и могат да се ползват както за отбрана така и за нападение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

===Има ли някаква онлайн услуга или сайт, които могат да сканират отвън даден компютър за дупки и пробойни в сигурността и да дадат репорт за открити проблеми?

Пробвайте тук като изберете всички портове 

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

Що се отнася до антивируса препоръчително е да ползвате такъв.

Поздрави

пп. Оправете бъгавият форум,че ми писна вече да редактирам по 100 пъти мнението си!!!

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой чувал ли е за гугъл? Да подскажа, не е мръсна дума и не хапе.

Чувал съм естествено. И преди да задам тук въпроса си, първото нещо което направих е да пусна търсене в Гугъл със следния въпрос - "сканиране на компютър с реален IP адрес за дупки в сигурността". Гугъл не ми върна нито един задоволителен отговор и затова следващото ми питане е тук.

И тук точни указания няма да получите защото тези инструменти са нож с две остриета и могат да се ползват както за отбрана така и за нападение

С една дума искате да кажете, че няма никакъв начин да разбера дали компютъра ми е добре защитен от хакерски атаки отвън или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проверка ползвам cports,портативка...

И един всеизвестен сайт:   https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

а,Никси ме изпревари...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

антивирус нямам.

Имате...вградената Windows Defender.

Явно питате за услуги от сорта на Shields UP ли PC Flank? Те бяха на мода преди, сега просто можете да използвате вградения nestat инструмент в Windows.

Иначе инструменти за проверка за пробойни и за "hardening" (брониране) на системата има доста, но те се използват от напреднали потребители според нуждите и инсталирания софтуер...Настройките приложени на дадена система, не са приложими за друга система, защото са персонални за всяка една машина...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте тук като изберете всички портове 

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 

Благодаря, това ще ми свърши работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проверка ползвам cports,портативка...

И един всеизвестен сайт:   https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

а,Никси ме изпревари...

Да ве...с този бъгясал форум трябва да имаш нерви от въжета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате...вградената Windows Defender.

Явно питате за услуги от сорта на Shields UP ли PC Flank? Те бяха на мода преди, сега просто можете да използвате вградения nestat инструмент в Windows.

Иначе инструменти за проверка за пробойни и за "hardening" (брониране) на системата има доста, но те се използват от напреднали потребители според нуждите и инсталирания софтуер...Настройките приложени на дадена система, не са приложими за друга система, защото са персонални за всяка една машина...

Да, трябваше ми нещо от сорта на това Shields UP, като за непрофесионалисти :) Пробвах го, показа ми че всички портове са затворени, значи нямам дупки в сигурността :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де да беше толкова лесно. :) Вектори на атаката могат да бъдат доста неща в една Операционна Система. Но за нормалните потребители, които нямат ценна информация на компютрите си, това е излишна доза параноя. И все пак никой не е на 100% защитен. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не означава, че няма да те пробият. :D  Нарочат ли те, ще го направят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква онлайн услуга или сайт, които могат да сканират отвън даден компютър за дупки и пробойни в сигурността и да дадат репорт за открити проблеми?

http://www.pcflank.com/ - добър тест.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външно сканиране за открити и достъпни портове има и тук   http://2ip.ru/port-scaner/?PHPSESSID=m1ggcho0b6f02osmk9m5j7k1h1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.