Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Когато компютърът ми стой без да го пипам,монитора се изключва и като го включа пише No Signal.Каквото и да цъкна не се маха и трябва да го рестартирам...Някой да знае от какво е това? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че компютърът е заспал или монитора е минал в режим stand by.

Ако, не се събужда от мишката, нито едно копче на клавиатурата, то значи имате проблем.

Най лесното е да тествате монитора на друг компютър  или обратното.

Ако имате същият кабел с който е свързан монитора, то пробвайте да го смените.

Не казвате с какъв кабел е свързан: D-Sub/ DVI/HDMI/Display port. Както и точния модел на монитора

Проблема може да е както  хардуерен: от кабела (най простото) до видеокартата на компютъра например,

или софтуерен от настройките за заспиване на компютъра и захранването или омазана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D-Sub кабел и към видеокартата съм взел преходни към DVI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D-Sub кабел и към видеокартата съм взел преходни към DVI

Сменете кабела (или вземете назаем) или използвайте друг тип (DVI например), ако монитора /видео картата го поддържа.

След това тествайте монитора на друг компютър и т.н. (както писах по-горе ) за да елиминиране един по един "причинителите".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.